Budu sa bit? 😞 2 ročný skúša na 9 mesačnú

11. nov 2019

Ahojte. Mam syna (2 r.2 mesiace) a dceru (9 mesiacov). Vztah medzi detmi bol normalny ale posledne dva tyzdne syn narokom strci do malej, kopne, da jej narokom silneho baran baran buc :( cca 2 krat do dna. Snazim sa mu vysvetlit ze to nie je spravne, mam pocit ze on si to aj uvedomuje ale stale to zopakuje. Par krat som sa neovladla a dala mu na zadok ze ci sa mu to paci tak jasne ze nepaci. Skusila som ho aj poslat do izby nech porozmysla co urobil a ked sa upokoji nech sa vrati a porozpravame sa. Celkom to zaberie bo obaja sa ukludnime tak mu vsetko vysvetlim, on aj pride k malej pohladka ju, pofuka kde ju odrel ospravedlni sa jej aj mne aa oapravedlni a zda sa mi ze je to ok a on to zopakuje na druhy den. Dajte nejaku radu co este vyskusat? Anechcem aby sa takto k sebe spravali

janina1127
11. nov 2019

Ja si myslím, že na ňu žiarli, Ona je dosť malinká takže treba dávať veľký pozor aby jej omylom neublížil, deti moc takto necítia, že koľko si môžu dovoliť, nie je to ani zdravé pre ich vzťah do budúcna, no len mu to asi stále vysvetlovať, že to nesmie robiť...

modrykoniicek
11. nov 2019

Zlepší sa to vekom.Mňa kopala o 7,5 roka mladšia sestra do nohy a potom sa rozrevala, že som ju vraj ja zbila 😂.Pokračuj v tom čo robíš.Deti sú deti.Učia sa len neustálym opakovaním.Veľmi rýchlo zabudnú čo ti sľúbili, že už to nebudú robiť.Keď podrastú a nebudú počúvať skús ich naučiť, že keď dopočítaš do 3 a neprestanú blbnúť zakážeš im ich obľúbenú hračku, sladkosti atď atď.
Na nás to zaberalo 😂 ale každé dieťa je iné.Musíš skúšať.Ešte sú veľmi malí.

autor
11. nov 2019

@janina1127 je to take smutne lebo mu dovod ziarlit nedavame vzdy ked polubim ju polubim aj jeho aj ked sa s nou salim tak aj s nim :( a manzel sa snazi tiez dat obom vsetko na rovnako...asi to je take nedobre obdobie teraz...

janina1127
11. nov 2019

On sa to naučí, len dávajte bacha aby jej neublížil o nič iné nejde. Asi len skúša alebo sa snaží vychovávať mladšieho súrodenca.

sandokanka36
11. nov 2019

nemusis davat dovod, staci ze sa proste vo vasej rodine objavila a vidi, proste e sa venujete aj jej. ono to prejde len potrebuje cas na to, aby niektore veci proste stravil

bagre
11. nov 2019

ako píšu maminky - väčšinou je to tak, treba byť obozretný, ale patrí to k tomu že deti spolu rastú. Má 9 mesiacov, - doteraz to bolo iné, ak aj bolo treba venovať čas a prispôsobiť sa, stále bola "mimo", prípadne na chvíľu. Teraz dcérka postupne fyzicky prichádza do synovho sveta a z jeho pohľadu je normálne že na to reaguje, nevie čo s tým ak nesúhlasí, tak reaguje po svojom...

bagre
11. nov 2019

Netreba to brať ako problém , ani hľadať vinu v sebe, ak viete že máte rovnaký meter a aj pozornosť dávate rovnako... Proste treba tým prejsť spolu s nimi, vysvetľovať, dopriať aj súkromie, učiť komunikácii...

autor
11. nov 2019

Dievčata ďakujem 🙂