Deti narodené po sebe

mimi242
2. júl 2021

Zdravim, mam rocnu dceru a dvojrocneho syna, dcera uz sama chodi. Chcem sa spytat Vas ostatnych, co mate takto deti, ako riesite spolocne prechadzky. Mam surodenecky kocik, avsak starsi syn vacsinou ide popri mne a dcere uz chce tiez tak, nebavi ju to uz v kociku. Niekedy mi to pride dost oboch takto ustrazit a popritom viest este aj kocik. Chcela by som s nimi chodit autom aj do susednych dedin kde je viac ihrisk, len mi to pride dost sama sa na preliezkach natahovat s jednym aj druhym, ked starsi chce byt na jednej preliezke a mladsie chce ist uplne inym smerom, potom mam vycitky, ze sa niekedy dostatocne nevenujem starsiemu, len zas na druhej strane, je to zrejme vzdy tak aj pri vacsom vekovom rozdiely ze pozornost sa musi rozlozit...mate to aj vy tak? Alebo mate nejake tipy, co sa tyka pobytu vonku nech je to jednoduchsie?

ajka0207
2. júl 2021

@mimi242 na prechádzky by som chodila blízko domu, prípadne nosič. A ihriská treba vyberať také kde dvojročný už bude "samostatny".Ja mám rozdiel medzi deťmi až dva roky ale keď sa mladšia narodila tak som staršiu už viac-menej neriešila na ihriskách, na nebezpečné preliezky sme proste nechodili, aj tak jej väčšinou stačilo vybehať sa po parku

deti95060810
2. júl 2021

my sme chodili naraz s tromi... 4 r., 18 m a v kočíku novorodenec.... a deti ako rástli tak som musela mať oči úplne všade....

kacena4
2. júl 2021

1/2-1rok bude este desny potom sa zacnu hravat spolu a bude super, ja som obom kupovala rovnake hracky drobnosti, nech sa nehadaju a dalo sa ten prvy 1-2 rok bol des 😉 drz sa a vela sily

filili
2. júl 2021

Ahoj, ja mám dvoch chlapcov, 2 a 3 roky. Súrodenecký kočík sme nemali vôbec, starší od cca 14-15 mesiacov chodil všade pešo, aj dlhé trasy - mal výdrž, nemal problém..ono ako vidím u iných mamičiek, každá to má inak, každej vyhovuje niečo iné a aj každé dieťa je originál 🥰 Moji sú živí, mladší chodí od 10 mesiacov, v roku už parádne jazdil na odrážadle, starší zobral Stridera a šli sme..vlastne doteraz tak, len už na Striderovi jazdí mladší a starší na bicykli 🙂 Nám to tak vyhovuje. Ja neznášam pomalú chôdzu, takže som spokojná v svižnom tempe, občas vezmem aj ja bicykel 🤩

marfikchov
2. júl 2021

Ja mám rozdiel 14 mesiacov a v istej fáze keď som išla sama, tak v surodeneckom, našťastie v ňom obaja chceli byť a ak na Ihrisko, tak až keď sa táto vrátil z roboty, behať na dva smery som sa na Materskej nenaučila

marfikchov
2. júl 2021