Deti s takmer 4-ročným rozdielom

16. nov 2021

Ahojte hľadám, skúsenosti maminky co majú detičky v rozmedzí 4 roky.
Rovnaké pohlavie.
Prvá dcérka je jun 2018 a druha bude apríl 2022.
Je to rozdiel fajn, malý veľký, akurát?
Ako to pociťujete a prežívate?
Mne to príde zatiaľ také ani ryba ani rak.
Že staršia ešte tak nepomôže a zároveň už bude mať iné záujmy, ako keby bolo medzi nimi napr 2 roky.
Dakujem za vaše postrehy

brumbrumbrum
16. nov 2021

Medzi mnou a mojou sestrou je 11rocny rozdiel 😂 a úplne super si rozumieme 🤗😁

andrejka1974
16. nov 2021

Je to úplne jedno aky je vekovy rozdiel deti si vzdy najdu k sebe cestu ja mam 28,24,21,13,9 takze medzi najstarsim a najmladsou je 18 a pol roka a maju tiez krasny vztah

yanni
16. nov 2021

to mas jedno. Aj surodenci s rocnym rozdielom nemusia mat rovnake zaujmy atd. To ti nik nepovie ake budu tvoje deti. Vestecku gulu nemame. Ja mam dcery s 3,5 rocnym rozdielom a je to všelijaké. Aj dobre, aj zle, aj super, aj na h....

adamadent
16. nov 2021

Za mňa ideálne. Staršia je samostatnej sa. A hlavne chápe situáciu kedy jej poviem ze musí vydržať.... Aktuálne 7 a 3 roky a pohoda.

ecko80
16. nov 2021

Ja mam chlapca a dievca, rozdiel 4 roky a 3 mesiace. Som velmi spokojna. Ked sa mala narodila, syn bol uz ako-tak samostatny, sam sa obliekol, najedol, netreba prebalovat, sam sa umyje (okrem zubov), sam sa prehra, pochopi, ze musi vydrzat, ked nieco ine potrebujem vyriesit, urobit. Uprace si po sebe. Ak potrebujem nejaku drobnost pomoct, pomoze (prinesie osusku, pomoze mi odniest smeti, ked ideme von...take drobnosti).
Ale zaujmovo su obaja niekde inde. Su chvile, ked malu odhana a "nechce ju", lebo mu kazi jeho hry, berie mu hracky, ktore on prave pouziva, vtedy je s nou "na noze". Ale su aj chvile, kedy ju vola kreslit si, stavat nieco z kociek alebo sa nahanat, vtedy su kamosi ako hrom (teraz takmer 6 rokov a 1 a pol roka).
Povodne som chcela rozdiel medzi detmi mensi, ale nakoniec som rada, ze to je takto. Sestra ma rozdiel rok a pol, a to su v podstate dve babatka.

sazumak
16. nov 2021

My máme dcérky presne 3,5 roka a majú úžasný vzťah. Staršia vôbec nežiarlila, tak sa na sestričku tešila, milovala ju a strašne sa spolu vyhrali. Vôbec sa nehádali ako deti, to prišlo už teraz neskôr v puberte 😍😍😍 Teraz máme tretiu dcérku ( odstup 14 a 10,5 roka). Najstaršia sa s ňou už hrá menej, ale zase riadne mi s ňou pomôže. Zato stredná dcérka sa s ňou vyhrá, akoby medzi nimi nebol 10,5 roka rozdiel...ale 1,5 roka 🙂

mariejenka
16. nov 2021

Medzi mojimi synmi je rozdiel presne 4 roky a 5 dni... chlapci majú uz 5 a 1 rok,a je to paráda. Starší uz bol samostatný, čiže ked som musela byť pri novorodencovi , starší sa pohral sam,alebo vpohode bol u babky, škôlke samozrejme,ale corona to narusala...ale starší je vei kľudný, tichý chlapec,akoze vie aj hluk urobiť,ale je skôr to hlbavejsie dieťa, mladší je zivel od prenatálnych čias 😂
Za seba pisem,ze mam obrovsky obdiv, rešpekt k tým ženám, ktoré majú deti s tym najmenším rozdielom, poznám také, že prvé malo 3 mesiace a zena znovu otehotnela. Co som presvedčená,ze by som nedala,bez psychickej ujmy.
A keďže su chlapci ozaj rovnako narodeni,vsetko oblečenie sedi aj sezónne,moja sporovliva stranka sa teší 😂