Malý vekový rozdiel medzi prvým a druhým dieťaťom

lucinka4387
12. jan 2016

Ahojte maminy,

som druhykrat tehotna a moj syn bude mat roky,ked nam pribudne do rodiny novy clen. Rozmyslam ako vyriesit spanie v noci?Bo syn spava s nami v spalni,no ked pribudne bejby,tak sa obavam,ze sa budu v noci budit navzajom.Neviem ci syna prestahovat do vlastnej izby alebo to risknut s oboma v spalni. Ako ste to riesili vy?
Dakujem za napady ci rady 😉

janinah
12. jan 2016

Staršia dcéra 2,5.r.spala s ockom v detskej a ja s babetkom v spálni,inak by sme sa rušili.Dopíš,koľko rokov má syn.

lucinka4387
autor
12. jan 2016

bude mat 2 roky v maji 🙂 trosku sa obavam ako si zvykne na prechod do inej izby,bo on sem tam v noci kontroluje ci sme tam s nim.nakukne do nasej postele a spi dalej

klaudusik7
12. jan 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

ja si osobne myslim ze je lepsie ked je medzi detmi maly vekovy rozdiel 🙂

erienka
12. jan 2016

@janinah presne takto to chcem riesit aj ja

alicka850
12. jan 2016

@klaudusik7 ja osobne si myslim,ze nie ☺

skoupilka1
12. jan 2016

Ja mam teda velkybrozdiel a to 6,5 roka. Ja som spokojna, pretoze starsia sa vie s malou pekne zahrat, a uz je rozumna, vie rozlisit mozne nebezpecenstvo. Ked potrebujem ist napr. Vyvesit pradlo, tak mi starsia da na malinku pozor, a nemusim sa vsade trepkat aj s malou. Tak isto, ked potrebujem dovarit, bo mam kuchynu na prizemi a izby su na poschodi. Uz si viem aj trosku oddychnut, ked sa hraju, nemusim striehnut😁

lennulik1
12. jan 2016

@lucinka4387 ahoj, medzi mojimi detmi je presne 23mesiacov. Spavame všetci 4 v spalni. Prvy týždeň bol u starsieho ok, ale po tyzdni sa zacal budit a plakaval. Vydrzalo mu to cca mesiac. Obcas bola v pohode noc, ze sa nezobudil. Stacilo mu, ked som ho hladkala po hlavicke, drzala za ruku, zaspievala po tichu uspavanku a hovorila mu, ako moc ho lubime. Po mesiaci sa to upravilo. Uz sa nebudi,ked sa najmladsi ozyva, ze che nakrmit. Mne tieto dva roky rozdiel uplne vyhovuje a ak Boh da, rada by som tak raz aj tretie ak manzel dovoli a nam sa zadari ;)

qidko
12. jan 2016

Ahoj vekovy rozdiel medzi mojimi detmi je 1a9mesiacov od zaciatku sme spali spolu zvykli si aj napriek tomu ze syn mal nocne vystrajanie vzdy ked bol spln dcera bola natolko kludas ze vobec jej to nevadilo ked mal syn 5 tak sme ich naras prestahovali do druhej izby

alicka850
12. jan 2016

@skoupilka1 ja mam 5r skoro presne a som spokojna. Ked vidim tie vystresova e neuroticke mamicky s dvoma vrieskajucimi detmi takmer rovnakeho veku,nemenila som. Ale isto mnohe su aj spokojne. Mne najviac vyhovuje toto koli tomu,ze sa mozem babatku venovat,mozem ho uspavat aj hodinu a mala sa zatial prehra sama. Ako som sa venovala jej,chcem sa teraz jemu. Kamaratka ma rozdiel 2 roky a druhe babo musi nechavat vrieskajuce zaspavat samo v postielke,lebo nemoze nechat malu bez dozoru. V aute nemoze maly spat,lebo dcera je moc mala na to,aby bola celu cestu ticho a tak jej v aute babo vrieska.
Toto ja nepotrebujem,nevidim dovod.

trulinka
12. jan 2016

ahojte, aj ja sa obavam toho ci sa moj maly syn nebude budit ked k nam v aprili pribudne babatko. Syn bude mat vtedy 22 mesiacov. Problem je v tom, ze ak by sa budil, nemame ho velmi kde premiestnit, pretoze mame dost stiesnene podmienky doma......No uvidime, snad to nejako zvladneme 🙂 . A este riesim dilemu ako sa budem pohybovat vonku s dvomi detmi.....rozmyslala som prikupit ku kociku stupienok, ale zda sa mi to dost drahe a ani neviem ci by mi tam maly chcel stat...ako to budete riesit vy? Dalej ma napadlo, ze malinke budem nosit v satke, aby som mala volne ruky pre maleho, co si o tom myslite?

pzal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skoupilka1
12. jan 2016

@alicka850 presne☺

lennulik1
12. jan 2016

@trulinka mam 23mes.rozdiel.ku kociku som si z bazosa kupila stupienok. Bala som sa, ci na tom bude chciet stat.prvy krat bol problem,nez pochopil co po nom chcem a potom uz paradicka. Ale tiez mam aj nosic a bud ideme na kratko s obiscomi bez kocika,alebo obcas este hodim starsieho do kocika a maleho do nosica,nech si rychlo vybavim co potrebujem 🙂

hope28
12. jan 2016

ja mám doma 3ročnú a 4mesačnú a je to OK... stíham sa venovať aj jednej aj druhej 🙂 a spíme všetci 4 v spálni.. nakoľko nemáme priestor na detskú izbu.. a v pohode... keď sa malá zobudí idem do kuchyne dám jej papať a keď zaspí zase idem do spálne a spíme v pohode... niekedy sú aj zlé noci nehorovím.. to spíme v obývačke.. ale je to raz za čas.. resp. teraz lebo bola staršia dcérka chorá..

veronikonv
12. jan 2016

Moje dvojicky mali 2 roky ked sa nam narodilo dalsie babo, velmi som sa toho bala, ale je to super 🙂 Aj ked samozrejme narocne. Dvojicky uz spinkaju same v izbicke, babo s nami.

alicka850
12. jan 2016

@pzal moji sa hraju aj ked je medzi nimi 5r. 😆

carodejnicka
12. jan 2016

Ahoj, ja mam medzi detmi 20 mesiacov, velmi sa nam osvedcil stupienok na kocik, to je velka pomoc. Takisto manduca, tu sme pouzivali aj pri starsej aj pri mladsej a bolo to vyborne. Takze chodime obcas tak obcas tak a mne to vyhovuje. Mladsia bude mat teraz rocik a je to super, aj sa zahrame vsetky tri, aj mam cas na starsiu, ked mladsia spi, proste da sa to. Co sa spania tyka, my sme starsiu presunuli do jej izbicky ked som bola asi v 6tom mesiaci a postielku sme zbalili uplne prec a potom sme ju po narodeni mladsej zase postavili inde 🙂. Este sa nam velmi osvedcila detska vysielacka, ze mozem nechat malu spinkat vo vnutri a so starsou ist na dvor sa hrat alebo stavat z kociek a nerusime ju. Ja som tiez mala podobny vekovy rozdiel s bratom a najma teraz v dospelosti si to nemozem vynachvalit, je to jeden z mojich najblizsich priatelov.

amelian
12. jan 2016

ja budem mat rozdiel 2 roky tiez, ale prvy syn uz od 1r spava sam vo svojej izbe, takze babatko budeme mat v spalni a snad nebudeme starsieho rusit.
Myslim ze 2r dieta sa potrebuje v noci dobre a suvisle vyspat. Je potom dobre odpocinuty, vie sa pekne sustredit a aj sa pekne sprava, takze sa budem snazit jeho spanok chranit aj nadalej.
Nie som proti spolocnemu spaniu, ale cca od 8mesiaca sme uz aj starsieho posuvali dalej a dalej od manzelskej postele.

ollski
12. jan 2016

@lucinka4387 medzi strasimi je 15m...ked sme prisli z porodnice asi cca 2tyzdne som spavala s babom vo vedlajsej izbe a mm s dcerkou v spalni, potom sa uz spanky ako tak zosuladili a zvykli si...tak sme spavali sme spolu vsetci 4 v spalni...kazdy drobec mal vlastnu postielku, maleho som potom prekladala ku nam na kojenie...uplne v pohode 😉

@trulinka ja som si kupila dvojkocik so sedenim za sebou (no mala som mensi vekovy rozdiel), teraz su uz aj vseliake lepsie variacie 😉 naozaj sa lepsie chodi von vybavovat, alebo na dlhsie prechadzky, ked sa obaja viezli 😉 v lete sa napr rada vozila aj starsia, predsa len bolo teplo nevladala tolko behat 😉

lusiya
12. jan 2016

Môj synček mal tiež dva roky,keď nám pribudlo bábätko a všetci sme spali v spálni.Dcérka sa budila každé tri hodinky na mliečko-je pravda,že mi neplakala,len začala mrnčať..To už som mala mliečko pripravené a kŕmila ju.Ak sa mi malý zobudil,povedala som mu,že ľaľka papá mliečko,tak aj on si poprosil.Žiaden problém sme nemali,ale to zas záleží aj od toho staršieho-či nového člena od začiatku príjme,či nebude žiarliť a vynucovať si pozornosť aj v noci...

majulino
12. jan 2016

@lucinka4387 j amam medzi detmi rozdiel 2 roky a 4 mesiace. strarsieho som kojila 2 roky a 2 mesiace. potom isiel z postele do postielky viac menej sam. kupila som novu postielku akoze pre babo a on si ju priivlastnil teraz spime tak ze ma syn postel (160x70) asi 30 cm riestor a manzelska postel dceru este kojim najma v noci tak spi s nami cely cas sme takto spali a deti s anavzajom nikdy nerusili

ollski
12. jan 2016

@skoupilka1 vsetko ma svoje pre aj proti 😉 ano starsi babenko postrazia, pohraju sa, povenuju,no urcite ho nebudu mat za rovnocenneho partaka (spon najblizsich niekolko rokov)...teraz ma obdobie ze im vsetko berie, tj nemozu mat rozlozene lego, ani vystavene barbiny s drobnymi prkotinkami, musia si davat pozor na skolske potreby... ked spinka musia byt ticho, niekedy ich to "obmedzuje".... ked boli malicki oni, tieto veci som riesit nemusela...ale zase boli ine 🙂 😀 jasne, ze sa spolu aj pobiju, ale aj sa zahraju...

winnerka
12. jan 2016

Ahoj, ja mam rozdiel medzi babami17 mesiacov, starsiu sme ťahali, aby sa ma chodila, sama spavala. Ked prišla menšia, väčšia bezproblémovo spavala vo svojej izbicke, mala s nami v spálni. Kocik sme pre väčšiu vôbec nepotrebovali, ani tam nechcela byt. Ten prvý rok to bolo dosť náročné, ale prežili sme, teraz je to super uz, pekne sa mi spolu zahrajú . Dokonca je vidiet ako to staršie dieta ťahá to mladšie co sa vývoja týka 🙂 za mna to jednoznačne odporúčam !

lucinka4387
autor
12. jan 2016

Dzifcene,ste super.dakujem za inspiraciu,pomohlo 🙂 povyberala som si z vasich prispevkov to,co by mohlo u nas fungovat.snad to zvladneme a decka aj my budeme v pohode. 😀

trulinka
12. jan 2016

@ollski
Aj nad tym surodeneckym kocikom som rozmyslala, len neviem ci sa nam to este oplati. Syn sa uz teraz nechce velmi vyvazat, on uz chce len behat - a ja samozrejme za nim, kedze je nevyspytatelny 😝 . Mne by asi najviac vyhovovala satka, resp. nosic. Mat babatko stale pri sebe a mozem behat za synom. len vcera ma babay odhovarali, nech nenosim dieta v satke, lebo si na to zvykne a uz mi inak nezaspi ako na rukach a podobne. Tak neviem, syna som v satke nenosila, naucil sa pekne zaspavat sam....

jana_eyre
12. jan 2016

My sme este pocas druheho tehotenstva syna zacali zvykat na to, ze spali s muzom spolu v detskej.. Ked sa narodila dcera, syn uz bol zvyknuti..

Obedny spanok som mu potom nastavila na cas, ked spalo aj babo a ja som spala s nimi.. Ked boli starsi, tak si zvykli spavat spolu poobede a spavali tak donedavna, ale starsi syn uz nechce spavat..

jana_eyre
12. jan 2016

@klaudusik7 tiez som spokojna s malym.vekovym rozdielom, clovek si len musi najst na vsetko system a venuje sa kazdemu dostatocne, ani zaciatky neboli take strasne ako ma niektori strasili ..

Osobne si myslim, ze ak ma clovek deti s malym vekovym rozdielom, tak si nevie predstavit mat deti s velkym a zas naopak, ked ma rozdiel velky, nevie si predstavit opak..

Je to tak preto, lebo kazdy ma doma svoj system a svoj zivot, takze sa neda povedat co je lepsie.. Kazdemu vyhovuje nieco ine..
@skoupilka1
@alicka850

ollski
12. jan 2016

@trulinka je to velmi individualne aj s nosenim aj s vozenim, aj spanim ... 😀 😀 starsieho syna som dost nosila, lebo on sa moc vozit prve mesiace nechcel, az neskor...toto posledne dietko som aj nosit chcela, ale zase jemu bolo lepsie v kociku, asi sama uvidis a najdes si svoje co najidealnejsie riesenie 😉 ja som niekedy nosila v nosici a vozila poprip. nahanala starsiu, alebo vozila oboch, alebo nikoho....tlacila som prazdny dvojkocik...
urcite to baby zvladnete 😉 drzim palce!!

amelian
12. jan 2016

@trulinka ja som maleho nosila v nosici na zaciatku velmi intenzivne a nemala som problem ho presunut do postielky potom neskor.
nenechaj sa odradit, satka ti naozaj ulahci zivot s novorodencom

moonshine1
12. jan 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

Mam znamu ta ma medzi detmi 9 rocny rozdiel a mala velky problem lebo starsia dcera mala problem mladsiu prijat