Mám 14 rokov a chcem súrodenca

siblingslove
16. aug 2021

Ahojte <3 mám 14 rokov a strašne by som chcela ďalšieho súrodenca 😁 mám jendu staršiu sestru má 17 ale tá sa o mňa ani veľmi nezaujíma.. Neviete ako mám presvedčiť mamu nech mám ďalšieho súrodenca? Hovorím jej to už asi 2 roky a stále povie že uvidíme alebo nie :( . V domácnosti pomáham , snažím sa chodiť nakúpiť keď je mamine zle a vravím jej že jej budem pomáhať keď ho/ju porodí ale niako mi neverí :( otec by aj miminko chcel aj sestra ale maminu nevieme niako presvedčiť! Finančne sme na tom neni bohvie ako ale máme to čo potrebujeme !

jankapepe
17. aug 2021

@siblingslove hmmmm to si vážne myslíš že sa budeš do svojich 32 starať o súrodenca?
Ono starostlivosť o dieťa nekončí pár mesiacov po narodení......máš veľmi skreslený pohľad na to čo dieťa obnáša.

siblingslove
autor
17. aug 2021

@miskakyska info o svojej mame nebudem dávať von 🙂 a mám 14 tak ako som napísala 😀, každopádne chcela som len radu a tuto mamičky mi to krásne vusvetlily a pochopila som to 🙂

taskataska
17. aug 2021

aj by som ti povedala, ze ked tak velmi tuzis po decku, tak si sprav vlastne, ale vzhladom k tvojmu veku je to nevhodne...
a sorry, dieta nie je babika na hranie, ktoru pojdes raz za cas pokocikovat ako velka sestra. zodpovednost je na tvojej mame predovsetkym a ty mas nulove pravo jej hovorit, kedy a ci vobec ma mat dalsie dieta