Moja dcéra nenávidí svojho brata

miskaaa89
1. okt 2023

Moja dcéra nenávidí svojho brata.A to doslova podľa mňa to nieke puberta a reči to chce čas už počúvam asi dva roky.Ale po dnešku neviem mám pocit čím dávame viac je to horsiey a áno zlyhala som určite lebo dcéra mala všetko a možno je to tým....No začnem takto dcéra má 16r syn 8.Syn je ako oheň a to doslova má ADHD no je napocny má rád deti a pokiaľ sa k nemu ľudia správajú s rešpektom aj on no pokiaľ mu je ublizovane nedá sa a bráni sa k tomu ho aj učím....Dcéra ona skôr dáva na druhých a pozerá dosť čo si o nej kto pomyslí jej mladší brat keď príde zanou za každým ho odmietne a to doslova zakaždým!! Vypadni neznášam ťa.Dnes som sa dosť naštvala brat zobral z garáže nožničky že si ide strihať trávu 🙄 ono amok že nech sa neopovazim že to sú jej popritom dnuka máme ďalších 5...začala ho naháňať po celej lúke chytila ho škrabance od nechtov mal na rukách krku a chrbte tričko mu roztrhala .Syn plakal veľmi ale skôr nie pre to že by ho to bolelo ale že bol sklamaný že to spravila neustále odmietanie z jej strany ja už naozaj neviem čo robiť povedala že ju nemôžem donútiť aby ho mala rada a mňa ako matku to ničí.....povedala že ona ho nepotrebuje a ani v živote potrebovať nebude aj k nám sa správa z neuctov...napríklad ja som si dopriala kozmetický zákrok po ktorom som túžila a ona čo 140€ to si mne mala tie cizmi kúpiť radšej za 200€ podotýkam má čižmi ale už asi nestačia 😪jasné chápem že jej treba čižmi jazdecké lebo chodí na takú školu ale určite sa dajú kúpiť aj za 100€ snami ani nieje príde z internátu a je v izbe nepomôže neuprace aj keď ju o to požiadam ja si už neviem rady...prosím pomôžte mi ak už nieje neskoro...

sheila121
1. okt 2023

@miskaaa89 povedala by som že v 16 vychovávať je už neskoro. Nechala si to zájsť príliš ďaleko.

listy456
1. okt 2023

@miskaaa89 okej lezie jej na nervy to chapem totizto zabudla ze ona ako mala tiez kolkym na nervy liezla a je tu. Odmieta ho, aj to chapem. Ale ze 8 ROCNEHO zdrapi kym sa hraje s noznickami az tak ze mu skrabance ostanu na krku a roztrhane tricko haloo... kde si bola vtedy??? Decko ma 16 rokov a nie 25, ak by som jej nevylepila tak by jej hned skoncil mobil a vsetka podpora aspon na kratky cas... Surodenci sa skriepia ale nie ze 16 rocna zdrapi maleho 8 rocneho lebo si chce strihat travu s noznickami.... nikdy som na svoje deti ruku nestiahla nikdy, nikdy. Ale mi nikdy ani 16 rocna neskocila po 8 rocnom a nerozdriapala na nom tricko nenechala skrabance po krku v tom momente by som noznicky drbla do kosa a struhla jej ako nehnevajte sa na mna ale 16 rocna uz vie ze aku ma silu oproti 8 rocnemu toto ma byt za 2 roky dospely clovek??? rodicia vy kde ste sa zabudli.... je normal ze takyto rozdiel vekovy je narocny lebo 16 rocna ani z daaleka nema zaujmy jak 8 rocny, vyslovene v takomto veku ich deti otravuju v dnesnej dobe. Ale kvoli takej sprostosti mu spravi toto, vyvrsi sa na 8 rocnom lebo ten nic nezmoze? by som jej ukazala co nezmoze ona, zobrat mobil lebo to ich dnes trapi najviac bohuzial... a este lepsie ked je na intraku, tlacitkovym mobilom sa dovola ked treba a ked sa jej spoluziaci spytaju preco ho ma tak nech povie ze zdrapila 8 rocneho brata kvoli noznickam ci jej nebude trapne. Ja som neni za radikalne riesenia vacsinou sa da vykomunikovat ale v tomto pripade si nezasluzi nic ine a uz vobec nie pekne jednanie, to sa vam vypomstilo a do buducnosti tazko z tym daco spravite ale aspon zabran tomu aby si to dovolovala a to zakazmi jedine.... ked bude maly starsi a bude sa mu osobnost formovat tak si najdu cestu k sebe ale nenechajte to tak aby ho ona sikanovala kvoli nejakym svojim rozmarom, citi sa byt moc velka pri nom a vy jej nedokazete skresat hrebienok

dominikak4
1. okt 2023

Povedala by som jej, že ok nemôžem ju nútiť, aby mala brata rada, ale bude sa k nemu správať láskavo a s úctou, že na tom trvám. A vzala by som dievča k psychológovi, na 16 ročnú sa správa divne! Psychológ Vám minimálne poradí ako k nej pristupovať, aby ste nenapáchali ešte viac škody. Aby také veľké dievča terorizovalo 8 ročného chlapca? Riešte to, chudáčik chlapček.

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@dominikak4 ach normálne plačem tak to mrzí veľmi ono snou problémy niesú ani v škole aj sa správa a učí výborne z vyznamenaním no toto ma ubíja

januska12323
1. okt 2023

Toto ste mali riešiť už dávno. Nemusí ho mať rada ale agresiu voči nemu a vám ako rodičom nesmieš dovoliť. Keď bude mať 18 tak vás zbije všetkých a zalezie do izby?

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@listy456 ja som bola dnu manžel bol von a nečakal čo spraví

dominikak4
1. okt 2023

@miskaaa89 chápem Vás aj mne prišlo do plaču, tiež mám dve deti chlapca a dievča a toto by ma teda dosť ničilo, ja by som sa obrátila na odborníka, aby prezistil čo sa stalo a prečo sa tak dievča správa. Nevedela by som tiež ako k nej pristupiť na Vašom mieste. Lebo pristúpite k trestom - ona si to spojí s bratom, že je to kvoli nemu a bude ho neznášať ešte viac.... Ak chce niekto ubližovať, ubližovať bude a hlavne slabšiemu. Agresora treba riešiť primárne.

janetinka27
1. okt 2023

@miskaaa89 ahoj, za toto by si zasluzila taky trest, na ktory by nezabudla, zatrhla by som jej jazdectvo, koniec, moze byt rada, ze by som ju neprelozila na ucnovku.mobil, tablet,drahe veci, koniec. Ospravedlnila sa vobec?

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@dominikak4 no neviem čo robiť lebo ona vždy keď niečo chce tak sa usmieva je milá ako náhle my niečo vyžadujeme nie...dcéra má kone venuje sa im no keď je na intráku musím aj ja okolo nich ale to není problém manžel ju x krát žiadal aby brata k tomu viedla lebo tiež chcel sa naučiť a nič absolútne ešte po ňom vrieska keď mu dá chlieb alebo chce sa voziť tie kone sme my kúpili a mysleli že ho niečo naučí lebo je v Tom dobrá my sa tomu nevenujeme zvažujeme ich dať preč predať lebo zaťažuje to jednak nás a mňa tiež keďže doma som na všetko sama...a ešte ma ubíja to keď mi povie že 50€ je je málo na mesiach a to ma celodennú stravu a cestovné už uhradené a tiež jej dám.ked potrebuje mimo toho a cítim sa ako neschopná matka že jej dávam málo musím u seba asi začať 😬

olimuc
1. okt 2023

Nemala by si ju nutit aby ho mala rada… to je len fixna idea rodicov, ze su darom jeden pre druheho … nemusia byt. Tvoja dcera bola dlho jedinacik - asi prilis rozmaznavany a Teraz 1. S nou plieska puberta + sa citi dospela, pretoze je na internate a zaroven niekde v kutiku duse odstrcene mele decko, pretoze je na internate. Ta neucta prameni z rozmaznania, nevazi si nic ale ma vsetko … bohuzial chyba vo vychove. Ako prvu vec privri financny kohutik a pripomen jej, ze od 18 stky sa zivi, byva a financuje sama… mozno jej docvakne. Osobne by som jej ale dala taku facku, ze jej stena da druhu a od pondelka nastupuje na nejaku skolu v okoli a poobede na brigadu … kym sa neznormalizuje

kluska
1. okt 2023

@miskaaa89 davate jej najavo, ze ju lubite? rozpravas sa s nou, ze aky mala den, co sa jej paci a co ju trapi? Syn sa pyta, ze ci si moze zobrat nejaku jej vec? ci moze ist k nej do izby? opyta sa, ze ci moze s nim pokecat?

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@sheila121 viem 😪

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@janetinka27 zvažujeme predaj koní lebo vlasne to manžel ešte keď bola malá jej kúpil a viedol k tomu no teraz čím je staršia je to hrozné ale keď si to tak vezmem jediný pohyb má tie kone a sú u nej na prvom mieste neviem či by som až do takého extrému zašla zvažujeme.My z manželom sa tomu nevenujeme

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@janetinka27 ona sa ospravedlniť nevie

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@kluska áno pýta sa a nestihne ani dopovedať a povie nie vypadni rozprávame aj jej len tak veľa krát napíšem že ľúbim ťa volám jej ale mám pocit že ju to obťažuje 🙄 ona zavolá väčšinou keď niečo potrebuje ale zas nemôžem povedať aj sa mi pochváli keď sa jej niečo podarí na praxi a tak ale väčšinou keď chce ísť skôr domov či by som triednej nenapísala alebo na telesnú či by som učiteľovi nenapísala aby necvičila

dominikak4
1. okt 2023

@miskaaa89 asi by som sa s ňou porozprávala, že ak nezmení prístup a neprestane terorizovať brata, tak koníky pôjdu z domu, že ich tu máte iba kvôli nej, ale evidentne si to vôbec nezaslúži a necení. Kým by som to urobila tak by som jej to dala ako výstrahu. Že aj ona sa musí nejako správať ak chce brať výhody.

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@dominikak4 ono vie že to nespravíme to je ten problém aj v nás a ja si to uvedomujem idem ju odviesť na vlak porozprávam sa snou

janetinka27
1. okt 2023

@miskaaa89 je to tazke, uz je velka, ak bude brat len vyhody a na povinnosti kaslat a vy nic neurobite, nebude mat dovod na sebe pracovat.

dominikak4
1. okt 2023

@miskaaa89 jazdiť može aj bez toho, aby ste doma mali kone a museli sa o ne strať a financovať ich, takže ja by som išla cez ne. Lebo to je niečo čo sa vyslovne robí pre ňu.

dominikak4
1. okt 2023

@miskaaa89 poslala by som ju na autobus inak, ak je taká silná, že bije 8 ročného a nevie sa ospravedlniť, tak nech si cestuje verejnou dopravou a čaká pekne na vlak sama.

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@dominikak4 veď inak by išla ale potrebujem ísť na nákup 😬

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@kluska ona ho toľko krát už odmietla že aj on radšej už zanou nejde a on je veľmi komunikatívni

lauriik
1. okt 2023

A neodstrcili ste ju na druhu kolaj ked sa narodil brat? Ci ked boli mensi, mali sa radi a zacalo to az teraz? U nas to tak bolo, ze ked sa mi narodil v 6 rokoch brat tak vsetko sa tocilo okolo neho, bol pupok sveta a mala som pocit, ze na mna sa nejako zabudlo. Potom jasne, ze som ho nemala rada, ked mi "ukradol" pozornost rodicov. A navyse mo ho stale davali za priklad aky on je super a ja neschopna. To potom tazko sli budovat surodenecke vztahy.

janetinka27
1. okt 2023

@miskaaa89 mozno ona sama ma nejake trapenie, nejaku platonicku nestastnu lasku alebo vlastne vnutorne neprijatie, mozno chce byt oblubena a hanbi sa za "trapneho" maleho brata.mozno je malo empaticka, nevie citat potreby inych. A syn to ako vnima? Ak k jej spravaniu nezaujmete pevne stanovisko, ak syn nebude citit istotu a ochranu z vasej strany, moze to zanechat stopy aj na nom.

negymama
1. okt 2023

jednaj je rozmaznana, jednak dost sebecka povaha. Kone nei su bezna vybava ani u bohatsich deti. Je to drahy "konicek" len tak na zabavu cez vikendy. A este k tomu brata nepusti? No hallo! Vy ste ich kupili, nie ona, aj chlapec je vas syn.
Ako ho vlastne prijala, ked sa maly narodil? zrejme nie velmi nadsene. Moj svokor mal o 9r mladiseho brata a neynasa ho cely zivot. Este aj detske hracky mu zavidel, s ktorymi sa uz davno nehral, potom studium, ze mu platia rodicia /na ktore on nemal/.
Nemyslim ze ste okrem jej rozmaznania urobili nejaku zasadnu chybu. Niektore decka to prejde a v dospelosti najdu k sebe cestu, niektori si drzia nevrazivost cely zivot. Je to niekedy neznama premenna. Ja mam 7 rocny roydiel medzi najstarsou a najmladsim synom. teray maju 19 a12, oni sa aj postiskaju, aj sa ona s nim zahra spolocenske hry aj ked ju to hocikedy nebavi. alebo mi deti spolu poyeraju film na jednej posteli v detskej.
dufam ze to bude dobre aj do buducna...ale co my vieme. niektore veci sa nedaju ovplyvnit.

miskaaa89
autor
1. okt 2023

@lauriik neporovnavam nikdy deti možno že áno syn keď mal dva roky mal rakovinu dlhé mesiace sa liečil na onkológii a áno mal tej pozornosti viac ale snažili sme sa vždy byť spolu aj spolu spávať v jednej izbe cez víkend keď má manžel striedal na onkológii ja som bola s dcérou pri koňoch kúpať sme sa išli alebo do kina snažila som sa ten čas jej venovať aj sa s ňou rozprávať bála sa oňho aj plakala chodila na onkológii hrala sa snim chovala ho ono to pozorujem asi od jej 13 tich rozmýšľam či som to nejako nezanedbala ale snažila som sa vždy aby netrpela

alickapusinka
1. okt 2023

Vziať mobil predať kone a mlada nech ide na brigádu princeznička. Keby urobila toto a sú to moje deti. Synovi tak jej dám takú po papuli v tej chvíli že by nestačila ani zareagovať. Namiesto rozmaznanosti kriku a robenia zlé by si mala skúsiť otvoriť nejaké články o ADHD. Ja mám neter a synovca neter je dospela a staršia od brata o 9 rokov ale nikdy nebolo toto ani som to nepočula aby bratovi nadávala alebo mu robila zlé. Neter dospela jej brat na zš preto ste to mali zastaviť ešte teraz na psychiatrické vyšetrenie treba ísť s ňou .Lebo môže sa stať že bude dospela bude vás teba a manžela napádať. Treba jej stupiť ako sa povie na otlak a to že predáte kone. Príde z internátu domov a nájde stajňu prázdnu. Toto ja by som jej urobila a bez problémov. Napadať takmer dospelé dievča chorého brata mi príde veľmi divne. Ak by bola mala že bije 2 ročná brata to je iné to človek tak neberie ale takmer dospela žena a bije brata. Tak ako bije brata a prejde jej to tak neskôr môže napadať vás rodičov. A veta ja brata nikdy nebudem potrebovať je taká hlúpa ako to tvoje rozmaznane dievčisko. Dva poriadne vzduchom chladene by jej nezaškodili. Mobil vziať kúpiť starú šunku a dať jej a hlavné chceš peniaze chod brigádovať ak vie otvárať ústa na vás rodičov a biť svojho brata. Vie si nájsť aj brigádu. Ja nie som za bitie deti v žiadnom prípade ale ak som si prečítala že tvoj syn ma ADHD tak má to nahnevalo. Nikdy brata nebude potrebovať nikdy nevrav nikdy. To aj môj brat tak hovoril a teraz mal veľký problém zdravotný tak som mu bola dobra. V živote nikto nemôže povedať človeku nikdy ťa nebudem potrebovať nikdy nevieš že ta veta sa môže otočiť proti tebe.

katka700
1. okt 2023

@miskaaa89 Tento príbeh je nejaký povedomy. Nepísala si tu už kôli dcére, že ste nej dali všetko a máte s ňou trápenie? Skúsila si niečo z toho čo ti vtedy poradili?

lilitela
1. okt 2023

@miskaaa89 Kazdy sme ina povaha, povedala by som, ze tu je ziarlivost z jej strany. Otazka je, ci sa s tym da nieco robit.

kandelabra
1. okt 2023

@miskaaa89 dceru ste si pekne rozmaznali. Aby mi 16r hovorila, na co mam minut svoje vlastne peniaze? A doskriabala brata za taku blbost?! Ja by som si ju zavolala na kobercek a nastal by jej tvrdy rezim, dokedy nepochopi, ze k ostatnym clenom rodiny sa ma spravat s respektom.