Nenávidím, ale aj milujem svojho priateľa

27. sep 2022

Mame spolu syna má 1,2 roka. Nenávidím svojho priateľa ale zároveň ho milujem. Viem ,ze by som mala bez neho menej nervov ale zároveň viem ,že by som sa trápila ,že som bez neho. Neviem sa proste niako presvedčiť alebo sa odhodlať vykašlať sa naňho, lebo neznášam mať pocit ,že som sama bez partnera a nemám pri sebe muža ktorému by na mne záležalo (aj ked z jeho správania mi dava najavo ,že mu na mne nezáleží ale hovoril opak) hrozne to mám doma zložité. Teraz chce odist zarobiť do zahraničia a ja mam ist so synom zatial k rodičom aby sa neplatil nájom a neskór si vezmeme opäť byt do podnájmu ako máme aj teraz a ja tam budem s malym a on bude pracovat v zahraniči a chodit domov. Ja tskto nechcem žiť ale ani nechcem bez neho byť ani aby bol maly bez svojho biologického otca. Neviem proste ako von z tohto som zúfalá.

lucka_ke
27. sep 2022

nemôžeš ísť do zahraničia aj ty a dieťa?

autor
27. sep 2022

@lucka_ke to by chcel, samozrejme to nejde hned. A som rodinny typ. Urobili sme si dieťa rodina má z neho radosť žiadne ďalšie malé deti v rodine nemáme je to prvý krpec, všetci majú radi jeho a on ich takisto. Nerada by som išla s takým krpcom preč od rodiny a delila rodinu od neho a neho od rodiny. Viem ,že by som tam nebola spokojná

a_alexandra_a
27. sep 2022

Tak radšej ako od rodiny ho budeš deliť od otca?

lucka_ke
27. sep 2022

trochu si protirečíš - chceš byť s mužom a chceš, aby syn bol so svojím otcom - vy ste teraz najbližšia rodina, babky ho nemusia vidieť denne

liljana
27. sep 2022

Chcela by si mat naraz vsetko bez kompromisov (rodinny zivot, dieta, byt s rodinou, aj muza doma, aj financie na zivot) a nakoniec nebudes mat z toho mozno nic. Zivot je o kompromisoch.

autor
27. sep 2022

@a_alexandra_a lenže otec má dobrú prácu aj tu zarába 1200€ čo nieje najhoršie + moj prispevok druhý vyžijú aj s dosť menej financiami. Pre mňa peniaze niesu až také dóležité ako to aby boli vsetci pokope a šťastní . Vždy chcel lietať po zahraničí ale už sme si založili rodinu mal by sa trošku ustáliť nie vymýšlať

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. sep 2022

@liljana ja osobne som skôr taká ,že radšej menej ale byť spolu a šťastní ako mať veľa peňazí a byť oddelene.

autor
27. sep 2022

@jabadabadu áno pretože momentálne nemáme odložené financie nato aby sme mohli ísť do druheho nájmu a dat depozit. Museli sme náhle investovať peniaze ktore sme mali odložené

cocolino234
27. sep 2022

@autorka veď ale nemusíte byť oddelene. To je tvoj rozmar, že musíš sedkať pri rodine a nejdeš si za svojim. On chce vytvoriť kvalitné zázemie pre vaše dieťa a zarábať dnes 1200€ a žiť v nájme aj s dieťaťom je fakt nič moc, keď máte aj iné možnosti. Nepoviem, keby vás v zahraničí nechce ale môžete tam ísť spolu a chodiť na slovensko za rodinou.

A to vy máte dieťa a nemáte na účte ani len 1500€ na depozit? 😳😳 ak je to takto, tak by som sa nečudovala, že chce ísť do zahraničia. Ty si poriadne urči prority, lebo nebudú všetci skákať okolo teba len preto, lebo ty nevieš byť sama a vystačíš si aj s málom.

A hlavne si uvedom, či tento vzťah chceš živiť (či ho chce otec tvojho dieťaťa živiť aj keby vedel, že ty si s ním len preto, lebo nevieš byť sama). On chce zatiaľ očividne makať pre vašu rodinu, tak sa trošku vzchop a buď obetuješ kontakt s ním alebo kontakt s rodinou.

lucka_ke
27. sep 2022

kým bude preč hrozí vám odcudzenie, aspoň to skús

missdiva
27. sep 2022

Tak ja neviem ale ked mu na tebe nezalezi a neznasas ho zrejme mate dost problemy a urcite by som sa nestahovala kvoli nemu daleko od jedinej moznej pomoci. Podla mna je najrozumnejsie ostat pri rodicoch, ked odide odcudzite sa, zvyknes si fungovat sama, asi aj on, postupne sa osamostatnis od rodicov a uz ti pride rozchod prirodzeny.
Ak chces zachranit vztah tak odist s muzom ale do toho by som isla len ak sa aj on snazi a aj on chce.

maranta_leuconeura
27. sep 2022

Ten prijem by bol pre troch ludi ok, keby ste mali aspon byvanie vyriesene, ale vy ste v podnajme... Necudujem sa, ze chce ist zarobit normalne peniaze.

a_alexandra_a
27. sep 2022

Z 1200€ uživiť troch ľudí, zaplatiť nájom, výdavky a ešte niečo ušetriť aby ste mali konečne aj vlastné bývanie je v dnešnej dobe problém. Nečudujem sa mu, že chce ísť zarobiť viac. To, že tebe je prednejšie uskromniť sa a byť pri babičkách, tetkách a ujoch namiesto toho, aby si riešila svoju novozaloženú rodinu je tvoj problém, partner evidentne nechce len živoriť. Mala by si byť rada, že máš doma muža, ktorý sa nebojí roboty a pokúša sa zabezpečiť rodinu a namiesto toho si ho znenávidela? Teba na Slovensku drží len prítomnosť rodiny, čo je dosť málo. Stále môžete cestovať domov a malý bude udržiavať kontakt so starými rodičmi, neskôr, keď zarobíte, môžete sa vrátiť natrvalo. Ale vo vašej situácií, keď nemáte peniaze ani na depozit nie je čo riešiť.

henrietkatr
27. sep 2022

tak toto je fakt zvlastna poziadavka. preco nechce, aby ste sli s nim? ty si to nevies predstavit? boli by ste predsa spolu a mozno by sa tam vela veci medzi vami vyriesilo a bolo by vam tam lepsie, ktovie.

autor
27. sep 2022

@henrietkatr prist sa toho bojím, moja mama odišla za otcom na Slovensko a nemala tu nikoho odišla od rodiny a celý život si to vyčítala

autor
27. sep 2022

Proste sa toho bojim ,že mi tam nebude oporou, za kym potom pojdem na koho sa obratim

autor
27. sep 2022

Ani nechcem mame urobit to co ona urobila svojim rodicom

lucka_ke
27. sep 2022

ale veď by ste tam nešli natrvalo, ale len na čas...

a_alexandra_a
27. sep 2022

Autorka, ty si hlavne uvedom, či je ti prednejší partner a otec dieťaťa, alebo tvoja mama. Či chceš žiť so svojím partnerom a dieťaťom, alebo chceš sedieť pri maminej sukni.

janickacrazy
27. sep 2022

Ved to možeš aspon skúsiť a ked ti tam bude zle, tak sa hocikedy možeš vrátiť domov. Za pokus nič nedáš.

dilino
27. sep 2022

Nenávidíš priateľa za to že chce ísť zarobiť do zahraničia aby ste sa malý dobre a vola ťa zo sebou a TY nejdeš lebo rodina je tu . Ved vy sa sa odcudzíte. Pôjdeš bývať k rodine a čo na nájom nemáte a u rodiny budeš bývať či zadarmo s malým. Nenávidím ho ja som si myslela a predstavila že ťa bije týra a TY napíšeš že chce ísť do zahraničia vola ťa zo sebou aj malého a TY toto napíšeš. ON by si to mal prečítať ved TY nevieš ani čo chceš. Milujem ho a nenávidím. Tu slovo nenávisť nemá ani čo hľadať. Asi TI je príliš dobre ked TI prednosť dáš mame starým rodičom tetám ujom pred vlastným manželom s ktorým mimochodom tvoríte rodinu. TY sa vystavuješ riziku ked nebude doma odcudzia sa syn a otec. Vola ťa tam aby tam s nim bol nejdeš. Ved TY nevieš čo by si od dobroty asi robila. Ako ho môžeš mať rada ked nechceš aby ste sa mali lepšie. Tvoj rozmýšľa dobre ale TY nie. Ako zarobí veľa 1200 eur je veľa plus tvoj rodičovský to je skôr žobračenka ako peniaze na dieťa. A ked by ste malý hypotéku tak vyjdete ledva ledva. Takže tých 1200 eur čo zarobí je nič. Všetko drahé potraviny bývanie dobre rozmýšľa mala by si sa zbaliť a ísť spolu s nim do zahraničia. Vždy sa nájde niekto kto pomôže. A bývať pôjdeš s malým k rodičom a tam budeš bývať bez peňazí na nájomné. Tak že zadarmo. Lebo ak nie tak to sa TI oplatí ísť bývať osobitné. Nikdy by som neobrala dieťa o otca len kvôli tomu že mama chce aby si tu ostala .A nikde nie je napísane že ked bude zlé že sa nemôžeš vrátiť domov. TY len hľadáš spôsob ako to nejde hľadaj spôsob ako by to šlo. Kto chce hľadá spôsob kto nechce hľadá dôvod.

romi0310
27. sep 2022

Zeny, ved čítajte s porozumením preboha. Ona pise, ze nemaju absolútne ideálny vzťah a vy sa tu chytate iba toho jedneho, ze sa nechce s nim presťahovať do zahranicia. Tak v tom zahraničí asi nebude rok vkuse, ale bude chodiť na týždňovky. Vy by ste za odsťahovali do cudzieho mesta s človekom, ktory si vas neváži? Ako to autorka pise ? Robit zbytočne unahlene rozhodnutia a menit dieťaťu a sebe prostredie, ked očividne ten vzťah nema ani budúcnosť ? Ano, radsej nech sedí doma pri rodičoch, ktorí ju podporia, ako byt s idiotom daleko od rodiny a vystavovať dieťa úplným stresom. V prvom rade si vyries vzťahové probleny. Sadni si s nim vklude a otvorene sa porozprávajte. Robit kompromis pre niekoho, kto si ta neváži urcite nerob. Pokiaľ s nim chces ostať len preto, aby si neostala sama, tak je to obrovská chyba a iba zbytočne stracas cas. Pozbieraj kúsky sebavedomia a určí si, co vlastne od vztahu chces a ci nie si s dotyčným len kvoli dieťaťu a istote

autor
27. sep 2022

@dilino lenže ja nechcem ísť do zahraničia

autor
27. sep 2022

@romi0310 ďakujem neviem sa takto obhájiť. Je tam veľa problémov nie len zajraničie

janickacrazy
27. sep 2022

No tak potom sa vráť k rodičom a máš vyriešené. Ak máte problémový vzťah, tak asi to tak bude lepšie.

romi0310
27. sep 2022

Najhoršie je vyjsť z komfortnej zóny, ale iba to ta posunie dalej. Ludia zbytočne strácajú cas s niekym, s kym sa to aj tak casom rozpadne, akoby sa mali posunúť dalej a mat pri sebe človeka, ktory ho bude ľúbiť a bude to harmonické. Ine je robit kompromisy pre milujúceho človeka a ine pre niekoho, kto si len dupe svoje a na druhých nepozerá

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mell27
27. sep 2022

Z tvojho príspevku som nepochopila, načo si si s takým mužom vôbec robila dieťa. Najskôr vojdeš chlapovi do postele a potom rozmýšľaš, čo ďalej ...🤦 Iba tvojho syna mi je úprimne ľúto ...

autor
27. sep 2022

@mell27 ešte ,že si si taký parádny záver urobila. S mojim partnerom sme sa dlho stretávali až porom sme splodili dieťa ked sme boli vo svojom najme anoo dohode. Nikomu som do postele nevliezla a nahodou neotrhotnela