Novorodenec a 2 ročné dieťa. Kde budú spať?

zuzulos
12. apr 2010

Ahojte, prosím Vás, ktorá máte s týmto skúsenosti? V novembri sa nám narodí druhý drobec, a malý bude mať akurát dva roky. Nevieme ako riešiť spánok v noci - či nechať obidvoch malých pri nás v spálni, alebo už toho staršieho necháme spať v izbe samého? ( to budeme musieť najprv prerobiť byt.. 🙂 Hlavne ma zaujíma, ako to u Vás fungovalo, keď sa mladšie dieťatko zobudilo na papanie, nezobudilo plačom aj to druhé? Ďakujem za akékoľvek rady.

kveta
12. apr 2010

Ahoj, nemám skúsenosť, len jeden postreh: ak budete malého sťahovať preč zo spálne, tak rozhodne nie v čase tesne okolo pôrodu, aby si to malý nevysvetlil, tak že je daný kvôli súrodencovi zrazu preč od rodičov... Mohol by začať žiarliť... Takže sťahovať ho preč buď čo najskôr alebo až pár mesiacov po pôrode...

zuzulos
autor
12. apr 2010

Ahoj, no ďakujem, veď práve preto sa snažím zbierať rozumy už teraz, určite to chcem začať riešiť čo najskôr, teda ak pôjde do svojej izbičky... ☹

alusha
12. apr 2010

jeeej, to je nas pripad, tiez mame dvojrocneho synceka a male babatko 🙂 zatial spime vsetci spolu, maly uz ma sice svoju izbicku, ale postel sme mu zatial premiestnili ku nam, nechceli sme, aby sa citil odstrceny, ked pride babatko... tak ma svoju postel, taku, ktora sa da nastavit podla vysky dietata, a babatko je v postielke... starsi syncek spava velmi dobre, celu noc, vobec sa nezobudi na krmenie a prebalovanie maleho, a ak aj obcas otvori ocka, tak hned aj zaspi... nemame s tym problem 🙂 ale do nejakeho polroka by sme chceli, aby zacal spinkat vo svojej izbe 🙂

m.a.c.a.
12. apr 2010

ahoj zuzulos,
moje deti maju 4 a 2 roky. ako sa druhy syn narodil, v ten vikend sme prestavali z dalsej volnej izby detsku a starsi zacal spavat sam. zo zaciatku to bolo tak,ze spaval s nim aj jeho tatino, postupne si zvykol ze zaspinka a tato odide, potom to bolo iba o rozpravke pred spanim a teraz nas z nej sam vyhana....ale islo to akosi bez problemov, hoci som sa toho bala. ale on sa veeeelmi tesil na to,ze bude mat sam izbicku, my sme ho tak polroka predtym na to pripravovali a hovorili mu ako sa mu bude tam pacit.....teraz cakame tretie, tak izbicku pomaly prestavujeme na chlapcensku izbicku a decka sa na to svorne tesia , ze budu spolu spinkavat.

zuzulos
autor
12. apr 2010

Ahoj m.a.c.a, ďakujem. Tak to by bolo super, keby to aj u nás išlo takto hladko, aj keď malý nie je našťastie taký, že by potreboval aby som ho vyslovene uspávala, aj keď vždy pri zaspávaní som pri ňom. Premýšľala som presne aj nad tým, že by tam s ním zo začiatku spal aj tato. Len teraz sa nám stáva, že sa malý zobudí v noci, a kričí maminka, pýta si dudku, ktorá mu vypadla. Alebo niekedy si pýta čajík. Preto mám hlavne strach, aby to nebolo tak aj keď bude v izbičke sám, a ja budem musieť behať cez celý byt zo spálne do jeho izby, a dávať mu dudku, alebo ten čaj, práve vtedy, keď budem napríklad kojiť...No, uvidíme.... 😖

zuzulos
autor
12. apr 2010

Alusha, takže toho staršieho to vôbec nevyrušuje? No to je super, presne to som si nevedela predstaviť, či sa druhé bábo budí vždy na plač novorodenca, alebo si pekne spinká ďalej. Nechcem aby to bol pre malého šok, keď ho presťahujeme do druhej izby. Hlavne kvôli tomu, že sa ešte sem-tam v noci budí na čajík... 😖

adka10
12. apr 2010

Ahoj zuzulos. My mame tiez vekovy rozdiel dva roky a tiez sme nechali maleho spat s nami v izbe, tiez sa dost casto budil na cajik a tiez mi to prislo luto dat ho do vedlajsej izby. Tiez som pri zaspavani bola pri nom a je to tak doteraz, ale to zaroven uspavam mladsieho.
A v noci mladsi starsieho nebudil a to ma starsi plytky spanok. Iba ak uz maly strasne plakal. A spavame tak doteraz. Maly bude mat za chvilu dva roky a teraz ich chceme dat naraz do svojej izbicky. Prerobili sme im izbu, aby sa tesili ze idu do svojho noveho kralovstva, tak dufam ze to vyjde.

alusha
13. apr 2010

zuzulos, nasho davidka to vobec nevyrusuje, ale mozno aj preto, ze maly tiez dobre spinka a ked sa v noci zobudi, tak len tak potichu mrnka, neplace velmi, tak ho vyberieme z postielky, nakojim ho, prebalim a spi dalej... zapalim si v klude aj lampu a vacsi syncek si kludne spi dalej... ale on nema dudku, ani nie je zvyknuty v noci pit, spi tvrdo, tak sme s tym nemali problem 🙂

wali
13. apr 2010

zuzulos, my mame tiez rovnaku situaciu - proste teraz nemame moznost dat starsieho do vlastnej izby, tak spavame vsetci styria v spalni (tiez je medzi detmi 2 roky rozdiel). na zaciatku som sa toho desne obavala, ale deti si na seba rychlo zvyknu a ked malu v noci kojim, tak starsieho to vobec nezobudi. ani ked Lucka mrnci. ine je, ked napr. dostala Lucka nadchu, v noci zle spala a plakala dlhsie a nahlas, tak to Jakubka zobudilo, ale nebolo to nic tragicke, rychlo potom zaspal. verim ti, ze mas z toho strach, ale urcite to pojde, uvidis 😉

zuzulos
autor
13. apr 2010

Joj baby, tak ste ma teraz ukludnili! 🙂 Tak asi to predsa necham aj ja tak, budeme vsetci spolu, maly bol dobre dietatko, minimalne plakal, tiez skor len mrnkal, ked chcel papat, tak to snad bude tak aj pri druhom babatku 🙂 Najkludnejsia budem,ak budeme vsetci spolu, a maleho prestahujeme naozaj az potom, ked pride ten spravny cas, a budem presvedcena, ze je uz na to pripraveny... Este raz diky, budem kludnejsie spavat, fakt som potrebovala pocut par takychto "dobrych" skusenosti 🙂

bubatinko
13. apr 2010

aj medzi mojimi je rozdiel 2r 2mesiace a po narodeni mladsieho sa nas starsi stahoval kazdu noc ku nam kedze uz od 18mesiacov spaval sam v izbicke .... tak nakoniec som dala aj jeho juniorsku postel do spalne a cca 6 mesiacov spavali v spalni obaja .... potom sa starsi akosi sam rozhodol ze uz nechce byt v spalni ze je velky :D takze tak sa to nakoniec vyriesilo...

katkaromi
13. apr 2010

u nas je rozdiel presne 2 roky, spavame vsetci v jednej izbe, starsia dcerka v postielke a syncek s nami, je to tak od prichodu z porodnice. Je pravda, ze cca 1-2 tyzdne sa romanka zvykla v noci budit ked maly plakal, bola to riadna zmena pre nu, ale potom sa vsetko upokojilo a uz sa nezobudi. Zatial nam to takto vyhovuje.

katkaromi
13. apr 2010

este dodam, ze uz ani maly nezvykne plakat, lebo ked je hladny, si ho k sebe pritulim a je spokojny 🙂 . Myslim, ze zatial je to k spokojnosti vsetkych. Ked ich uspavam, maleho kojim a pritom malu mozem drzat za rucku, tak sa neciti ani odstrena alebo podobne...

jankamanikova
13. apr 2010

Zuzulos - vsetko zavisi od toho, ake je Tvoje dieta. Ty, ako jeho matka, ho najlepsie poznas a vies, ako asi bude reagovat, ked pride iny cloviecik do jeho prostredia.
U nas medzi prvym a druhym syncekom je rozdiel rok a pol. A tak bolo jasne, ze ziadne stahovanie do druhej izby nebude. Vsetci sme spali v jednej posteli, a ked som potrebovala kojit, tak som nakojila a spalo sa dalej. Boli situacie, ked som sla spat do vedlajsej izby s babetkom, ale Janik hned prisiel za mnou 😀 . Casom sme to vyriesili tak, ze sme kupili postel (poschodovu) a dali ju k manzelskej posteli a Janik spal tam a Matusko bol s nami v posteli. Ked sa narodil Jakubko, tak Matusko isiel hore na postel a Janik spal dole a Jakubko s nami. My sme to vlastnou izbou neriesili. Nevadilo nam to, deti sa nebudili na babetko a aj tak chceli byt pri mne a sledovat drobca ako ho kojim a hladkali ho a tak aj pri nas zaspali. Potom sme ich prelozili do ich postielok a zobudili sa az rano. Nam to osobne nevadilo, aj tak sme sa vela stahovali (kvoli manzelovej praci) a tak bolo nezmyselne robit detom osobitnu izbu, ked mali potrebu byt s nami.
Momentalne je to tak, ze vsetci traja spia v spalni, kazdy na svojom mieste a my s Janym vo vedlajsej izbe. Uspime ich, povieme rozpravku a ked zaspia, ideme vedla do izby. Ale uz teraz vieme, ze ked sa nam narodi dalsie babetko, tak vsetci traja budu chciet byt zase pri mne a sledovat vsetko okolo toho maleho drobca.

Prajem Ti pokojne a pevne rozhodnutie. Nech sa bracek na babo tesi a nech to male stvorenie obohati jeho detsky svet. Ver mi, caka Vas velmi pekny cas a nadherne prezivanie spolocnych chvil . Vsetko dobre ...

mirica
14. apr 2010

u nás to šlo tiež úplne super ....medzi našimi je 13 mesiacov .....6 t pred pôrodom , sme presťahovali (priateľ , ja som bola už v nemocnici) postieľky do inej izby a zvykli si okamžite . Ale oni boli dvaja a zaspávajú nám tak , že ićh dáme do posteľky a do pár minút spia. My máme opačný problém , straší tým že boli dvaja , tak sa nebudia ani keď vojdeme do izby ...u nás bude väčší problém presťahovať zo spálne toho najmenšieho ...on už v noci nevstáva vôbec , ale keď niečo počuje , tak sa zavrtí ...
obávam sa , že ho budú starší budiť

zuzulos
autor
14. apr 2010

jankamanikova - krásne si to napísala. Ja by som nedbala, keby moje deti pri mne spali do puberty 🙂)
Vy čakáte už štvté dieťatko? Krááásne! Ja by som tiež nedbala. Aspoň troch drobčekov.
Malý je dobré dieťatko, dobre spí, len sem tan ten čajík, a dudky sa tiež nevieme vzdať, takže keď sa v noci zobudí, a zistí že ju nemá v puse, kričí dudka. Tak mu ju musím do pusy dať... Najspokojnejšia budem,keď ich budem mať oboch pri sebe, starší si snáď zvykne, a nebude sa na plač menšieho budiť. A keď naozaj zistím, že malý je už "pripravený", tak potom budeme situáciu reišiť. Prípadne počkám kým dorastie aj mladší, a presťahujeme ich rovno oboch do svojej izbičky.
Ešte raz ďakujem všetkým za názory 🙂

ivmila
14. apr 2010

aj my mame ten isty pripad- Dcerka ma 2 roky a syncek 3mesiace. Spinkame vsetci v jednej izbe a nieje to problem, Mala ani nevie, kedy sa maly budi na jedlo. Neboj sa toho. uvidis, ono sa to samo spravi.drzim palce

luci21
16. apr 2010

Ahojte, ja mám rozdiel medzi dievčatami tiež presne 2 roky a spíme spolu v spálni všetci. Zo začiatku to bolo ťažké, najprv sme skúsili dať staršiu aj zvlášť ale v noci za mnou chodila s plačom tak sme to zrušili a sme pokope. Trvalo to taký mesiac kým si staršia zvykla a nebudila sa na plač mladšej ale teraz je to už v pohode, ked mladšia zaplače, druhá sa troška pomrví ale spinká ďalej. 😉

evea80
23. apr 2010

Ahojte, aj mna caka nieco podobne, druhe babo budeme mat v decembri, mala bude mat 2 roky aj mesiac. Ale urcite ju zo zaciatku necham spat s nami, aby sa necitila odstrcena. Aj ked neviem si predstavit ako bude spat ked bude babo plakat, budi sa aj teraz na hocijake zvuky...no bude si musiet asi zvyknut chudatko....

briketa
3. máj 2010

Ja mam vekovy rozdiel omnoho vacsi - 4 roky a vsetci spime v jednej izbe aj so psom. Syn spal normalne vo svojej posteli a vo svojej izbe a ked sa mala narodila, mal z toho normalne traumu, ze preco kazdy spi s niekym, len on musi byt sam v prazdnej izbe...ci ho uz nelubime. A tak sme kupili najvacsiu postel, syn spi medzi nami, malicka v postielke a pes na zemi pri dverach na terasu tak aby na nas vsetkych videl.
Maly sa ani len nepomrvi ked sa babo v noci ohlasi na jedenie.
Uvidis potom ako sa to cele vyvrbi. Mozno pojde bez problemov do svojej izby a postele a mozno budete vsetci spolu. Nechala by som tomu volny priebeh.

zuzulos
autor
4. máj 2010

Tak najspokojnejšia budem určite, keď budeme všetci spolu 🙂

kaciatkoba
26. jan 2017

Xh
Xx m mhvuchyyj