Príchod sestričky, rozdiel medzi súrodencami 3 roky

klaudisa
1. aug 2018

Ahojte Maminy v pondelok sme sa vrátili z pôrodnice s dcérkou. Doma mám chlapčeka skoro 3 ročného. Na sestričku sa tešil, ale teraz mna úplne ignoruje. Nechce odomna ani pohladkať ani pomojkať a čo je horšie ani jesť. Nepočúva čo mu hovorím a robí si čo chce on. Vôbec ho nepoznávam asi mi ho niekto vymenil. Máte s tím niektorá skúsenosť ako mám s ním pracovať?

deti95060810
1. aug 2018

hádam si nenecháš rozkazovať od 3 ročného decka....
máme viac detí, ale toto sme neriešili - jednoducho si museli zvyknúť na nové bábo...

lindusss2016
1. aug 2018

Tiez by som mu asi v klude vysvetlila, ze aj jeho lubis a ze medzi vami dvoma sa nic nemeni, ale ze ta musi pocuvat a prijimat a ak chce trucovat, nechala by som ho tak, ved raz hladny bude

0silvia0
1. aug 2018

@klaudisa tak od pondelka je veľmi krátky čas. Pravdepodobne si nevie zvyknúť na nové pocity v sebe, novú situáciu, nevie ako má reagovať. Jeho sestrička teraz dostáva to, čo dostával doteraz výsostne len on - doteraz mal celú mamu pre seba a teraz tá mama, ktorá doteraz bola len jeho drží na rukách nové dieťa. Buď k nemu citlivá, venuj sa mu, nenápadne ho časom zahrň do starostlivosti o bábätko a hlavne mu ukáž, že si stále jeho mama a si tu aj pre neho a stále ho ľúbiš.
My máme medzi deťmi menší vekový rozdiel (2 roky a 4 mesiace), syn prijal sestričku s nadšením
a bez žiarlenia a trucovania. Doteraz majú veľmi pekný vzťah...

horalka1986
1. aug 2018

@deti95060810 ty si strasne teliatko. Z tychto tvojich odpovedi vo fore si asi spravim vycuc, lebo jedna lepsia ako druha.

erickatt
1. aug 2018

@klaudisa nenut ho hladkať a mojkat. On na to príde sam. A chces papať? Ano? Nie, žiadne dieťa same od hladu nezomre dobrovoľne. Skuste papať spolu keď drobec spinká...v

anka8811
1. aug 2018

Dajte mu čas, ja mam rozdiel 2 roky medzi detmi a zvladli sme to lubi ju najviac na svete.ale je pravda ze som mu ju dala pomojkat a zapajala som ho ale ked nechcel tak som nechala tak. A teraz je teplo mozno nechce preto neje

sanym
1. aug 2018

@deti95060810 aký citlivý prístup. Nechcela by som byť tvojim dieťaťom

sanym
1. aug 2018

Chce to čas, aby si zvykol. Snaž sa ho zapájať do starostlivosti o bábätko a vyhraď si časť dňa kedy bábätko niekto postráži (ak máš takú možnosť) a vtedy sa venuj len synovi

canany
1. aug 2018

presne tymto som si presla aj ja, rozdiel cca 2,5roka, prisla som z porodnice a moje stastne poslusne dietko sa zmenilo zo dna na den na certa, zacal sa hadzat o zem, vrieskat, neposluchat, nic mu nebolo dobre. Zial dlho som s tym bojovala, zacalo sa to zlepsovat asi po pol roku, ked uz dcera nepotrebovala tolko mojej pozornosti a teraz ked uz ma 2 roky a syn 4,5 je uz dobre, uz sa aj zahraju spolu. Zopar veci mi ako tak pomohli a skludnili situacie, ak chces cez SS, lebo to by bolo na dlho.

taami
1. aug 2018

@horalka1986
😂😂😂
Lepšie sa to nedalo zhodnotiť 👍

evkacik5
1. aug 2018

Ja mam tiez trojrocneho, dcerka ma 5m. Po prichode z nemocnice to bolo podobne. Moj syn dokonca bol kvoli roznym okolnostiam pred porodom sestry a aj po porode u mojich rodicov, co bolo takmer 2m. Po prichode domov, som sa ja starala o malu a o maleho muz. Prve tyzdne, furt len tatino, tatino, este aj ked som s nim bola u lekara reval ze chce tatina. No trhalo mi to srdce, ale preslo to. Proste je to asi jeho forma ziarlenia, ale casom si zvykne a prejde to. Drzim palce.

danula.ch
1. aug 2018

@klaudisa aj ja mám rozdiel medzi staršími 2,5 roka a najstarší je hodne citlivý, ale zvládli sme to krásne. Možno práve preto, lebo je taký citlivý a mala som pred očami katastrofické scenáre, som sa na to pripravila. Už pred porodom som mu postupne všetko vysvetľovala a keď som sa s malou vrátila z porodnice, som ho nechala pomáhať mi, ak chcel. Hlavne prvé dni som sa ho pred každým papanim, prebalovanim, kupanim pýtala, či chce byť pri tom a do týždňa ho to prestalo bavit. Nikdy som ho neziadala o pomoc. S malou som sa pred ním čo najmenej mojkala, praveze jeho som si pritulila pred sestrickou čo najčastejšie a mám pocit, že presne to potreboval. A o to isté som požiadala aj manžela a babky

jana2679
2. aug 2018

@klaudisa je to žiarlivosť,zrazu je tu aj niekto iný ako on.treba veľa trpezlivosti na jeho reakcie a vysvetľovať ako písali baby a hlavne upozorniť aj rodinu nech si ho všímajú prvého, nech on im ukáže sestričku,nech on porozpráva o nej, lebo všetci hneď "hurá" na miminko a druhé dieťa bokom a ono sa cíti zle, zrazu je tu niekto iný.Jeden psychológ to raz takto vysvetlil, predstavme si že náš muž si donesie milenku, mladšiu milučkú atď a všetci sú z nej paf, ako by sme sa cítili? A takto to prežívajú deti tiež len to nevedia povedať.

ivanka12311
3. aug 2018

Aj medzi mojimi su 3roky...prvu mam dceru druheho syna...trvalo to vyse mesiaca kym si na neho zvykla.Velmi zle robila, maznala sa, chodila mu okolo kocika, kricala uff bolo toho dost...maly ma teraz 4mesiace a ona chodi pisinkuje ho kocikuje pomaha mi 🙂