Škôlkarka a bábätko

wevusska
18. sep 2023

Ahojte, dcérka začala chodiť do škôlky, má 2,5 roka, je veľmi spoločenská a páči sa jej tam. Doma však máme aj 4 mesačné bábatko. Po týždni doniesla vírus, mala deň teplotu, sople. Postupne sa z toho dostáva už cca týždeň. Soplík chytil aj menší, zatiaľ bez teploty, skôr taký zadný nejde odsať, len chrčí v nošteku. Máme odkonzultované s dr. ale zabudla som sa spýtať, kedy môžem dať staršiu znovu do škôlky? Keď bude úplne bez soplíkov ona alebo aj mladší? Škôlka jej veľmi chýba ale nechcem pohoršiť mladšiemu. Aj keď uvedomujem si, že stále bude niečo. Ďakujem za každý názor 🙂

tosomja
18. sep 2023

@wevusska keď bude ona zdravá. To zakaždým keď jedno bude choré, necháš oboch doma?
Môj syn je tiež teraz chorý, mladšia sa nakazila tiež, už aj ja som chorá. No on ide v stredu do škôlky a my sa ešte doliečime.
Zase, si doma, tak aj mesiac môžete byť všetci doma.

nelca0510
18. sep 2023

Ja nechávam skolkarku aspoň prvých 6 týždňov doma. Už dosť,že sme boli všetci chori týždeň pred porodom,lebo skolka

tanyag
18. sep 2023

@nelca0510 Prvých 6 týždňov? Myslíš od začiatku školského roka alebo po chorobe? Nerýpem, len sa pýtam. Tiež neviem kedy dcéru do škôlky dať, už je skoro 2 týždne doma.

nelca0510
18. sep 2023

@tanyag akože od narodenia ďalšieho dieťaťa :D ale inak je zvyčajne doma týžden - dva.