Súrodenci a (ne)zdieľanie hračiek

lossless
20. nov 2023

Ahojte, potrebovala by som poradit ako najlepsie nastavit pravidla okolo hraciek pri surodencoch. Ako to mate vy, co sa vam osvedcilo?

Syn ma 2 a pol roka, dcera skoro pol roka. Mala zacina vyberat synovi veci z policiek, vsetko vytahovat, chytat do ruk a pod. z coho nadseny vobec nie je, inac ju ma rad, tesi sa z nej, casto jej chce ukazovat svoje hracky ale nesmie si ich zobrat sama a nechat v ruke.

Ked mu berie nieco s cim sa prave hra, tak mu to vratime resp sa ho snazime naucit ze vtedy hracku dat nemusi, ked nechce. Ked berie nieco s cim sa prave nehra tak jej ju nechame. Snazime sa vysvetlovat a nechat mu par hraciek, ktore su len jeho.

Nemame priestor na detsku izbu momentalne , takze maju jednu kniznicu a kallax skrinku v obyvacke, maju vase deti vlastne policky alebo vsetko spolu?

Dakujem za tipy 🙂

koniarova
20. nov 2023

@lossless neblázni. Každý svoju poličku? To nieee. Všetko spolu nahádzané mali. 😁

pribinak
20. nov 2023

Joj, maličký je ešte. Veľa by si chcela od neho. V tomto veku sú deti jednoducho lakome.

lilianka28
20. nov 2023

@lossless Ako dokáže takmer pol ročné dieťa vybrať samé hračky z poličky?
Ale k otázke, naši samozrejme hračky nemali extra rozdelené do poličiek.

martul
20. nov 2023

@lossless ty kokso polročné dieťa berie hračky druhému a ešte z poličky? Wau. Šikovná. Moje deti keď mali pol roka horko ťažko zacali sedieť s oporou alebo ležali na bruchu.

4stanka4
20. nov 2023

@lilianka28
@martul možno ak sú hracky uložené na spodnej poličke t.j.na zemi ale v polici tak sa tam mala priplazi a zoberie (to je len taka moja úvaha na vaše zacudovane reakcie)

syslik81
20. nov 2023

tiez som sa zamyslela nad pol rocnym dietatom,,,ale predpokladam,ze tam ma byt rok a pol ..

amelie2017
20. nov 2023

Moja bude mat 6, syn 2 roky a 4 mesiace a to su este len bitky o hracky...riesim za pochodu. Raz ustupim starsej, raz mladsiemu...podla situacie, aby bolo menej placu.. aby som mala co najmensiu ujmu na psychickom zdravi. Ked to uz inak nejdem, zahlasim, ze ide hracka do kosa a je vybavene. Revu obaja... 😅😂

lalala94
20. nov 2023

@martul moja ako 6-mesačná len ležala na chrbte a pozerala do blba, ako 6,5-mesačná sa konečne pretočila na bruško, to bola "sláva", že konečne niečo robí. Bola taký slimáčik, pre mňa sú 6-mesačné aktívne deti scifi. 😀

pribinak
20. nov 2023

@lalala94
@lilianka28 baby čo rypete, môj 6 mesačný syn 4nozkoval sedel a stal. Zas meškal v iných veciach. Proste ak dieťa 9-10 mesačne samé chodí, tak cely ten vývin je rýchly

lalala94
20. nov 2023

@pribinak ja nerýpem, ja v dobrom závidím, ja som si neskutočne priala, aby išla rýchlejším tempom, lebo ma to nudilo. 😀

amelia89
20. nov 2023

aktualne 3 a 1.5 roka = peklo na zemi. mam rozcitanych asi 5 mudrych rodicovskych knih o surodencoch,idem system laskavy pristup/vysvetlovanie vs krik a nervy 😂😂😂 este somna ten figel neprisla,su lepsie a horsie dni proste. raz spolupracuju raz nie, mam taky pocit ze to takto bude cele detstvo😂😂😂

martul
20. nov 2023

@pribinak že som sa nad tým zamyslela a porovnala s mojím je rypanie?!! Ale prosím ťa, ukludni sa.

lossless
autor
20. nov 2023

@4stanka4
@martul @lilianka28 @syslik81 ano takto nejako to je - tie policky z Ikea su takmer zarovno so zemou a tolko rucku natiahne a potiahne si co vidi ked sa k nim prestvornozkuje

pribinak
20. nov 2023

@martul ty sa ukludni

basska_b
20. nov 2023

Ja mam medzi detmi tiez rozdiel 2 roky a zlom nastal, ked mala mensia 8 mesiacov a zacala realne brat hracky, rozhadzovat hru, rozbijat Duplo a pod. Vzdy doliezla za starsou, ked si ona daco robila (co je prirodzena zvedavost...). Starsia dovtedy ju brala ako mile zlate babo , co len lezi a mojka sa... ale ked jej takto siahla na veci , zacala si to branit (take male deti sa este len ucia delit sa), zacala mladsiu odnasat prec, normalne ju chytila popod pazuchy a odvliekla ju. Trvalo to asi mesiac, potom sa zmierila s tym , ze inak to nebude. Teraz je ta mensia dcerka uz strednou dcerkou - ma o 3 roky mladsieho brata a odkedy jej berie hracky, zacala byt na neho agresivna, potiahne ho za ruku, vlasy, tak, aby som to nevidela. ... takze bacha na to

Poradila by som ti: nateraz chytit stranu starsiemu, bo babatku to je zatial jedno. A ked budu vacsi, uz sa aj sami dohodnu, popripade oddelite určité oblubene hracky. Odporucam leporelo slovenakych autoriek Surodenci spolupracuju

queen_mary
20. nov 2023

Dnes som akurat pocuvala o montekoberci (alebo stoliku, co mas k dispo). Dieta si tam odlozi hracku/hracky, o ktore sa prave nechce delit a nechce ju pozicat. Mozno do buducna..