Súrodenci sa medzi sebou bijú

8danus8
21. apr 2015

Ahojte, mam taky problem. Mam dvoch chlapcov starši ma šest rokov a mladší ma štyri roky. Stále sa bijú su v jednom kole. Dohovoriť si daju ale nemá to dlhé trvanie. Nikdy však neubil iné dieťa, ale teraz sa v školke vyskytol taky problém že mladší údajne bije ine dieťa. Len to dievčatko si to už pár krát vymyslelo. Nikto to nevidel. Už sa to riešilo aj u riaditeľky školky. Som z toho zúfala baby ak mate podobné skúsenosti poradte.

irusa
21. apr 2015

ja si myslím, že u detí je to normálne...my sme iní neboli....

simca06022011
21. apr 2015

da sa to riesit, iba ak ich pani ucitelka chyti priamo pri cine... ani len riaditelka to nevyriesi... pretoze to treba vidiet.... a zakrocit hned vychovnym sposobom. Inak je to normalka, ja myslim, ze vacsina z nas to prezila z jednej ci druhej strany 🙂

segalka6
21. apr 2015

Ako vieš, že si túto vec to dievčatko vymyslelo?
Možno sa to naozaj deje, len niekedy je ťažko priznať si, že moje dieťa bije iné deti...
A deti nie sú hlúpe, ak ubližujú, často to robia tak, aby nebol nikto pri tom. Ministerstvo robilo štatistiky aj keď v tvojom prípade ide o škôlkara, na školách je až cca 30% detí šikanovaných (bitky, slovné napádanie...), čo je alarmujúce. Skús sa zamyslieť, či to nemôže byť pravda, že tvoj chlapec ubližuje. Porozprávaj sa s ním, možno ho niečo trápi, vŕši to agresiou na iných, treba to riešiť. Mimochodom predstav si, že by tvoje dieťa bolo bité a nemohla by si mu nijak pomôcť, lebo by neboli svedkovia.

simca06022011
21. apr 2015

@segalka6 nemusí to byť taký nezmyslel, sama som to riešila, a moje dieťa si vymýšľalo že ho niekto bije.... prišla domov že tá ju udrela, keď som prišla do školky, že čo... ale opýtala som sa to priamo jej tak už sa vykrúcala, keď sme povedali, že Peťka ju veru určite neudrela, vymyslela si nejaké iné meno... Dá sa to riešiť, učiteľka moze dat chvilu zvyseny pozor... a uvidi sa... kto sa bije ;)

irusa
21. apr 2015

@segalka6 myslim, ze to netreba tiez prehanat...konfliktu medzi detmi su caste....a nemusi byt dieta hned agresivne

segalka6
21. apr 2015

@simca06022011
@irusa
súhlasím, narážam na to, že by som ako matka bitého dieťaťa spozornela, keby sa tieto bitky opakujú alebo stupňujú a aj ako rodič druhého dieťaťa by som spozornela, lebo ak by moje dieťa naozaj niekomu opakovane ubližovalo, tiež to nie je v poriadku, môže to poukazovať na nejaký problém
ale inak súhlasím

mircalla
21. apr 2015

@8danus8 Ak sa biju v kuse medzi sebou, tak je vysoko pravdepodobne,ze to s inymi detmi je pravda...
moj syn sa nebije (umyselne pisem zatial), ale keby ho bilo ine dieta, tak to rozhodne riesim...
suhlasim so @segalka6
ono rodicia budu logicky vzdy tvrdit, ze moje dieta nie....

malabiba
21. apr 2015

@8danus8 asi ťa sklamem, ale moji 14 a 16 sa pobijú aj dnes, síce výnimočne, ale predsa ešte celkom nevyrástli, no testosterón 😀 ...starší sa občas pobil aj s podobnými típkami v škole 🙂 , no to našťastie rýchlo prešlo....v škole to treba vyriešiť s výchovnou poradkyňou, alebo školskou psychologičkou, poprípade aj s rodičmi, čudné obvykle si skočia do vlasov chlapci, treba sa pozrieť na to dievčatko....ale doma, je to ako keď si predstavíš dve zápasiace medvieďatá - dvaja chalani s malým vekovým rozdielom, alfa samci....by som mohla napísať román....no aj tak nevedia jeden bez druhého žiť....veľa trpezlivosti 🙂

malabiba
21. apr 2015

@mircalla nie celkom - moji chalani sa doma tĺkli a v škole sa pobil starší syn iba dvakrát aj to s agresívnym dieťaťom a mladší nikdy

bonaqa2013
21. apr 2015

Tiež doma robím stále policajta. Mám 3 dievčatá a tie sa pobijú niekoľko krát za deň. Syn je už dospelý, ale keď im je málo, pustia sa aj do neho. Ale to už ako tím proti nemu.
Ja mám bratov starších a tiež sme sa bili. asi medzi deťmi to tak chodí....

8danus8
autor
22. apr 2015

@segalka6 viem to lebo to sama priznala. a este to nebolo mozne lebo spolu ani neboli. Takze ja netvrdim ze sa to ten druhy krat nemohlo stat ale ja uz jej neverim. Obvinila aj ine deti. Ja viem ze to nieje anijel. Je zivi ako iny zdravy chlapci. dohovorila som mu zatial je klud ale neviem ako dlho

8danus8
autor
22. apr 2015

@mircalla keby to bol niekto iny a nie prave to dievca aj ja by som to brala inak. keby to aspon niekto videl tak sa to riesi ale ja nechcem trestat dieta za nieco co mozno ani neurobilo. Najhorsie je ze mama toho dievcata vzdy tvrdi ze jej dieta neklame a aj ked boli dokazy tvarila sa ako by sa jej to netykalo.