Trojmesačné bábo so 7 ročným bratom v detskej izbe

mudreocko
11. jan 2017

Ahojte mamicky.
Prosim pomozte mi s mojou dilemou.
Dcerka ma 3 mesiace a od narodenia spava sama v izbe. Tak sa mi ju podarilo naucit hned odkedy prisla z porodnice.
Zacalo to tym, ze ja sa vobec nevyspim ked som s nou v izbe, robi rozne zvuky a ja som kazdu chvilu hore. Taktiez muz chrape a budil ju a aj nam strasne vrzga manzelska postel. Takze odzaciatku spava v spalni sama v koliske a my s muzom na roztahovacom gauci. Vyspime sa viac n gauci a ona sa lepsie vyspi sama v izbe.
Mam vysielacku s videom takze ked zaplace hned to viem a idem za nou..no teraz krasne spinka 10 hodin vkuse v noci..aj ked to ma posunute, spi od 18tej do cca 4tej.

Syn ma 7 rokov a ten spi sam v izbe bez problemov. Tiez tak od narodenia skoro.

Ide o to, ze rozmyslam ako to cele urobit.
Aby sme my s muzom spali v spalni.
Rozmyslam ze ich dam spolu do izby deticky.
To by bolo najlepsie, ale zase rano budim syna do skoly a vtedy dcerka uz spinka a bojim sa ze ju zobudime.
A zase ked pride syn zo skoly treba robit ulohy a o a bude spinkat v izbe...ani hrat sa tam nemoze...
Neviem ako to vymysliet aby bol kazdy spokojny.

Syn sa nebudi v noci on tvrdo spi, ale dcerka aby sa nebudila.

Dajte nejake radu a typi 🙂
Len prosim ziadne vycitky typu ze mala musi spat s mamickou v jednej izbe a podobne.

😉

evittam
11. jan 2017

@mudreocko Aké výčitky, prosím ťa? Na tie sa vykašli - na tie "super matky" čo dojčia a spávajú s deťmi pomaly do puberty.
Pozri moja dcérka spávala s nami cca do 3.mesiaca. Potom sme ju dali do detskej izbičky do vlastnej postieľky ku bračekovi.😉 Budila sa raz na dojčenie v noci - žiadny problém - vzala som si ju - nadojčila-dala späť. Nemala som žiadne vysielačky, kamery - v byte mi to príde totiž zbytočné ak dieťa spí cca 2-3 metre odo mňa v inej izbe - veľakrát sa mi stalo, že som bola o pár minút aj skôr hore ako ona. 😉Od 5.mesiaca spávala celú noc. Syn nemal žiadny problém. Ráno keď som ho budila do školy, tak sa niekedy malá zobudila, niekedy nie. Keď prišiel zo školy a spala, tak sme mali nejakú spoločnú aktivitu - keď sa zobudila tak sa pohrali. Neboj - skús to a uvidíš - musíš to len vyskúšať a všetko sa dá "skĺbiť".

sissy27
11. jan 2017

@mudreocko skôr by som porozmýšľala, ako prispôsobiť obývačku na spanie pre vás, prípadne ak to byt dovoľuje, tak nejaké stavebné úpravy a "vyrobiť" jednu menšiu spálňu navyše... ale dve deti s takýmto vekovým rozdielom do jednej izby mi nepripadá ako najrozumnejšie riešenie, každé dieťa má iné potreby, iný režim... a tak, ako je dcéra nepokojná pri vás a ruší v noci teba, tak môže rušiť syna... tebe sa zdá, že má tvrdý spánok, ale to je možno aj tým, že spí sám...

keischa
11. jan 2017

U nas mam 4 rocnu a 1 rocneho sami spia vyborne spolu na figu 1 budi druheho ... Mala ide piskat maly hned hore place a nevedia zaspat ... Moja skusenost male deti min do 2 rokov maju strasny spanok vsetko ich zobudi ... Obe deti same v izbach za zatvorenymi dverami spali ukazkovo spolu katastrofa ... Kedze sme sa chceli konecne vyspat na posteli tak mensi siel do izby sam a starsia je s nami v spalni ma svoju postel ona uz ma tvrdy spanok. musis skusit

mamutka
11. jan 2017

ja by som sa skor bala, ze prestane mat taky dobry spanok, ked jej napr.pojdu zubky a potom sa uz ani syn nevyspi. Mame len jedno dieta, ale dumali sme, ze keby boli dve - s takymto vek.rozdielom, tak teda dost dilema v týchto 3i bytoch. Ako pise sissy27, neda sa upravit byt a nechat si obyvacku aj ako spalnu?

evittam
11. jan 2017

@mamutka U nás sa to napríklad takto nedá. My máme 2-izbový prerobený na 3-izbový. A ako píšem naši spia spolu ukážkovo. Teraz už malá spí dole na poschodovej posteli a syn hore - aj keď ich skoro každý druhý deň nájdem spolu hore.😀

mamutka
11. jan 2017

@evittam ani u nas by to neslo, mame prechodnu obyvacku. Nejak vela moznosti im neostava, tie deticky nakoniec v tej izbe spolu iste budu a je dobre vediet, ze to moze fungovat. Vasi su vekovo trosku blizsie, mozno sa aj lepsie zahraju, mozno ten 7 rocny sa uz citi ako moc velky a bude mat problem, ze nema sukromie pri úlohách ci hrach, tazko povedat dopredu.
este to moze byt tak, ze bude mala spavat s maminou v spalni, ked pojdu zuby a pod. a otec s malym spolu v deckej 🙂

evittam
11. jan 2017

@mamutka No len o rok sú vekovo bližšie. Syn mal 6 rokov a 2 mesiace keď začali spolu spávať v jednej izbe - dcérka mala 3 mesiace.😉 Takže tých 10 mesiacov to už nehrá nejak veľkú rolu, či?😉
A jasné, keby sme moc chceli a nebolo by iné východisko, tak môžeme teoreticky mať rozkladací gauč v obývačke a spávať tam - ale nevidím dôvod. Ale aj tak by museli deti spávať spolu - lebo spraviť z našej spálne detskú izbu si neviem predstaviť - je to len predelená izba kde nie je okno....Chodíme tam len spať - je to super spravené, sú tam malé prieduchy ale ako detská izba to určite vhodné nie je. My sme spokojní ako to je - zatiaľ - uvidíme keď budú starší. Ale keď môj chlap spávali všetci traja súrodenci v jednej maličkej izbičke - tak nemyslím, že bude nejaký extra problém.
A u nás pri oboch deťoch ani zuby neboli nejaký problém. U syna sme ani nevedeli, že mu idú zuby a dcérka bývala akurát nervóznejšia cez deň - v noci spala ako dudek.

mamutka
11. jan 2017

@evittam my sme nas krasny 2i byt chceli prerobit presne ako pises, ale vystvala nas odtial suseda horna, ona po nociach behala v klopkavych papuckach a pod., to uz sa nedalo vydrzat.
Tak, ja poznam pripad, kedy dvaja bratia v jednej malej izbe zili spolu 40 rokov a maju krasny vztah 😀 takze oproti tomu je vsetko ostatne uplne v pohode 😂 akoze mili vzdelani ludia, ale mama hotel nepusti...

janickacrazy
11. jan 2017

@mudreocko Ja by som to tak poriešila, že malú by som skúsila dať spať do detskej izby teda so synom. Ráno, ked budeš syna budiť potichu, tak ju hádam nezobudíte. Veci do školy a na oblečenie si nachystá večer do obývačky. Počas dna by som malú dala spať do spálne, aby mal syn priestor v detskej izbe na hranie a písanie úloh. Myslím, žeby to mohlo fungovať.

matka1989
11. jan 2017

pozri nasa tiez spi sama v izbe ... ty vies co je pre deti dobre ... ak ti malicka prespi celu noc tak ich daj spolu do izby a rano potichu zobud syna a ako bolo spominane tak cez den nech mala spinka napr v obyvacke alebo inde aby si maly mohol robit ulohy a aj sa hrat 🙂 inak bude fajn ked malu naucis aspon v nejakom hluku spinkat 🙂 lebo poznam takych co nedajboze aby niekto dychal lebo dieta bolo hore ... nevravim trieskat buchat

marcelatje
11. jan 2017

@evittam ešte nikto nič nenapísal a už spomínaš "super matky" 😂😂😂 ja som tiež dlhodobo dojčiaca aj spiaca a nezapaľujem hranicu 😇 i keď ja to nerobím z presvedčenia, ale z lenivosti 😂
@mudreocko ja by som v prvom rade brala ohľad na staršie dieťa, ak ho bábätko nebude rušiť, alebo zhoršovať kvalitu jeho spánku nevidím v tom žiaden problém

evittam
11. jan 2017

@marelatje Ja nezapaľujem hranicu. Len som to pre istotu napísala - lebo už tu podobná diskusia bola - a všetky tie čo deti nedojčíme do puberty a nenosíme ich a nespíme s nimi sme boli v skratke "krkavčie matere" podľa niektorých fanatičiek.😉

marcelatje
11. jan 2017

@evittam ja niéééééééé, veď nie je všetko len čierne a biele 🙂 veľmi veľa ľudí má problém pochopiť že každý je iný a aj keď niekto robí veci inak ako ja môžu mu úplne vyhovovať, pre každého je správne niečo iné, je na rodičovi aby vybral to čo jemu a dieťaťu vyhovuje najlepšie, preto ma častokrát udivuje ako niektorým veľmi záleží na názore cudzích ľudí

missdiva
11. jan 2017

@mudreocko ja by som na vasom mieste premyslala ako predelit obyvacku 🔨 aby ste v nej mohli mat s manzelom kutik na spanie.
Kedze medzi detmi je trochu vacsi vekovy rozdiel nedavala by som ich do spolocnej izby. Aj starsi potrebuje kvalitny spanok a miesto kde sa moze hrat a robit si veci do skoly bez obmedzeni.

evittam
11. jan 2017

@missdiva Nehnevaj sa,ale vies o com pises alebo je to len ? Obe moje deti su spolu ako pisem,maju kvalitny spanok, a aj sa zahraju a spravia vsetko co treba bez nejakych problemov alebo obmedzeni.😉
Kedysi nasi rnasi rodicia a ich rodicia vyrastali v jednej izbe,pri svieckach a aj teraz sa to este stava a tie deti maju normalny a plnohodnotny zivot.🙂

evittam
11. jan 2017

....pardon za preklepy....
Malo

marcelatje
11. jan 2017

Este ma napadlo ze babo moze pocas dna spat v spalni aby si starsi mohol v izbe robit ulohy a hrat sa.

mudreocko
autor
11. jan 2017

Dakujem za rady 🙂 takze treba asi vyskusat aby som vedela ci to bude dobre.
Dneska ich vyslusam dat spat spolu. Ako ste pisali oblecenie a aktovku nachystame vecer do obyvacky.

Syn sa v noci isto nezobudi, spi jak drevo to viem 🙂

Takze rano sa uvidi ako to bude.
Cize dcerka bude spat v noci v detskej, aj doobedu az do 15tej kedy prichadza syn zo skoly.
A na poobedny spanok presuniem kolisku do spalne..super ze ma aj kolecka 😀 na moje krize by som dvihat moc nemala.

Syn sa pouci a pohra vo svojej izbe a o 18tej uz dam malu s
Syn sa pouci a pohra vo svojej izbe a o 18tej uz dam malu spat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacekehx.pat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacekehxpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacekehpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacekepat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacekpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacepat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvacpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvapat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obyvpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obypat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v obpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v opat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami v pat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami vpat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nami pat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s namipat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s nampat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s napat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s npat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb s pat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb spat do detskej na noc. No este dve hodky bude syb pat do detskej na noc. No este dve hodky bude sybpat do detskej na noc. No este dve hodky bude sypat do detskej na noc. No este dve hodky bude spat do detskej na noc. No este dve hodky bude pat do detskej na noc. No este dve hodky budepat do detskej na noc. No este dve hodky budpat do detskej na noc. No este dve hodky bupat do detskej na noc. No este dve hodky bpat do detskej na noc. No este dve hodky pat do detskej na noc. No este dve hodkypat do detskej na noc. No este dve hodkpat do detskej na noc. No este dve hodpat do detskej na noc. No este dve hopat do detskej na noc. No este dve hpat do detskej na noc. No este dve pat do detskej na noc. No este dvepat do detskej na noc. No este dvpat do detskej na noc. No este dpat do detskej na noc. No este pat do detskej na noc. No estepat do detskej na noc. No estpat do detskej na noc. No espat do detskej na noc. No epat do detskej na noc. No pat do detskej na noc. Nopat do detskej na noc. Npat do detskej na noc. pat do detskej na noc.pat do detskej na nocpat do detskej na nopat do detskej na npat do detskej na pat do detskej napat do detskej npat do detskej pat do detskejpat do detskepat do detskpat do detspat do skej na noc. No este dve hodky bud

mudreocko
autor
11. jan 2017

Pre boha, to co mi odoslalo???? 😨

mamutka
11. jan 2017

@mudreocko no, neviem ci toto syn zvladne 😀

cathy26
11. jan 2017

ahoj...toto som riešila zhruba pred rokom,len u nás si starší sám vyžiadal aby sme drobca presťahovali k nemu do izbičky...malý mi od svojih 3 mesiacov prespal skoro celú noc, budil sa na dojčenie iba 1x tak sme to skúsili..najskôr cez víkend, potom aj cez týždeň...a fungovalo. Oblečenie do školy nachystáme do izby na stoličku, ráno vstane, vezme si veci a oblieka sa u nás v spálni...školská taška je nachytaná na chodbe. V noci sa nerušia, dokonca ani keď malý plače, mu nevadí..spí ako poleno 🙂 Ak náhodou malý spí keď príde zo školy, zahráme sa spolu, niekedy si hneď urobí úlohy..proste ten čas už nejako vyplníme...takže vyskúšaj, tak budeš najlepšie vedieť či to pôjde alebo nie ...

zumasi
11. jan 2017

@mudreocko my mame inu kombinaciu deti, necele dva roky rozdiel medzi starsim a dvojickami. Ale tiez nas dvojicky rusili, uz sice mali vyse roka, ale ked sme boli u rodiny na navsteve spali sme vsetci v jednej izbe, boli vtedy dokonca chori a vobec sa nebudili. To ma nastartovalo aby som ich skusila dat do jednej izby a funguje to super, vobec sa nerusia. Takze aj ked vekovy rozdiel je iny, moj pointa je- treba vyskusat. Velakrat si rodicia myslime ze nieco sa neda, nieco by urcite nefungovalo, a nakoniec deti s tym nemaju problem 🙂 drzim palce.

emilia25
11. jan 2017

Tak mi spime 4 v manzelskej posteli.aj ked zaspavame 2ja.chalani 6 4 mali najskor poschodku kde nik hore nespaval na vianoce sme ju rozdelili na 2 postele a aj tak zaspavaju na jednej.a rano ich mame zase v posteli a my s muzom ked zaspavame dame sa na stred postele aby deti mali miesto.vzdy dojdu ked nam uz nebezi telka niekedy ani zaspat nestihneme tak striehnu.a najstarsi ten ma svoju izbu svoju postel 8rokov a ani za otca tam spat nechce.spi s babkou no do kedy ho to bude drzat.a mala je v postielke.tiez spi celu noc.

lauricka
11. jan 2017

3-mesacne babo hlavne nema este ziadne navyky, rezim, takze teraz budete vymysla a vsetko sa vam moze este poriadne pomenit. Vyrobte si trebars v obyvacke lepsie spanie, vhodne a kazdonocne spanie, pohodlne a detom izby. Ja v 12 rokoch som uz dost protestovala proti spolocnej izbe s o 3 roky mladsim bratom. Nastastie sme sa odstahovali a mali kazdy svoju, chvalabohu. Ked uz bude babo vacsie a bude mat ustaleny spanok po vsetkych tych zmenach, zuboch a neviem com vsetkom, tak v pohode spolu. Male deti by som nechala spolu v izbe. Mam 5 rocne dvojcata, chlapec, dievca a dobre im je spolu. Cakam, ze v puberte sa to zmeni :D, ale som na to pripravena.

emilia25
11. jan 2017

Ked sme byvali v byte tak sme velku obyvacku presunuly do malej nasej byvalej spalni a nasu spalen presunuli do obyvacku ktoru sme sadrokartonom a posuvnymi dverami rozdelili na nasu spalen a detsku izbu.ak mate velku obyvacku skuste to neni to ani velky zasah do murov.

henikav
11. jan 2017

Trebalo by porozmyslat ci sa Vam neda nejako zmenit dispozicia bytu, my sme mali velku obyvacku, tak sme ju trosku zmensili, tak aby sme zvacsili kuchynu a z nej vytvorili dalsiu detsku izbu a kuchynu s jedalnou sme supli do obyvacky. Takto su sice vsetky miestnosti mensie, ale kazdy ma vlastne sukromie. Povodne sme planovali mat vyklapaciu postel v obyvacke, ale chceli sme mat sukromie, aby nam tam decka hocikedy nebehali

missdiva
11. jan 2017

@evittam super, ze to u vas funguje bez problemov. Ja som ako dieta mala chvilu izbu s mladsim surodencom a uprimne nebola som z toho zrovna 2x nadsena. Aby bolo jasne, vzdy sme mali skvely vztah, no ako dieta som spolocnu izbu vnimala tak, ze musim byt potichu aby sa nezobudil, stacilo, ze som suchla a zacal plakat, viac som sa nemohla sustredit na to co som prave robila. Ocenila som ked som mala potom opat sama izbu. Ako dospela chapem ze, dietatko place lebo nieco potrebuje ale ako dieta ma to vyrusovalo a trapilo ma aj to, ze ja vyrusujem jeho, tak som radsej vacsinu casu travila v obyvacke.
Netvrdim, ze u niekoho to nemoze byt inak ako to bolo u mna (niekomu v izbe surodenec vyslovene vyhovuje 🙂 ) ale ak mam hovorit za seba volim oddelene izby pre deti. Som za to, ze kazdy by mal mat trochu vlastneho priestoru pokial sa to da nejakym sposobom docielit. Preto som zakladatelke poradila zmenit dispoziciu bytu.

mudreocko
autor
11. jan 2017

Vyskusam jedno aj druhe a uvidim.
Najviac mi vadi ked pride svokra a zacne ze: " a preco nespi mala s tebou normalne v spalni?" ...potom sa citim ako zla matka ☹

evittam
11. jan 2017

@mudreocko Na svokru sa vykašli.😉

marcelatje
11. jan 2017

@mudreocko ved jej povedz ze preto, lebo spi normalne v detskej 😅 aj svokry su len ludia no co sledujem vela zien sa ich boji