Trojročná bije a kuše ročného brata

24. feb 2021

Ahojte, čo mám prosím už s dcerou robit?🤦🏽‍♀️ Má brata rada, ale furt má nutkanie ho kusat, bit ho(aj bezdôvodne), otvarat mu dlane, aby spadol, keď stoji a drzi sa. Vysvetlené to mala tisíckrát, aj sa mu vzdy ospravedlní, že ho nechcela kusat a už to neurobí, ale uprimne to nie je. Vie, že robi zle, lebo vzdy sa uteka schovat, keď sa rozplace. Dcéra bita nie je, takze má mrzi, že syn nou je🙄 zabrániť sa tomu nedá, to sú sekundy, aj keď mám syna meter od seba.

janulka88
24. feb 2021

Ja viem ze je tu vela mamiciek ktore dietatu ani netapnu ked urobi nieco zle. No ja by som toto nedovolila.... kym nepochopí ako to drobca bolí bude to robit stale... mala by pocitit co sposobuje bracekovi

staskast
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karhu
24. feb 2021

znamu a svojho starsieho brata hryzol jej 2,5r syncek, vysvetlovala, zakazovala, prosila..raz ju uhryzol tak silno, ze od bolesti a zlosti ho bez rozmyslania uhryzla naspät, chlapec zazracne pochopil a hryzt ludi prestal...ale samozejme, takto sa to robit nema😈
...ostava len dohovaranie, studovanie roznych vychovnych clankov, dufanie, ze to vseko prejde😀
https://mamaaja.sk/clanky/mama/pomoc-moje-die-a...

miadi
24. feb 2021

Hej tiez som pocula ze na hryzuce krpate deti naj zabera kusnut ich spet, Moja nekusala ale bola kusnuta od znamej 3r 😆Strasne som mala chut kusnut ju spet ale cudzie dieta nemozes 😜

miadi
24. feb 2021

Na moju obhajobu kusla ju ako pes až krv tiekla .🙄

denden77
24. feb 2021

zabite ma.. ale ja by som ju vylatala po riti 😁

andreatytler
24. feb 2021

Podla mna to robi preto aby mala od vas pozornost a ziarli. Skuste jej zle spravanie na nejaky cas uplne ignorovat. Nic jej nepovedat ked ho kusne alebo udrie. Ak je to pre nu hra treba eliminovat spoluhraca. Ak nebude mat spoluhraca, prestane sa o tu hru zaujimat.
A mozno sa jej trosku viac individualne venovat aby prestala ziarlit.

miadi
24. feb 2021

Ja by som jej povedala ze este raz to urobi a tyzden nebude mat rozpravky tv videa nic a ziadnu sladkost. Len to bude mega tazke pre teba ten tyzden 😆 ale to si potom rozmysli nieco mu urobit.

autor
24. feb 2021

@andreatytler venujeme sa jej veľa, dokonca muž s nou chodi spavat vecer do izby. Len to sa nedá ignorovat, ona ho totiž za deň kusne aj 50x🙈

autor
24. feb 2021

@miadi mala som radu stipnut ju do lica, spravila som to 3x, ale nepomohlo.

miadi
24. feb 2021

Cozeee to je moc agresivity 50x aj 3x by bolo moc . Musis ju od neho separovat nech sa hra sama v izbe ked mu robi zle chudatko malinky. To je asi uz na detskeho psychologa.

nikpa
24. feb 2021

50x za den pokuse takto ročné dieťa?? 😳 ked nezaberá dohovaranie a píšes aj ze sa jej dosť venujete tak bud separovat lebo toto je extrém aby mu takto ublizovala alebo by si jej mala zacat dávať po zadku ked nic nezaber, zasluzila by si.

danieli
24. feb 2021

Ako reakciu v momente ked hryzne, skusila by som sa jej opytat, ci si prosi pohrat sa s tebou? Nereagovala by som na to hnevom ani nekomentovala, ak bude spolupracovat a prikyvne, sla by som dalej, nech namiesto hryznutia, objime teba a povie, pod sa hrat, nieco tym hryzanim sleduje, je velmi pravdepodobne, ze v tomto veku to bude pozornost, ktorej sa dozaduje a este nerozlisuje, ze dostava negativnu pozornost, radsej taku ako ziadnu a zaroven sa utvrdzuje v myslienke, ze je “zla”, presmerovat pozornost a chvalit to dobre, komunikujte jej pocity, hneva ta, ze sa venujem vela bracekovi? Rada by si sa hrala a si smutna, ze este nemozem? Nudis sa a rada by si nieco vystrojila? Pozri toto mozes postrihat a toto pokrcit, ked sa hnevas alebo nudis a chvaaaalit, mne decka pomahaju klepat rezne ked sa zlostia, drvia susienky do cheescake, chvalim do nebies

autor
24. feb 2021

@miadi veď jej stále hovoríme, že keď jej brat vadí, nech ide dole z postele, do svojej izby, ale ona ako keby chcela byt pri nás a zároveň, aby nebol pri nej. Ona vyslovene žiarlivá nie je, má ho rada, rada asistuje počas jeho starostlivosti. Určite aj tu psychologicku budem riesit, ale vzhľadom na covid situaciu, chcem skúsiť najprv rady tých, ktorí s týmto majú skúsenosť.

autor
24. feb 2021

@danieli Dakujem, vyskusam😊 aj mne veľa pomaha, aj trávime čas osamote, čiže nemôže sa na nedostatok pozornosti stazovat, aj manzel s nou chodi každú noc spat do izby, ja spím s malým, takze má pozornost od oboch.
Ona mojkaci typ moc nie je, ale budem sa snažiť.

simsalabim
24. feb 2021

Ja by som ju nechala pocitit, co to znamena pohryst. Zjavne na nu dobre slovo neplati. To nemyslis vazne, ze ho uhryzne 50x za den?! Ty ako rodic nas branit aj toho mladsieho. To, co robis, zjavne nefunguje, treba jej jasne ukazat hranice. Ja by som teda reagovala razne.

danieli
24. feb 2021

Uprimne si neskutocne trpezliva mamina, tolko kusancov za den je prilis, syn sa branit nevie a musis ho branit ty, ja napriek mojmu pedagogickemu nahladu by som mojej dcere jednu urcite suchla, nie som az taka trpezliva, po zadku, kto to kedy videl hryzt ako pes a vlastnu rodinu, moje decka sa tiez stuchali, ucila som syna ako sa nenechat vyviest z miery, trpezlivy bol, ale aj smutny, ze ho sestra vkuse pokusa, jedneho dna som mu poradila, nech na sestru pouzije hmaty z treningu sebaobrany, jemne ju zlozil na zem a nemohla sa pohnut, odvtedy ma klud, to mali 6 a 3 roky, dnes uz mam nahlad ked su vacsi, ale dodnes mi zabera to chvalenie a motivovanie, v zlom sa nesparat a dobre do neba chvalit, odvadzat pozornost, ale je to narocne, drzim prsteky na moju dceru taketo zrkadlenie pocitov dodnes zabera, sama sa zastavi, ze hlada aktivitu, kde vie, ze ju budem chvaaaalit

adriannasvk
24. feb 2021

Vies co ti poviem? Ake pozic,take vrat...kamosku dcera stresne hryzla,mala cele ruky modre,ako keby ju muz tlkol a vedela,ze robi zle a aj tak to robila a takou silou z nicoho nic,ze suseda skoro odpadla od bolesti a soku....nepomahalo nic ja som prisla a vravim jej vsak uhryzni ju spat a ked jej to vratila asi 2x tak mala prestala...ale ked som bola u nich a kamoska sedela pri mne tak hocikedy mala prisla a sla ju uhryznut tak som si ju zobrala,ze daj ruku idem ta aj ja uhryznut ked sa to tak u vas robi,neboj nic,zo 2-3x som ju takto postrasila a prestala....ale mas to tazke lebo moze malemu naozaj ublizit,staci aj sekunda alebo sa maly zacne bat sestry ci plakat v jej pritomnosti a stranit sa jej...treba ju poriadne vytrestat aby a tym prestala lebo ona dobre vie co robi,ziarli,ono to prejde len musis na nu prisne,zakazat jej nieco,zobrat hracku,posadit do kuta,vratit jej to,cokolvek ale musi to byt ucinne cim skor

lubiss
24. feb 2021

a co tak jej dat konecne na prdel ??? ocividne tvoje dohovaranie nepomaha... jedna presne mierena este nikoho nezabila a vzdy zabrala...minule jedna mamicka na ulici dohovara no maaariu a decko vrieskalo a vrieskalo az kym svojej milej mamicke jednu netresklo po hlave...tak som krpani povedala takym velmi "prijemnym hlasom" ze ked bije mamu ja si ju zoberem domov a potom uvidi joooj ale ostala vycumena aj revat zabudla..rozum sa mi zastava

kath1210
24. feb 2021

Mam 1 rocnu a 3.5rocneho. sestru miluje ale tiez ma take chvilky. Teda maval. Pokial to urobi znova aj napriek upozorneniam, dostane.

katkami123
24. feb 2021

Kamaratka tak tiež raz kusla staršieho, keď kussl mladšieho a prestal s tým. Niekedy sa inak nedá, keď nezaberá vysvetľovanie. Ten kusanec vyzerá strašne.

nika82
24. feb 2021

@denden77 keby len ty, ale neviem preco sa vela mamiciek boji dat dietatu po zadku. Tiez sme boli bite ako deti a prezili sme

katkami123
24. feb 2021

Mne to skôr príde, že dcerku ste rozmaznávali a teraz znáša zle, že sa všetko nekrúti iba okolo nej. Kde nestačí dohováranie, treba to skúsiť inak a aj capnut po zadku, kusnúť spat. Keď môže ona, mozes aj ty.

andrejka1974
24. feb 2021

Este raz spravi tak jej to vratim a poslem do izby nech si to zapamata ak nepomoze zopakujem a vetmi potom to uzneurobi

petrisa213
24. feb 2021

Je to strašne veľa kusancov. Dcérka už nie je malá aby nechápala dobre od zlého. Chápem ze nechceš použiť hrubú silu voči nej, na druhú stranu dopustis hrubú silu použitú na syncekovi. Treba sa asi trosku zamysliet ci capnut jej nebude mať väčší úžitok. Nie každé po riti je týranie, neboj 😁 sama si uvedomujes svoju silu a výchovná po riti neboli na riti ale inde ❤️, preto tie deti plaču. Zbadá zmenu v tvojom správaní a možno už pochopí ze presahuje hranice. Alebo jej zakázať priblížiť sa, aj keď to neustriehnes. Ja by som ju kusla tiež naspäť, samozrejme ze znova, tak aby pochopila a a aby aspoň trošku zabolelo. Treba na ňu asi tvrdši prístup. Alebo tak ako baby hovorili, kusnes brata nebude večer rozprávka, resp to na čo je zvyknutá a ma rada.

miadi
24. feb 2021

Vies ten maly z 50kusancov denne moze uz mat traumu.. ale ta mala Ked jej das po zadku ju mat nebude. Povedz jej ze to co mu robi boli a teba boli srdce no musis jej to vratit spet lebo take chovanie sa netoleruje. Ona Mozno potrebuje aj tu negativnu pozornost.

mackove
24. feb 2021

Moja zrobila len raz toto a poviem vám taku bitku dostala odomňa !! Že na druhý tretí štvrtý ani po X krát nato nemala odvahu !!! Nehovorím ti , že aby si ju začala byť teraz ...ale vomne vypukli neskutočne nervy..... maju sa radi , ľúbia sa , ale toto medzi nimi podporovať nebudem aj keby neviem čo

monikamama
24. feb 2021

Mne je az zle ze toto jej prejde 50x za den ☹ chúďa maly

bobco13
24. feb 2021

Môj syn to robil svojej sestre dvojčaťu,až mala modriny na chrbte,raz som už nevydržala a pokúsala som ho v hneve do ruky tiež,až mal modrinku.A cuduj sa svete,od toho dňa prestal kúsať.Výčitky som mala len do druhého dňa,keď som videla,že to malo zmysel

lienka.7
24. feb 2021

@denden77 si pamatam ako moj dedo hovorieval ze jedna presne mierena je lepsia ako pol hodina presviedcania 🤐🤐🤐
Nie som ziadna necita ale niektore deti by si zasluzili taku vychovnu 👌