icon

Ako sa slušne vyhnúť otravnej susedinej ponuke?

avatar
thirstymonk
23. jún 2026

A je to tu. Trošku vzdialenejšia suseda otravuje, že mi finančne poradí, o čo ja naozaj nemám záujem, ani s tým strácať čas atď atď. Zrejme pôjde zas o nejakú pyramídu, alebo niečo také.
Ja mám človeka, ktorému verím, cez neho investujem na etoro, resp. ho kopírujem a fakt sa mi nechce na úkor svojho času tráviť pri dajakej samozvanej susede 40 minut a pozerať sa na grafy a čísla. I don't care.

Keby aj v normálnom živote bola otravná, tak by som ju rovno poslal do... ale nechcem sa s ňou rozhádať. Je celkom v pohode, len očividne nepochopila moja trápne výhovorky, že tým chcem povedať niečo ako "Neotravuj ma so svojimi blbosťami".

Glupe reči si môžete odpustiť, už nemáme 16 a suseda je jednou nohou v dôchodku.

Strana
z2
avatar
zobaka
23. jún 2026
@zuzacka16

ja neviem ľudia, ale to sa naozaj musíte prísť pýtať na koníka takéto veci? veď normálne poviem nie, mám už dávno iného finančného poradcu a hotovo..a život ide ďalej, ak to nepochopí, tak ju ignoruj..

@zuzacka16 tak ani na 3 deti nevedel povedat nie, proste su taki ludia 🙂

avatar
komir63
23. jún 2026

@thirstymonk Hlavne slušne. "Mám dlhodobo finančného poradcu, je to študovaný ekonóm pohybujúci sa vo finančných kruhoch profesionálne už niekoľko rokov. Pracuje pre J&T (napríklad) a financie mi spravuje dobre. Ale vy pani suseda, predsa pracujete ako kuchárka v školskej jedálni, alebo sa mýlim?"

anonym_d94094
23. jún 2026

Hned si sa mal pytat, preco ti chce financne radit, ci na nu posobis ako negramot a nimand?
Pripadne to utat otocenim na srandu....🤣 Ja mam kolegynu vo vasom veku a ta vyhodila smejdom z balkona 50 000,kde ste boli, ked ste jej neporadili? 🐔

avatar
thirstymonk
autor
23. jún 2026
@hellwant

Cash Flow Investora nekopirujes nahodou na tom e-tore? Celkom v poho chalan.

@hellwant Nie, ja kopirujem typka z vedšajšej dediny, ktoreho osobne poznam. Má priemerny ročný zisk cca 10%, to mi uplne stači.

avatar
thirstymonk
autor
23. jún 2026
@zobaka

@zuzacka16 tak ani na 3 deti nevedel povedat nie, proste su taki ludia 🙂

@zobaka Čo maš proti mojim trom deťom?

avatar
zobaka
23. jún 2026
@thirstymonk

@zobaka Čo maš proti mojim trom deťom?

@thirstymonk nic cosi, to bolo len s nadhladom ako si bol minule smutny, ze mas rodinu, nechcela som aby to vyznelo zle

avatar
thirstymonk
autor
23. jún 2026
@zobaka

@thirstymonk nic cosi, to bolo len s nadhladom ako si bol minule smutny, ze mas rodinu, nechcela som aby to vyznelo zle

@zobaka Jaj... Ešte že tak.

anonym_c16aa4
23. jún 2026

Manzelka mi zakazala... 😄

avatar
zuzu11166
Včera o 04:41

@thirstymonk no a prave preto,ze "už nemame 16" by som to susede presne takto isto a na rovinu povedala,ako si to tu pisal,ze uz mam financneho poradcu dlho,som spokojny a jednoducho nemam zaujem....
Za toto sa nema co urazit.bodka.
A ak sa urazi koli tomuto,tak nie je o com

Strana
z2