Bývanie vo Švédsku

8. apr 2024

Bývali ste alebo bývate vo švédsku? Ako vas napadlo tam ísť alebo ako ste sa tam dostali? Oplatí sa tam žiť/zakladať rodinu? Ďakujem krásne za odpovede, Švédsko ma už veľmi dlho ťahá, tak chcem vedieť viac.🙂

melanta
8. apr 2024

My sme už rok a pol v Stockholme. Ale plánujeme sa vrátiť domov do Bratislavy, keď nie tento rok, tak budúci. Sme tu, pretože muž tu dostal pracovnú ponuku. Bývame v centre mesta, žije sa nám tu dobre, ale trvalo by som tu žiť nechcela. Neviem, akú máte kvalifikáciu, čo tu chcete robiť. Určite by som sem nešla bez dobrej práce. Čiže bez práce, ktorú robíš aj doma. Samozrejmosť je skvelá angličtina a žiaľ, je veľa práce, keď angličtina nestačí a švédčina je potrebná. Je super, ak človeka láka nejaká krajina, ale je potrebné byť aj realista. Predpokladám, že ste tu boli, aj viackrát, keď ta to sem ťahá.

yellow28
8. apr 2024

@melanta fakt sa chcete vrátiť? Ja sa pýtam len zo zvedavosti, lebo cez Veľkonočné sviatky sme tam boli a prehlasila som, ze mať o 20 rokov menej, tak sa sem hneď sťahujem...mne sa mesto veľmi páčilo, ale ako turista asi nechapem realitu 🙂

melanta
8. apr 2024

@yellow28 ja som žila krátko v New Yorku, na Islande, Viedni, v Ázii. Teraz sme vo Švédsku. Máme bývanie na Tenerife. Na spomenutých miestach bolo množstvo vecí výrazne lepších alebo lepšie fungujúcich ako na Slovensku, nehovoriac o obmedzenosti časti národa. Ale najlepšie mi bolo vždy v Bratislave, to je môj domov.

yellow28
8. apr 2024

@melanta áno, chápem...ja som rodena Bratislavčanka a vzdy ma to tahalo byvat k moru...nemam vztah napr. k Dubaju a podobnym destinaciam...milujem Taliansko, no byvat by som isla asi do Barcelony alebo Stockholmu.. ale opakujem sa, ze pracujem a rodinu mam v Bratislave, plus uz svoj vek, takze zatiaľ zostávam

jamidea
8. apr 2024

Syn tam studuje. Chcel aj pracovat, no ako pisu ini, bez svedstiny sa to neda. Inak vedia vsetcci super anglicky.

liusa82
8. apr 2024

mne sa tieto krajiny ako švedsko,fínsko vždy velmi páčili.Velmi dobre sa tam cítim.Tak kludne a vyrovnane 🙂Ale bývať by som tam asi nevedela.My sa zoberieme a ideme takto bud do Stockholmu alebo Helsiniek hocikedy počas roka si oddýchnuť ale žiť tam,to je hned niečo iné.Tiež si myslím že ak sa tam chceš usadiť tak iba angličitna už nestačí