Aký je život vo Švédsku a v Nórsku?

muffina82
28. júl 2011

Našla som na tomto fore veľa dobrých rád počas celého tehotenstva a tak, ale tentokrát som sa dokopala k registrácii lebo potrebujem poradiť konkrétne. Ide o to, že začíname s manželom zvažovať, že by sme celá rodina odišli žiť do zahraničia. Podľa toho čo sme zisťovalli nám najlepšie vychádza Švédsko prípadne Norsko. Ja som učiteľka, teraz na MD, manžel je psychológ. Máme tri detičky 10,4 a 6 mesiacov. Potrebovala by som vedieť, hlavne od mamičiek čo už vo Švédsku/ Nórsku žili, v podstate ako sa tam žije a či je podľa vás reálna šanca nájsť si tam normálne zamestnanie a proste viesť normálny život. Prípadne poradiť ako to celé zorganizovať manželovi o rok končí pracovná zmluva takže máme na celú realizáciu ešte pomerne dobrú časovú rezervu. Mňa to však dosť desí, bojím sa, aby sme neostali v cudzej krajine úplne sami na kraji spoločnosti kedže nie sme domáci. Má niekto skúsenosť, prípadne radu? Ďakujem.
Juj ešte ma napadlo tu na Slovenku mám internetový handmade obchodík, kde predávam autorské hračky, obrazy, šperky a pod. a celkom sa mi darí, existuje podľa Vás možnosť živiť sa takto aj vo Švédsku, prípadne viete link na nejaké handmade stránky?

syslica
8. aug 2011

@muffina82 Ahoj, tému mamičiek z Nórska si už pravdepodobne našla... Švédsko tu veľmi zastúpené nie je, ale nedávno terrs založila tému Škandinávia...možno sa niekto pridá aj zo Sverige 😉 .

fidusko
7. sep 2012

@muffina82
uz je to viac ako rok a preto by som chcel vediet ci sa vam vas zamer podaril. Sme mlady par prave koncime vysoke a chceme zo slovenska prec, tiez nam najlepsie vychadza svedsko predo by nas zaujimala vasa skusenosti zo zivotom v svedsku. Pokial ste teda cestu uskutocnili 🙂

mirip
16. máj 2013

Dievčatá ktoré žijete vo Švédsku potrebujem pomoc,potrebujem niečo objedanť tam u vás a poslať na Slovensko,na Slovensko totiž neposielajú, Dakujem Mirka

lubicazoe
27. mar 2015

Ja som vo Svedku viac ako rok, ak je to este aktualne, kludne sa pytajte 😉

vandis
28. júl 2015

@lubicazoe pre mna s priatelom ke to aktualne, realne nad tym uvazujeme. Zaujima ma ako tam beru cudzincov, priatel je kuchar, myslite ze ma moznost uplatnit sa? Mozno by som rada zacala so zalozenim rodiny prave tam.. Dakujem za odpoved. 🙂

lubicazoe
28. júl 2015

@vandis napisem Vam sukromnu spravu

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz