icon

Oplatí sa kúpiť prenosnú klimatizáciu?

21. jún 2026

Ahojte, prosim tych co maju doma prenosnu klimatizaciu, ci sa to oplati. Chladi to? Je to nieco platne? Chcem kupit rodicom oni nechcu montovat normalnu klimatizaciu.
Pripadne odporucte nejaky typ.
Dakujem.

anonym_dbd8bb
21. jún 2026

Je to hlučné a slabo výkonné, ako chcú riešiť dieru na výfuk?

anonym_978372
21. jún 2026

@anonym_autor ano, chladi to. Ale pri spusteni musi byt otvorene okno a utesnene, lebo rura musi ist von. A je to dost neprakticke to stale utesnovat,ked chces spustit klimu. Mozno niekde na chatu fajn, ale na dlhodobe pouzitie by som to nevolila

anonym_a66d79
21. jún 2026

Mala som obidve a je to neporovnatelne. Prenosnu by som uz nechcela ani zadarmo.

avatar
crazy_cat_lady
21. jún 2026

Neoplati, je to neprakticke a neochladi to tak

avatar
barbie79
21. jún 2026

nie

anonym_b2c7cf
21. jún 2026

Prečo chces takú haraburdu rodičom keď nechcú klímu toto by bolo ako za trest

anonym_6b968c
21. jún 2026

@anonym_autor
My sme mali aj taku zalezi aka velkosti je miestnost a ci to mate spravne osadene - utesnenie do okna ta doska je inac lacna .
Ked to mas spravne osadene tak funguje
Okenné tesnenie pre mobilnú klimatizáciu | Margaretkashop - Darčeky za super ceny https://share.google/yFjLYLRjZseiWnEXF

avatar
martinka17
21. jún 2026

Pozeraj hlavne na výkon a hlučnosť, tie lepšie začínajú na 500 eur. Čo sa týka tesnenia okna, existuje jednoduchá sieťka na suchý zips, ktorá je na okne stále, dávala som dole iba v zime. Nástenná je lepšia ale zase ak si dobre vyberieš, aj mobilná dobre slúži a vychladi.

anonym_6b968c
21. jún 2026
@martinka17

Pozeraj hlavne na výkon a hlučnosť, tie lepšie začínajú na 500 eur. Čo sa týka tesnenia okna, existuje jednoduchá sieťka na suchý zips, ktorá je na okne stále, dávala som dole iba v zime. Nástenná je lepšia ale zase ak si dobre vyberieš, aj mobilná dobre slúži a vychladi.

@martinka17
Este jedna vec treba davat pozor a kontrolovat kondenzat lebo lahko vytecie na podlahu

autor
21. jún 2026
@anonym_b2c7cf

Prečo chces takú haraburdu rodičom keď nechcú klímu toto by bolo ako za trest

@anonym_b2c7cf mama sa furt stazuje ze jej neni z tepla dobre, brala som to ako altetnativu. Ale odradili ste ma.

avatar
patrike
21. jún 2026

To nekupuj v ziadnom pripade, jedine, co realne funguje, je klasicka klima s montazou a rozdelenim vonkajsia - vnutorna jednotka.

avatar
koniarova
21. jún 2026

Určite nekupujte. Je to blbosť..prečo nechce normálnu?

avatar
martinka17
21. jún 2026
@anonym_6b968c

@martinka17
Este jedna vec treba davat pozor a kontrolovat kondenzat lebo lahko vytecie na podlahu

@anonym_6b968c to som nikdy nemusela, mala som fakt kvalitnú.

avatar
madeincssr
21. jún 2026

@anonym_autor za podmienky, ze "vyfukovu" hadicu vhodne vyvedies von, to jednu, hoci aj vacsiu miestnost, vychladi. Musia byt zatvorene okna a dvere. Osobna skusenost zo skoliacej miestnosti v najhorucejsom lete. Mali taku z tych vacsich, vykonnejsich. Velka/vykonna je dost velky spotrebic elektrickej energie. Na spanie by to bolo hlucne (ale to mnohym vadi aj standardna split klima, podobne ako prudenie chladneho vzduchu), takze silno vyklimovat pred spanim, vypnut a rychlo zaspat.

autor
22. jún 2026

Dakujem krasne za komenty, premyslam ze to asi nebude dobry napad. Otec normalnu nechce byvaju v najme musel by sa spytat, byt je bez balkona a to uz financne je dost pre mna, chcela som im to dat

avatar
madeincssr
22. jún 2026
@anonym_autor

Dakujem krasne za komenty, premyslam ze to asi nebude dobry napad. Otec normalnu nechce byvaju v najme musel by sa spytat, byt je bez balkona a to uz financne je dost pre mna, chcela som im to dat

@anonym_autor na znamom vseobecnom bazarovom portali kupis mimo sezony zanovne mobilne klimy za cca 100€, tak pripadne takto vyskusat.

anonym_a66d79
22. jún 2026
@anonym_autor

Dakujem krasne za komenty, premyslam ze to asi nebude dobry napad. Otec normalnu nechce byvaju v najme musel by sa spytat, byt je bez balkona a to uz financne je dost pre mna, chcela som im to dat

@anonym_autor Tak ked je to v byte, tato dilema je zbytocna, lebo to si nemozes nainstalovat tu vonkajsiu jednotku len tak, bez x povoleni.

autor
22. jún 2026
@anonym_a66d79

@anonym_autor Tak ked je to v byte, tato dilema je zbytocna, lebo to si nemozes nainstalovat tu vonkajsiu jednotku len tak, bez x povoleni.

@anonym_a66d79 ved prave

avatar
martinka17
22. jún 2026
@anonym_autor

@anonym_a66d79 ved prave

@anonym_autor moja sa už nevyrába (kupovala som tuším pred 8 rokmi, ale mala podobné parametre ako tieto - chladila, dal sa pri nej pozerať aj televízor bez rušenia a voda mi po zemi netiekla.
https://www.alza.sk//mobilne-klimatizacie/18879...

na okno toto riešenie
https://www.alza.sk/rohnson-r-8800-tesnenie-na-...

anonym_6b968c
22. jún 2026
@koniarova

Určite nekupujte. Je to blbosť..prečo nechce normálnu?

@koniarova
Mala si? Ked prenajimas absolutne perfektna alternativa aj ked je to ako teraz na 1-2 tyzdne, ze sa vyspis, to stoji za to

avatar
camelie12
22. jún 2026

Ahojte,
manžel sa venuje problematike – chladenie, klimatizácie. A hovoril, že značka Midea má na trhu nový produkt. Volá sa to PortaSplit. Skúste si pozrieť nejaké videá k tomu, parametre, že je to taký iný druh mobilnej klimatizácie. Má to vonkajšiu a vnútornú jednotku, dáva sa to do okna alebo na balkón.
Nevýhoda je to pootvorené okno alebo balkónové dvere, ktoré treba vhodným systémom utesniť.
Pre niekoho by toto mohlo byť riešenie, ak ste v podnájme a majiteľ nechce inštalovať klímu pre vás. Niektoré domy nedovoľujú inštalovať klímu na fasádu. Môžete to používať mesiac-dva v lete a potom to šupnete do pivnice alebo sa to dá stále predať ďalej (orientačná cena od €850).
Takže PortaSplit 😊

avatar
patrike
22. jún 2026
@camelie12

Ahojte,
manžel sa venuje problematike – chladenie, klimatizácie. A hovoril, že značka Midea má na trhu nový produkt. Volá sa to PortaSplit. Skúste si pozrieť nejaké videá k tomu, parametre, že je to taký iný druh mobilnej klimatizácie. Má to vonkajšiu a vnútornú jednotku, dáva sa to do okna alebo na balkón.
Nevýhoda je to pootvorené okno alebo balkónové dvere, ktoré treba vhodným systémom utesniť.
Pre niekoho by toto mohlo byť riešenie, ak ste v podnájme a majiteľ nechce inštalovať klímu pre vás. Niektoré domy nedovoľujú inštalovať klímu na fasádu. Môžete to používať mesiac-dva v lete a potom to šupnete do pivnice alebo sa to dá stále predať ďalej (orientačná cena od €850).
Takže PortaSplit 😊

@camelie12 850 je za mackopsa strasne vela.

avatar
patrike
22. jún 2026
@camelie12

Ahojte,
manžel sa venuje problematike – chladenie, klimatizácie. A hovoril, že značka Midea má na trhu nový produkt. Volá sa to PortaSplit. Skúste si pozrieť nejaké videá k tomu, parametre, že je to taký iný druh mobilnej klimatizácie. Má to vonkajšiu a vnútornú jednotku, dáva sa to do okna alebo na balkón.
Nevýhoda je to pootvorené okno alebo balkónové dvere, ktoré treba vhodným systémom utesniť.
Pre niekoho by toto mohlo byť riešenie, ak ste v podnájme a majiteľ nechce inštalovať klímu pre vás. Niektoré domy nedovoľujú inštalovať klímu na fasádu. Môžete to používať mesiac-dva v lete a potom to šupnete do pivnice alebo sa to dá stále predať ďalej (orientačná cena od €850).
Takže PortaSplit 😊

@camelie12 Pozrel som si k tomu navod a suvisiace udaje, toto teda naozaj nie. To je ako vrazit do dveri / okna 5 cm papek a potom pracne drzat dvere "zatvorene" a nejako to utesnovat po obvode, aby to nenasavalo horuci vzduch cez netesnosti. Navyse co z toho, ze vnutorna hlucnost nie je velka, ked cez otvorene okno pocut vonkajsiu cast, ktora na 62 dB. A to cele za peniaze, za ktore mam v mimosezone normal klimu s montazou.

avatar
tom_i
22. jún 2026

A neskusite stropný ventilátor? Nám úplne postačuje.

avatar
patrike
22. jún 2026
@tom_i

A neskusite stropný ventilátor? Nám úplne postačuje.

@tom_i Ziadny ventilator nezrazi teplotu nadol.

avatar
aurora33
22. jún 2026

@anonym_autor mali sme, ale je to dosť nepraktické. Ale na druhej strane, keď bolo treba tak vychladila.

anonym_226773
22. jún 2026

Ja mám v práci, miestnosť cca 25m2 a za mňa top, mám takú vyklápačku malé okno, to presne tá lišta upchala a mne to zachraňuje život, lebo slnko páli na okná celý deň, inú klímu nepotrebujem
Kamarátka nevyvádzala rúru, išla len do nejakej komory a tiež to veľmi pomohlo.
Druhá strana klímy kúri, to je nevýhoda kam dať ten horúci vzduch

anonym_a66d79
22. jún 2026
@patrike

@camelie12 Pozrel som si k tomu navod a suvisiace udaje, toto teda naozaj nie. To je ako vrazit do dveri / okna 5 cm papek a potom pracne drzat dvere "zatvorene" a nejako to utesnovat po obvode, aby to nenasavalo horuci vzduch cez netesnosti. Navyse co z toho, ze vnutorna hlucnost nie je velka, ked cez otvorene okno pocut vonkajsiu cast, ktora na 62 dB. A to cele za peniaze, za ktore mam v mimosezone normal klimu s montazou.

@patrike Ved ano, lenze oni ziju v najme, takze o "klasickej" klime mozu len snivat. Takze ako realna moznost ostava len tento mackopes. Problem je, ze treba mat otvorene okno a cena je tiez crazy, na to, ze to je to len take polovicate riesenie.

avatar
koniarova
22. jún 2026
@anonym_6b968c

@koniarova
Mala si? Ked prenajimas absolutne perfektna alternativa aj ked je to ako teraz na 1-2 tyzdne, ze sa vyspis, to stoji za to

@anonym_6b968c samozrejme,že som mala. Hlučné, vytekala voda a kondenz na parkety, okno stále pootvorené, ten rukáv na hovno tesnil. Prekladst z izby do izby ako debil, inštalovať furt do okna. Nikdy viac.

avatar
luccija
23. jún 2026

@anonym_autor my ju máme vychladiť vychladi s tým nie je žiadny problém.Ano, je hlučná ja ju používam len cez deň, ale viac mi vadí tá rúra ja ju dávam medzi spalnu a chodbu a odtiaľ mi fúka a cítim ju až v kuchyni.V obývačke ju nechcem kvôli tej dlhej rúre, šnúram atď...lepšie ako nič, ale nie je to ideálne.Ja stiahnem vonkajšie žalúzie a tam zachytim ruru.Muz ju priniesol z roboty inak by sme ju nekupili