Autosedačka Britax Evolva Ultra 123. Máte skúsenosti?

kobyliacik
2. jan 2009

Je to autosedačka od 9 do 36 kg od výrobcu Romer. Bola by som veľmi rada, ak by mi niekto, kto ju má šupol nejaké skúsenosti, keďže o ňu máme záujem. Rada by som si ju osobne omakala, ale nikde poblízku ju nemám. Vďaka🙂

jesssie
2. jan 2009

Ahoj kobyliacik, my sme ju práve dnes obzerali v Kika, a pravdepodobne ju aj kúpime. Tiež by som rada počula názor niekoho kto ju už má. 😉

kobyliacik
autor
2. jan 2009

Jessie a je dosť očalúnená?...teda mäkká?...na obrázkoch vyzerá (a pozrela som ich dosť)..ale realita môže byť iná. Aj my sme viac-menej rozhodnutí...

sue
2. jan 2009

My ju máme - od začiatku novembra a sme veľmi spokojní, je to síce riadna ozruta, málinko sa polohuje, ale dá sa a chodíme najmä na dlhšie trasy (200km v kuse) a malý v nej strašne rád spí. Vrelo odporúčam 😉

dadka212
2. jan 2009

jéj aj my nad ňou uvažujeme 🙂
Sue super asi ju aj objednám 🙂 alebo za týždeň ideme do Viedne tak ešte radšej okuknem ceny, či tam nie je lacnejšia 😝

jesssie
2. jan 2009

kobyliacik
mne sa práve páčil aj ten materiál, mäkučký, príjemný na dotyk, a hlavne žiadne brutus tvrdé sedenie to nemá. Aj sme tam Nikolku posadili....sa mi fakt pozdáva 😎
Ja som našla na nete najlacnejšiu za 5 940 Sk (197,17€). Máte niektorá ešte lepší tip? 😀

kobyliacik
autor
3. jan 2009

Jessie na babymarkete majú za 6590,- (219,60€). A doprava zadara. Viem, že je to viac, ale je to model 09 a nejako viac farebnych prevedeni (inak sú 3, tam je asi 5) a je to slovenská stránka🙂..na českých je myslím pod 6000,- ale tam je dovoz okolo 450,-Sk a problém s reklamačkou.

certica
3. jan 2009

my mame siece iny typ - britax explora sts (9-36kg) a potah je velmi prijemny, stala nas 4.690 CZk, kupovali sme ju v brne, lebo na sk ju predavali za 7-8 tis.

certica
3. jan 2009

sorry, kategoria 9-18kg

jesssie
3. jan 2009

kobyliacik, tá cena čo som spomínala je zatiaľ bezkonkurenčná a ide o internetový obchod, ktorý má kamenný obchod v BA takže za dovoz nedáš ani korunu ak si pre to pôjdeš sama a s reklamačkou tiež žiadny problém 😉 Babymarket poznám...sú dosť drahý 😖 a bola som tam aj osobne a nepáčil sa mi ich prístup. No ale zasa ty môžeš mať s nimi iné skúsenosti.

kobyliacik
autor
3. jan 2009

Jesssie, zatiaľ s nimi nemám žiadnu skúsenosť... ďakujem za radu. Mohla by si mi povedať o aký internetový obchod sa jedná? 🤐

denisab32
3. jan 2009

Jesssie, BabyMarket drahý???, ceny v kamennej predajni sú zrovnateľné s internetovými predajňami, takže asi nie...mnohým sa prístup páči, je to vec názoru, ale bohužiaľ ak niekto nemá chuť prijať názor iných, podľa mňa sú tam veľmi šikovní chalani s prehľadom...

Ja osobne nie som za kombinované autosedačky, volila by som kategóriu 9-18 a až až potom 15-36, pre mňa sú dôležité aj testy bezpečnosti...

Kobyliacik, ak predsalen chcete kombinovanú autosedačku, tak určite Britax Evolva Ultra 123, ideálne by bolo ísť do nejakej predajne, odskúšať do auta, posadiť tam aj dieťatko a potom je to už len na kupujúcom, či "využije" predajňu len na odskúšanie a objedná si ju z nejakého e-shopu...

denisab32
3. jan 2009

Kobyliacik, este som zabudla jednu vec, model 2009 - 5 farebných prevedení, bude k dispozícii až okolo 15.1., takže ak by bol k dispozícii skôr tak sa jedná o starý model 2008, možno preto je cena nižšia a robia výpredaje....

bihan
3. jan 2009

My máme síce "len" 123, ale je to prakticky o tom istom... Na to, že je to 9-36 som nad mieru spokojná. Polohovanie aj so spádom sedačiek je relatívne v pohode, mála tam spí bez problémov bez klingajúcej hlavičky.
Čo sa týka bezpečnosti, táto vyšla z testo v tejto skupine viac než dobre, takže toho sa vôbec nebojím 😉

A odporúčam skočiť na stránku britax a overiť, či je vhodná pre váš typ auta. V našom sme ju zapli fakt na fest. Keby boli pásy o 5cm kratšie, tak neviem, neviem.

kobyliacik
autor
3. jan 2009

Denisab32, no je uvádzaná ako 09 a veru nepodobá sa na vydania 08...možno ju už majú ale k dispozícii bude až neskôr.
Bihan, vďaka za pripomienku...🙂 A ešte by som sa chcela spýtať, že kto ju odkedy používal..Naša má 5 mesiacov a je do vajíčka skoro dlhá (má rezervu tak 3 cm) preto už rozmýšľame nad niečím novým...

jesssie
3. jan 2009

kobyliacik, našla som ju na Biga, ale teraz majú do 7.1. nejakú inventúru takže nefunguje stránka

denisab32,ak myslíme obidve na babymarket v Petržalke, tak áno za svojím názorom si stojím, ale samozrejme každému vyhovuje iný prístup od predávajúceho. Presne ako píšeš je to vec názoru, a mnohým sa ich prístup aj nepáči.

kobyliacik
autor
3. jan 2009

Jesssie, hej videla som... ja som našla inú stránku a objednala som, uvidím akú budem mať skúsenosť a potom poreferujem🙂 Len tie ktoré sú ULTRA sú drahšie, lebo to je ako lepší poťah... a tá z babymarket taká nebola, takže som vybrala inú. Inak je to pekne podelené, ktorá je ktorá na tejto stránke : www.britax.cz

sue
3. jan 2009

...táto autosedačka vyšla v testoch veľmi veľmi dobre práve preto, že napriek tomu, že je 9-36kg , vo vyššom veku dieťaťa sa nerozoberá na podsedák, ale konštrukcia je pevná, pretože je celistvá, čo u sedačiek tohto typu nebýva zvykom.

denisab32
4. jan 2009

jesssie presne, niekomu prístup vyhovuje inému nie...

čo sa týka Biga, tak na 150% viem, že novú kolekciu 2009 určite v ponuke ešte nemali, takže nemôžeme porovnať cenu ☹ , viem že mali vo zvyku, napr. ak im niekto vrátil zásielku urobiť na daný tovar zľavu...

kobyliacik v Čechách sa uvádza ULTRA na na Slovensku PLUS, takže je to to isté...

ja by som skôr odporúčala kategóriu 9-36 pri extrémne veľkých detičkách, kde im je v 9-18 pritesno.
Keďže my sme už väčší a máme 15-36 KIDFIX výhodu vidím v isofixe, nemusím autosedačku pripútavať, keď v nej deti nesedia, pretože inak by mi "lietala" v zadu po sedačkách a ak brzdím prudšie, "hmotnosť" autosedačky netlačí na dieťa do pásu, ale autosedačka sa stáva súčasťou konštrukcie...

Ak si položité otázku, či existuje autosedačka 9-36 s isofixom, tak áno, začala ju vyrábať Inglesina http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/ , ale ak by som sed zrovnala s už spomenutým Britaxom je podľa môjho názoru menej pohodlná...

denisab32
4. jan 2009

Ešte link na oficiálnu stránku:

http://www.britax-roemer.com/car-seats/

denisab32
4. jan 2009

...takže som to trošku rozdiskutovala s manželom... a ULTRA je staré označenie PLUS-u, čiže PLUS-ové sú 2009 modely a ULTRA sú 2008 modely

http://www.roemer.cz/produktbritaxprodukte.php?...

kobyliacik
autor
4. jan 2009

...Pokiaľ je mi známe PLUS a ULTRA sú v konštrukcii úplne rovnaké. ULTRA je však poťah (Potah zabezpečuje rovnoměrné rozložení tlaku těla dítěte, lepší prokrvení stlačených částí těla, větší prodyšnost a schopnost rychleji absorbovat pot). Neviem nejako to neriešim, pokiaľ mi táto sedačka vyhovuje, tak mi je jedno, či je to 09 alebo 08, nie je v nich iný rozdiel okrem toho poťahu.

martina78
4. jan 2009

Ahojte,
tak som rada, ze je tu tato tema. My tiez uvazujeme nad kupou tejto sedacky. Maly ma 2 roky a 15kg, autosedacku od 9-18kg a trci nam uz pomaly pol hlavy 😒 . Maly je sproste riadna chlapina. Rozmyslali sme aj nad sedackou od 15kg, ale este si rad v aute schrupne, tak kvoli tomu sme sa rozhodli pre tuto sedacku. Viete mi poradit, ci sa da na nejakej stranke pozriet do akych aut pasuju? Existuje nieco take? Alebo bude najlepsie ju niekde odskusat?

kobyliacik
autor
4. jan 2009

Martina78, no jasom ten zoznam nenašla..ale..zase ak by mi nesedela do auta, tak len kvôli dĺžke pásov a ten nie je problem dorobiť - teda predĺžiť🙂

martina78
4. jan 2009

A existuje vobec nieco take? Niekde som o tom pocula, len to najst. Ja budem objednavat cez kamarata, maju obchod s autosuciastkami a maju v ponuke romer iba od 15kg, tuto nie, ale ze mi ju objedna. Tak to asi risknem.

kobyliacik
autor
4. jan 2009

Martina, na nete by to niekde malo byť, ale nenašla som to, ani na oficiálnych stránkach romer a britax..tak neviem, možno nie som dôsledná.

bihan
4. jan 2009

http://www.britax.co.uk/index.php?option=com_fi...

Volá sa to Britax Fit-finder - nahodíte si vekovú a váhovu skupinu (al. rovno vyberiete Evolvu 123), typ a rok výroby auta a ideš 😉

bihan
4. jan 2009
martina78
4. jan 2009

jeee, Bihan dakujem velmi pekne, hned sa na to idem pozriet 😉

jesssie
4. jan 2009

Ahojte baby,
tak my sme staršej dcére kúpili túto autosedačku

http://www.matko.sk/baby-shop/autosedacka-romer...

no a pre mladšiu uvažujem o Britax evolva 123, ako som už spomínala, ale po tom čo som si tu prečítala vaše príspevky a aj iné diskusie, mám zasa trochu dilemu, či radšej nekúpiť autosedačku 9-18 kg. Odrádza ma trochu ale ten fakt, že už ako dvojročnej jej bude malá a teda by šlo o investíciu tak na rok. Skúšali sme ju do takejto v obchode posadiť a bola tam len tak-tak. A potom ona zasa nie je nejaký spachtoško a v aute väčšinou nespinká, takže polohovanie nám chýbať nebude. 😵
Čo sa týka Britaxu, zasa sa obávam, že už ako napr. 9-ročná tam nebude chcieť sedávať, keďže sa autosedačka nedá rozobrať iba na podsedák. 😒

bihan
5. jan 2009

Jessie, prepáč, ale tvoja dilema mi vzhľadom na vek tvojich detí príde trošku zbytočná, teda hlavne uvažovať nad tým, ako bude reagovať momentálne ani nie ročné dieťa na sedačku o 8r. 😉