Pomoc pre detičky na onkológii v Košiciach

mirka907
10. máj 2012

Radi v tomto fore privitame kazdeho, kto chce pomoct detickam na detskej onkologii v KE. Nastartovala nas myslienka sikovnych mamiciek , ktore pre tieto deticky hackuju ciapky. To je aj nasa aktualna misia 😉... Aby sa mohol zapojit ktokolvek ...a nemusi to ostat len pri ciapockach...otvaram toto forum.

lauraespozito
10. máj 2012

@mirka907 takže ja mám 4 čiapočky ktoré môžem venovať pre detičky na onko kde a kedy ich môžem priniesť ? alebo poslať ? som z Ke

mirka907
autor
10. máj 2012

@lauraespozito poslem ti do IP adresu, alebo si vieme dohodnut termin, cas a miesto kde by sme sa stretli a das mi to osobne...

anaxamon
10. máj 2012

ako inak ako ciapockami ci inymi hackovanymi vecami sa da pomoct? ja hackovat neviem no rada pomozem ak to bude v mojich silach, lebo mam rada priamu pomoc od ludi pre ludi teda deti...
@mirka907

monikaaerik
10. máj 2012

@mirka907 dobreteda, tak budeme čakať na určenie miesta, dátumu a času....zatiaľ budem kontaktovať ostatné hačkarky...Ďakujeme 🙂

anjelicek26
10. máj 2012

Ano chcelo by to adresu a zoznam veci, co by sa detom hodili...knizky? Hracky? Ci maju takych veci dost?

svetlankat
10. máj 2012

ja sa tiez zapajam, mam uz nejake urobene.
@lauraespozito Jani ja by som ti ich dorucila a ty by si ich uz predala mirke moze byt?

lucia20
10. máj 2012

som rada, ze sa nasa prvotna myslienka ujala, dufam, ze KE bude mat taky uspech ako u nas ba, bb.

lauraespozito
10. máj 2012

@mirka907 no mohli by sme sa niekde stretnúť ja som z jazera

lauraespozito
10. máj 2012

@svetlankat jasné není problém 🙂

mirka907
autor
10. máj 2012

@monikaaerik
@lauraespozito pockame este na ostatne mamicky a dohodneme termin...komu viac vyhovuje poslat, tomu poslem adresu do IP...potom dohodnem termin kedy by sme do odniesli na onkologiu...a privitam kazdeho kto by chcel so mnou ist
@anaxamon myslim, ze kazda snaha potesi.... ale popytam sa co by deti potesilo

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauraespozito
10. máj 2012

@mirka907 ok ja by som išla s tebou 🙂

lauraespozito
10. máj 2012

teoreticky kto má bližšie na jazero alebo do mesta môžem aj ja vyzdvyhnúť 🙂

svetlankat
10. máj 2012

@lauraespozito dik budem volat

lauraespozito
10. máj 2012

@svetlankat nz kedykolvek

lili_mia
10. máj 2012

baby aj ja niečo skúsim, bude zle, ak to bude čelenka? mňa z toho háčkovania bolia zápästia a čelenka nie je tak fyzicky náročná (či ako to nazvať) .. lenže na to mi treba miery hlavičky, na akú dĺžku .. aký je predbežný termín? cca 2týždne? či skôr?

trnka77
10. máj 2012

@mirka907 háčkovať neviem-som antitalent na ručné práce 😀 ,ale ak budete vedieť čo by detičky potrebovali určite sa mi ozvite,rada sa pridám 🙂

terina25
10. máj 2012

@mirka907 tiež sa pridávam.už som dnes začala háčkovať čiapočku.len neviem,dávaš aj nejaký termín dokedy to treba stihnúť?lebo ja pri mojich dvoch čertoch nemám veľa času na háčkovanie.robím len po nociach.hoci musím sa priznať,že keď som včera našla ten krásny album,tak som sa dnes pustila do roboty cez deň(samozrejme,že doma bordel jak v tanku a deti mali ,,voľný,,výbeh 😀 ) a už pomaly aj finišujems čiapočkou 😉

čelenku by som aj ja urobila.je to časovo menej náročné a dá sa ich urobiť viac,ale...keď som nad tým uvažovala,tak tie choré detičky nemajú vlásky ☹ neboli by z toho potom smutné,keby sme im dali čelenky?

terina25
10. máj 2012

inak ja som z furče,takže ja ti to pošlem asi poštou @mirka907 predtým som bývala na Jazere,úplne na konci 😉

lili_mia
11. máj 2012

kočky, nech robím, čo robím, furt uháčkujem akoby obrus s kopčekom v strede 😖 nemám šajnu, kde robím chybu, síce aj papučku som spravila až na 5ty pokus

jezibosorka
11. máj 2012

@lili_mia pridavas prilis vela ociek,, preto sa ti robi placate.... 😅

lili_mia
11. máj 2012

@jezibosorka idem podľa návodu na dierkovanú čiapočku, už dávam 4DS do jedného oka, plus 2RO medzera, uvidím čo to spraví, ked budem nahadzovať lem, tam som ešte nedošla, kedže doteraz som párala každú placku 😀 aj baba na foto návode má placku, ja sa smejem práveže z toho kopčeka v strede, čo ani neviem ako sa mi zadarilo 😀 😀 😀

jezibosorka
12. máj 2012

@lili_mia :D treba skusat,ono pridavas aj podla toho,aky tvar a velkost chces ,,, daj vediet ako sa dari,,,,, ja robim rada vesticky, deky, kapsy, a skor uzitkove veci, ale robila som uz aj ciapku, stale nove vzory skusam, len to,ze malo casu mi ostava popri malom na moje konicky..ak vobec neaky..

lili_mia
12. máj 2012

@jezibosorka na videu pozerám, že ked si urobím prvých 7RO a tie zháčkujem pevným okom, tak dlhé stĺpiky nemám robiť do ok, ktoré vznikli pri RO, ale cez ten stred, ktorý mi vznikol pri spájaní pevným okom .. tam bola základná chyba 😀

mirka907
autor
12. máj 2012

@monikaaerik
@lili_mia
@trnka77
@svetlankat
@anaxamon
ahojte...ospravedlnujem sa za neskoru reakciu, no skor som sa sem na dlhsie nedostala...takze navrhla by som termin o 10 dni....teda do 22 a aj by som to este na ten tyzden dohodla, ze to s @lauraespozito zanesieme...moze byt?ci je to velmi skoro?
prvu ciapocku uz mame od @piacere https://www.modrykonik.sk/fotoblog/piacere/albu...
len tak dalej baby.... 😉

lili_mia
12. máj 2012

@mirka907 oki 🙂 možno by som išla aj ja .. hmm chceš aj médiá? poznám ľudí, ktorí poznajú z médií niekoho, ale aké, nemám šajnu .. nejde mi o to, že aha, maminky sa pchajú do telky, ale dať verejnosti do pozornosti, možno sa zapoja aj ľudia na dôchodku, ktorí si dlhé dni takto krátia, dohodnúť sa aj s redaktorom, že natočia rozhovor iba s lekárom, či sestrou, že sa zorganizovala takáto akcia, priamo žiadna nás nebude na obraze

mirka907
autor
12. máj 2012

@lili_mia vies co spytam sa svokry..sestricky na onkologii ze co oni na to...aby sme ich tam neprepadli

jezibosorka
12. máj 2012

@lili_mia aha :D hlavne,ze si na to prisla 😵 ja som sa tiez naparala,kym som si prisla na svoje 😀

lili_mia
12. máj 2012

@mirka907 jasné, že to treba s nimi vykomunikovať, aj deň, nech majú rozložené akcie, či ako to nazvať .. prípadne že redaktor bude stáť vonku pred dverami, v ruke háčkované čiapočky a niečo k tomu povie 🙂 minimálne stv a správy z regióny by to mohli vziať

terina25
12. máj 2012

@mirka907 možeš mi poslať do IP tvoju adresu,aby som ti mohla poslať čiapku?konečne som ju dokončila.

čo sa týka toho termínu.ja som tak uvažovala a myslela som,žeby bolo pekné,keby sa to dalo napr.na deň detí.a mamičky by mali aj dosť času ešte niečo uháčkovať.ja by som ešte jednu rada uháčkovala,ale do tých 10 dní to už nestihnem.keďže to musím ešte poslať.či je to podľa vás neskoro?