Ako ušetriť peniaze aj pri zdražovaní?
Včera o 15:46
Ahojte, tiež to máte tak, že kvôli tejto drahote neviete ušetriť? Každý mesiac niečo vybehne už som z toho zúfalá a stále musím brať z rezervy ktorá sa zmenšuje.
Predošlá
Strana
z2
anonym_2f107c
•
Dnes o 17:22Skus,ak sa da urobit obalku prave pre tieto pripady,ze treba viac.Oddelis rezervu na tu uz nesiahnes ale tato obalka bude na tieto pripady a uz len tam budes vracat.Rezervy sa nechytis.
Ja to mam tiez tak v obalke 3000eur,vyberieme ked treba,po vyplate vlozime spät.K tomu davame do rezervy,ked su este vyssie vyplaty.A obalka je zase plna.
Ale ak neni z coho,tak aspon brigady a tie odkladat takto na tieto zvysene vydavky.
Je to tazke v dnesnej dobe a obzvlast to maju tazke samozivitelky,pred nimi klobuk dole.Zvladas to super.
Predošlá
Strana
z2

@katkaseiner ahoj, som matka 5 ročného syna, ocino mu umrel 3 roky dozadu takže poberam aj sirotský dôchodok napriek tomu že pracujem plus ten dôchodok je to bieda :( som rada keď odložím aspoň niečo no ale skoro vždy musím presúvať. Som z toho smutná a veľmi, napríklad tento mesiac som platila 100 € synovi koncoročný výlet( išli na týždeň aj s prespanim) odchádza nám kolegyňa tej sme sa skladali po 20 € ( bolo mi blbé nedať) , malý potreboval sandále a dneska mi prišlo vyúčtovanie za elektrinu a šup necelých 50 € nedoplatok, viem až tak hrozna suma, ale nakoľko som bola minulý mesiac na očrke tak som mala mega slabú výplatu ( už aj keď mi prišla očrka zo sociálky) a musela som presúvať z rezervy. Tak som nejako klesla na duchu
@anonym_autor to mi je ľúto ☹️ vieš čo,keď nemáš na zvys dieťa na výlety nedávaj a hlavne ak sú takéto dlhe a s prespanim a už vôbec sa skladať kolegyni,no a čo že ti to bude chvíľu blbé ale jednoducho treba komunikovať na rovinu s ľuďmi,že si slobodná mamička a že si to bohužiaľ nemôžeš dovoliť...veď hádam ľudia okolo teba vedia čo sa vám stalo tak to musia rešpektovať, nie si takýto prípad sama, deti slobodných matiek proste na výlety v škole nechodia. Vieš tebe je to blbé teraz chvíľu ale horšie je potom pred výplatou...nemá vám kto pomôcť z rodiny?OČR ber len keď už si minula dovolenku. Ja tiež kupujem teraz už iba tie najnutnejšie veci co fakt potrebujeme a fakt idem po cenách...nevyberie hocijaké maslo,syr,ale to co ma najnižšiu cenu. Z drogérie kupujem už len jar na riad aj to neznackovu,prášok na pranie a sprej na okna-zrkadla je normálne ocot namiesany s vodou,dám si ho do spreja,WC závesné bloky ani vonave spreje už nekupujem roky už len wc gel aj to ten najlacnejši v dm za 0.90 e aj tak to lejem len do záchoda, univerzálny sprej na kúpeľne aj kuchyňu sa dá úplne v pohode nahradiť sodou bikarbonou a octom. Pozri si na YouTube videa ako to používajú a ako sa s tým dá upratať v pohode cela domácnosť. Toaletak kupujem výhradne ten recyklovany veľké kotúče ten je najlacnejši ja si proste zadok toaletnym papierombielenym chloridom a aromatizovanym neutrem neviem na co-je to bordel chémia a nezdravé je to a ešte aj drahé. Per len plné práčky a nekupuj sladené vody a sladkosti pite iba čistú vodu na tom sa dá veľmi ušetriť. Držím vám veľmi palce a nezabudni nikdy sa nehanbí za to,ze si slobodna mamička a ze si nemôžeš niečo dovoliť. Si hrdinka!!!!a máš môj veľký obdiv. Raz vychovas krásneho zdravého a slušného človeka aj keď zrovna teraz si nemôžeš dovoliť preňho nejaký výlet alebo krúžok alebo jazykovú školu ci plavecký výcvik. On si nič z tohoto pamätať aj tak nebude. Bude si pamätať to ako si ho napriek všetkému dokázala vychovať ty sama a ze si tu vždy bola pren ho. Posielam ti srdiečko ❤️ si najlepsia maminka na svete!