Predali mi topánky rôznej veľkosti. Čo s tým?

gwenda
22. nov 2009

Potrebujem poradit?Pred 2 tyžňami sim synovi kúpila u Baťu zimne topanky za 39€. Dlho sme skúšali, predavačka nám nosila rôzne typy a veľkosti, nakoniec sme sa rozhodli. Predavačka zbalila do krabice, manžel šiel platiť, ja som obúvala malého. Topánky sme už nosili, maly sa parkrat stazoval, ze su mu velke, ale v predajni sme vybrali vlozky, merali, vsetko sedelo.... Dnes som s hrozou zistila, ze lava topanka je 32-spravna - aka je uvedena aj na krabici, aj na visacke, ktora bola na topanke,ale prava je cislo 33.
ČO TERAZ???? Mám pravo na vymenu? Topanky su uz asi tyzden nosene? Čo by ste robilo vy?

murcos
22. nov 2009

jednoznacne odniest do obchodu - pytat vratenie penazi, alebo vymenu topanok za dve rovnake.
konecne, predavacka ma kontrolovat po zaplateni, ci si oba pary rovnake

gwenda
autor
22. nov 2009

Murcos, to chceme ist este dnes urobit,ale v zarucnom liste je pisane :nevhodne zvoleny druh obuvi, velkost... nemozu byt dovodom k neskorsej reklamacii. Lenze my sme si velkost yvbrali dobre,aj na krabici je napisane 32 a uz som nepovazovala za nutne skusat doma,kedze tam sme stravili skusanim asi 40 minut.... Este mi napadlo, ze im tam musel ostat opacny par nerovnaky. Aj tak mam obavy, vzhladom na "ochotu" nasich obchodnikov vracat peniaze za tovar...

hasleerka
22. nov 2009

no ja ked si kupujem topánky, pri pokladni ich predavačka vyberie a skontroluje ... takže to bola podľa mňa jej chyba a reklamáciu ti musia uznať (teda ak je tam normálna vedúca)

gwenda
autor
22. nov 2009

Kocky, drzte mi palce, ja by som bola najradsej, keby mi dali tu pravu 32 ako ma byt a nechali si tam tu 33, ale co ony urobia s parom, kde je jedna uz pouzita? Prave preto si myslim, ze budu robit problemy...AJ na blocku je pisana velkost 32.... Dam vediet ako som dopadla, ked nie dobre, zajtra volam na SOI, co poradia.

mima1
22. nov 2009

nemyslim si ze by ti to nevymenili. pretoze na 100% maju druhy par pomiesany ak by ho nahodou niekomu nepredali alebo to nedali do ich reklamacii ako obchodne ktore sa najdu na predajni.

susik77
22. nov 2009

gwenda: v tom zaruc. liste mysleli ze sa to nevztahuje ak ste zle vybrali velkost-ale nie ak je kazdda topanka inej velkosti-to je chyba predavacky-aj u nas to kontroluju pri pokladni.

roasha
22. nov 2009

gwenda reklamovat-predavacka mala skontrolovat topanky prilozenim k sebe.

mywiel
22. nov 2009

Jasné ze reklamovat, je to ich chyba.

ianitka
22. nov 2009

bez to vyreklamovat a nedaj sa odbit, to je ich chyba

gwenda
autor
22. nov 2009

Prave som sa vratila z obchodu. Bola som velmi milo prekvapena. Bola to vraj chyba vyrobcu-ako sme zistili obidve topanky mali stitok 32, na podrazke velkost nebola uvedena a vnutri na jazyku sme si nevsimli, kedze stitok ukazoval 32. Vraj uz pred par dnami jedny takto brali naspat. Jednali s nami velmi milo, ustretovo, pytali sa, ci chceme novy par alebo vratit peniaze. chceli sme tie iste topanky, len nemali to nase cislo,preto nam ich objednali-dorucia kurierom bezplatne domov do 3 dni a penaize nam vŕatili, platit budeme u kuriera. O par minut nato mi prisla sms-ka potvrdzujuca objednavku... Pravdupovediac, necakala som takyto bezproblemovy zaver(aj ked nekric hop, kym nemas topanky doma). Na zaver jedno poucenie: aj ked je napisane na topanke 32, este to neznamena, ze je to naozaj 32. Teraz si uz budem davat sakra pozor. Dakujem vam za rady. 😉