Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

junior
30. apr 2007

Prepacte, ze sa mi nechce citat vsetko co ste tu uz popisali, tak sa spytam a snad mi niektora poradi. KEDY kupit prve topanocky? Maly uz 2 tyzdne stoji, zatial len prestupuje z nozky na nozku. Uz alebo este pockat?

hanka274
30. apr 2007

junior, to ze stoji nic neznamena, teda co sa topanok tyka, myslim.
Takych tych prvych ozajstnych. Tie az ked bude sam chodit, uplne sam. Ale take tie topanocky, nie na chodenie, napriklad u Batu ich dostanes kupit, take klasicke kozene snurovacie, vo vnutry klenba-VZDY!, ak vies ake myslim, tak tie sme napriklad my pouzivali uz na jesen ked bolo chladno, a mala ani nesedela este ani nestala. Ale tie na chodenie, az ked bude sam chodit. My sme teraz mali 1.rok, chceli sme kupit Hanke topanky, ale musim s tym pockat, pretoze sama este nechodi. A predom to kupit nechcem, kvoli tomu, ze jej potom nemusi sediet dlzka a tym padom aj ta klenba...chapes. 🙂

miselam
1. máj 2007

myslim,ze pouzite topky by sa mohli do toho c.kriza,aj ked by sa nemali nosit uz pouzite,ale asi lepsie ako ziadne.

hanka274
1. máj 2007

tiez si myslim a kvoli tomu ma to napadlo, radsej pouzite ako ziadne, presne.

geegee
1. máj 2007

junior, my sme topky uz kupili, uz su trochu aj obite. Maly sa uz vonku vie postavit, drzim ho pod pazusky a tak sa chvilu prejdeme, potom naspat do kocika. Sam este nestoji, musi sa aspon 1 rukou drzat a ani sam nechodi, motka sa okolo ohradky. Ale topanky uz mame, podla mna ma v tom pevnejsiu nozku v clenku. Davala som sem niekde link, kotre sme kupovali. su makkucke, celokozene, pohodlne, s protismykovou podrazkou, len uz trochu teple ked svieti slniecko.

hanka274
1. máj 2007

geegee, maly sa vie postavit a este sam nestoji?

geegee
3. máj 2007

hanka, ano postavi sa v ohradke ale musi sa drzat jednou rukou. To, ze nestoji sam, som myslela, ze bez pridrzania neudrzi rovnovahu. Obcas na par sekund sa uz ale pusta a ked capne na zadok, ohromne sa na tom bavi 😀

hanka274
3. máj 2007

aha, takze aj vonku sa postavi, ked sa napriklad drzi kocika. jasne, uz chapem....a tie botky co si dala link maju klenbu-lebo nevyzeraju. 😕

ervotoc
autor
4. máj 2007

radsej ziadne ako pouzite 😉

hanka274
4. máj 2007

myslis ten cerveny kriz, ervotoc?
no ja ti fakt neviem. Ked si predstavim, ze chodia s holymi nozkami, tak darujem aj pouzite. Ale tak asi nechodia s holymi nozkami. Fakt neviem. Je to tak 60 na 40. Asi by som darovala pouzite tam do tych organizacii co pomahaju. 😖 🙂

titkovamiriam
4. máj 2007

topanky vzdy kupujem nove a aj marek ma nove hoci mi kamosky nukali po ich detoch no kazde dieta chodi inak.A do topanok naozaj investujem aj pre seba a decka nikdy nekupujem po trhoch.

ervotoc
autor
4. máj 2007

nie,myslim celkovo,..drobec ma nove vsetky a ani ma nenapadne davať ich synovcovy atd..ved kazde bábo ma inu nohu a podielať sa niekomu na trebars deformacii nozičky by som nerada..preto som aj prekvapena kolko mamičiek trebars na mmb predava pouzite topanky,papučky,sandalky...a niektore uplne vynosené 😕 ja neviem,aj keby som v nudzi,viem ze velarodin to ma sakra ťažke,ale radsej by som nekupila sebe a dolozila decku na nove...no neviem 😒 ☹

hanka274
4. máj 2007

aha, no jasne, aj ja sa cudujem. a tie
z 3
ma3m30
mam taky nazor, mala mi tu pise....

ervotoc
autor
4. máj 2007

KRASNE MENO STE VYBRALI 😉

hanka274
4. máj 2007

Hanka?
vybral. 565t2a32322,
Manzel, ja som len skontatovla, ze moze byt. mala mi tu pise..1.

emjee
31. aug 2007

markovka • 30. aug 2007 o 12:09
Ahojte maminy,prispievam prvýkrát, tak si to idem s radosťou vyskúšať novou témou.
Mám 8,5 mes. syna.V postieľke sa vyštverá a stojí sám.Na cupi-lupi s pridržaním pod pazušky cupitá po zemi a všimla som si že už kladie nožičky na celé chodidlá.Zdá sa mi to zavčasu, ale mám pocit že by rád chodiť.Lozí veľmi rýchlo a dostane sa všade. Mám problém ho ustrážit.Manžel zadovážil široké,výškovo nastaviteľné chodítko, už som čítala pre a proti, tak by asi nebolo zlé zadovážiť prvé topánočky.
Ako vybrať správnu veľkosť? Vraj je to veľmi doležité vzhľadom k správnemu rastu a vývinu chodidla, resp.klenby.Čo vy na to?
Markovka

susanh • 1d • 30. aug 2007 o 12:35
Ahoj Markovka, už tu myslím téma o topánočkách bola. Čo sa týka veľkosti, mali by byť asi o 12-15 mm dlhšie než nožička. My sme tiež kúpili topánočky, keď začala Nata trochu chodiť s držaním. Nemala ich celý deň, len občas. Teraz keď už vacsinou chodí za ruku, a je chladno, nosí ich už skoro stále. Inak keď bolo teplejšie, chodila len v protišmykových ponožkách.

hanka274 • 1d • 30. aug 2007 o 14:06
ahoj markovka, chi, juj, tu radost ti znicia...zavru ti temu, pretoze uz tu take su...skus pozriet 😉 je tam vela o tom popisane.
Inak vraj na doma je najlepsie chodit bosi, a po vonku ak sa da, tiez, teda myslim samozrejme v lete, napriklad je zdrave po kamienkoch pri istote, ze nestupi napriklad na sklo atd....

a ake? fajn su tie klasicke, take ake sme mali my. Samozrejme s uzavretou patou a pevne.

ale skus pozriet tu temu, tam je toho viac.
pápá

emjee
2. nov 2007

ufka 1d 31. okt 2007 o 20:34
Maminky poradte mi čo obúvate babatkám,ktoré začínajú chodiť? moja 7m dcéra sa stavia na nožky a chodí okolo postielky a neviem,či fixovat nožičku,alebo stačia ponožky dakujem.Stretla som sa s roznymi názormi,preto mi poradte ešte vy

radoslava 1d 31. okt 2007 o 20:37
Ahoj Ufka ja som kupovala topanočky ked mala moja Sabinka tiez 7M. Kupila som jej topanky č. 17 konkretne znacka RAK. Su to vraj prve topanocky ked sa zacina chodit a ine som nezohnala. Mala tam ma novu fixovanu.

ufka 1d 31. okt 2007 o 20:44
ja som jej ich tiež kúpila a sú strasne volné.teraz nosí také papučky s pevnou podrážkou a tie sú jej akurát

sue 31tt 31. okt 2007 o 20:54
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ena 1d, 33tt 31. okt 2007 o 22:03
ufka: my sme odkedy zacal chodit davali topanky- sandalky zo sdravotnickych potrieb. Konkretne kupujeme znacku SANTE. Co mam zistene ja, tak dieta ma mat pevnu obuv, a doma by nemalo chodit bose, vzdy sandalky.. bose moze chodit vonku po kamienkoch a trave, nie doma po plavajucej podlahe..
Ale asi co dr. to iny nazor..
Tie sante vyzeraju takto: http://www.sante-sk.sk/pdf/detska.pdf
My sme kupovali tie v druhom rade, prvy a treti vzor zlava...
Teraz mame aj jeden par z Protetiky, len su mu este trocha velke, tak cakaju v skrini.
http://www.protetika.sk/katalog/antice.htm su take drevakove..

maca793 3d 1. nov 2007 o 12:27
ufka
ja som mala pri deťoch pevné kožené topánočky na prvé krôčiky. tie sú určite najlepšie. alebo na doma klasické papučky so sárov na zaväzovanie.

sorbik 2d 1. nov 2007 o 12:51
....mi sme tiez pouzivali hned od zaciatku pevne kozene topanky....a na doma sme kupovali sandalky z Protetiky a kupujeme ich vlastne doteraz....manzel ma ploche nohy, tak som tomu chcela zabranit....a doteraz sa mi to podarilo

bibinka
8. nov 2007

my sme kupovali ako prvé také malinkaté papučky od firmy RAK, to sú tie klasiky,akosme aj my kedysi nosili, šijú to u nás v jednej dielni. prvé poriadne topky sme kúpili- sandálky presne podľa noriem-plná, vysoká päta, tri remienky na nárte,super ,stáli 800sk, ale mal ich len 2mes. a potom mu noha narástla. tak sme kúpili kožené v obchode. doma chodieva doteraz naboso-všade máme koberce. malý nosieva len nové topánky, botasky mal od číňaka, ostatok z kamenných obchodov. aj mi kamošky podávali zdedené topky, ale tomu sa ja bránim, ale občas ich obul, hlavne keď mal tie svoje prepotené.
no a teraz pri kontrole v poradni mu dr. zistila, že sa mu vykrivujú kolienka a má na svoj vek dosť ploché nohy. nemyslím, si, že to má z tých jednych botasiek z číňáku, proste to má geneticky dané-aj muž aj jeho mama majú "škaredo"ploché nohy. topánky tomu môžu samozrejme dopomôcť.
dr.nás odporučila k ortopédovi, že mu predpíše ortopedické. ale čo keď mu dajú také tie hnusné hnedé alebo čierne šnurováky, proste tie dizajnérske"kúsky" čo vyzerajú ako z prvej republiky?
vraj mu máme kúpiť ortopedické vkladacie vložky v zdravotníckych potrebách.máte s tým niekto skúsenosti?

mracik
8. nov 2007

bibi, teraz už šijú aj veľmi pekné ortopedické topánočky, nemusíš sa báť, inak pre plochonohé detičky nie je dobré behať naboso (teda predpokladám, že má ponožky) po kobercoch 😉

milhaus
8. nov 2007

moja beha doma bosa a niekedy v papučkach z obchodu, vraj to šije partizanske, v lete mala take sandale ako tu opisujete ale to mala mesiac, asi 3 mesiace nosila 19 - ky papučky a teraz ma 20 - ky papučky a boty take vyššie s kožušinkou po jednom dietaty ale papučky su nove a aj mala a tie sandale boli par krat obute len a tie zimne boty aj tak ich ma len vonku a to je v kočari, malokedy v nich chodi

vocko3
11. mar 2008

ahojte, neviete mi niekto poradit kde zozeniem dobre topanocky (resp. papucky)? viem ze maju v protetike a bata a ine ale mam problem s tym, ze mala ma dost malicku nozku. merala som jej tak ma len takych 9-10 cm.
a vsade som nasla len od cisla 16 a pol. neviete kde by som zohnala take male? alebo niekde na objednavku?

letuskah
11. mar 2008

vocko to cislovanie nie je podla dlzky chodidla. moj maly ma 12 cm ale topanocky 20tky, tam je vnutorna dlzka 12cm tak sa riad podla toho. najlepsie bude ak prve pojdes obzerat niekam kde ti poradia aj velkost aj typ, napr do lekarne

vocko3
11. mar 2008

aha, a mate niekto skusenosti so znackou siesta? vsaj ich maju v auparku v ba. volala som do tej predajne na kramare a tam mi poradila ze mam skusit tu siestu. mali ste ich niekto?

katy1979
11. mar 2008

vocko tiež začíname riešiť topánky. Asi skusime protetiku ale ciciban v meste.
Bola som dnes v jednej lekárni aj zdravotných potrebách. Mali síce malé čísla ale na prvé topánočky príliš pevnú podrážku.
V sieste som bola cez víkend, neskúšali sme nič. Mali tam totiž zákazníka a dvom sa naraz venovať nedá.
Prečo ti na kramároch povedali že máš vyskúšať siestu?

vocko3
11. mar 2008

no preto lebo oni nemaju vraj take male cislo a mam skusit tam, ze by mohli mat. mala ma malu nozku.
ale aj tak zajdem na tie kramare, bola velmi ochotna a mila do telefonu, ze sa jej pozre na nozku a daco mi poradi, tak sa tam predsa len kuknem a potom mozno zajdem do tej siesty. a ked si tam bola mali nejake pekne na vyber?

letuskah
11. mar 2008

ja rozmyslam nad protetikou, dnes som bola obzerat v obchode maju aj www.boticky.sk celkom pekne som nasla aj s meksou podrazkou aj pevnejsou

danu
11. mar 2008

ahojte 🙂 prizna sa hned na zaciatku ze som celu temu necitala (ale idem si ju precitat) cize mozno ste to tu uz pisali, ale aj tak sa spytam. Pytala som sa kamaratky ako vyberat prve topanocky a poradila mi (ze ona to tak robi synovi), obut topanocku a dozadu do topanocky vlozit prst a take kupit . Co myslite vy?

letuskah
11. mar 2008

danu mne mama vravela ze ked nam kupovala tak to komplet rozsnurovala, co najviac stlacila a zvrchu nam polozila nohu tak aby sa pata dotykala zadnej casti a v predu presne videla kolko je miesta

xxmargaretka
11. mar 2008

danu je to dost mozne bo mne v obuvy povedali,ze botky maju byt o cm vecsie..

geegee
11. mar 2008

Ja som si vymyslela fintu - pre mna bolo kupovanie topanok nocna mora - a potom som vyskusala najskor sandalky od konkretnej firmy a tam som videla kolko je vpredu miesta - a take cislo som kupila cele topky 😉