Prvé topánočky. Aké by mali byť?

ervotoc
13. aug 2006

jedine info čo mam zatial je-koženné,pevna patička,tvarovana klenba,tenka,ohybna podražka-teda pružna,aby sa nešmikalo este,no a široka špička,to je vsetko co mam o topankach..baby ale ake?aku znacku?ake cislo?lebo nas ked mal pol roka,dostal chutne papučky že od roka no uz vtedy ked sme mu priložili nožičku k papučke,tak nožička doooosť pretrrrrrčala 😀 teraz mu priniesol jeden nas znamy take peknucke sandalky,ohm,tie to iste,malilinke uz teraz a tak by ma zaujimalo,ako velkost zistim,tiez odmerať,či obkresliť,či čo?hm? 😕 😕 jaaaj a dnes som sa dozvedela v januarčatach,ze maju mať symbol žirafu 😕 tak mi poradte prosim ,ked pride na nakup ,comu sa vyhnuť,skusenosti,informejšššn 😀 no všetko,aj značky,ktore sa vam osvedčili,ktore nie 😕 diiiiky,bo nechcem zas dostať nejaké činanky od svokričky,zas vo vreci to skonči,jak skoro vsetko... 😒 tak by som sa tomu rada aj touto formou snad mohla vyhnuť.. 😕 ma napadlo,bo uz kuju plany,ake lacne topanočky dovleču z dovolenky...nič proti nim jasne,len si myslim,že topanočky su doležite,nechcem aby mi čaptal len preto že svokrovci ušetrili "dve kačky"neviem či sa tu niekto vytatáry,všetko naraz zas pišem 😀

evixa
29. apr 2009

ahojte, my mame akurat za sebou kupu prvych topanociek. Krpec sa uz sam postavi kde len moze a capaluje popri nabytku a s oblubou sa chce vodit aj za ruky. Pediatricka povedala, ze topanocky by kupovala, ked sa babo zacne stavat na pevnom, t.j. nie len v postielke. Najskor sme kupili take papuckovite kotnikove (rak), ale napriek skusaniu sme netrafili velkost. Dokupili sme druhe, kozene a tie su uz super. Asi by som tiez nekupovala bez skusania, lebo u nas bol napr. problem so sirkou topanocky.

evixa
29. apr 2009

Pavlina05 nam pani v obchode povedala (zdravotnicke potreby), ze by na doma kupila papucky kotnikove a ak mate teplo alebo teraz k letu take otvorene.

yasmina
29. apr 2009

Kocky ja som si objednala cez internet, vyrobca RAK sro aj papucky aj teraz uz druhy krat capacky krasne biele kozene s medvedikom maju ich aj u batu a na kazdom pare som usetrila 3 eur /mam dvojicky/...a som velmi spokojna a na leto obj.sandalky
http://www.rak-obuv.sk/

evixa
29. apr 2009

rak ze su dobre 🙂 Za usetrene mozes postupne kupit este jedny sebe 😀

kacka.va
29. apr 2009

klenbu mít vevnitř opravdu nemusí, protože takhle malé děti mají údajně na nožičce jakýsi "polštářek",který jim časem zmizí. My jsme na doma koupili děravé sandálky, které krásně drží kotník a až je oťape doma, tak je bude mít v létě na ven. Klasické bačkůrky (ty zpevněné látkové), i když kotníčkové, nám paní v obchodě nedoporučila, že to stejně ten kotníček nedrží úplně ideálně.

yasmina
29. apr 2009

evixa vyborne su rak a este aj dostali Zurafku...zdravotne nezavadna obuv 😉 az si brusim zuby na sandalky maju teraz krasne vysivane belase kozene s dazdovkou 🙂

alishia
29. apr 2009

holky co mam delat, kdyz malej umi chodit bez bot, ale s nima ne? mam mu je davat? chodi par dni, teprve to piluje.

yasmina
29. apr 2009

alishia ani moji nevedeli s topanockami...az tak mesiac po nauceni si zvykali na topanocky...inac v topanockach padali 😉

alishia
29. apr 2009

takze mu je davat nemam dokud to nebude umet?

yasmina
29. apr 2009

moji doma chodili v protismykovych ponoztickach aj sa takto naucili chodit...je to vec zvyku ja som obuvala potom az ked chodza bola stabilnejsia lebo v botickach padali...
ine mamicky maju nazor ze obuvat hned...

quika
29. apr 2009

alishie, moj uz chodi 2 mesiace a neobuvam, ma len protismykove ponozky. este ho nepustam vonku, lebo tu mame chladno, a na doma topanky ani nechcem.
inac ja zijem vo svajciarsku a tu hovoria ze male deti by nemali mat tvarovanu klenbu a ani take topky co pevne drzia nohu, klenba sa ma vyvijat z toho ako pracuju svaly v nohe a nie z nejakej nerovnosti v topanke, vraj prave z toho su ploche nohy lebo to blokuje tie spravne svaly - az do 2-3 rokov sa nema pouzivat klenba. a topanky ktore pevne drzia kotniky sposobuju ze sa tam svaly a kosti netrenuju, lebo ich pracu robi ta topanka, potom si taky clovek v dospelosti lahsie vyvrtne clenok alebo pride k zlomeninam v nohe. ja som sa tomu tiez dost cudovala, lebo na SK som vzdy pocuvala ako prave taketo topanocky treba... teraz sa neviem rozhodnut komu verit 😒

yasmina
29. apr 2009

quika moji su nonstop v ponnozkach topanocky len vonku a sme tu...a ortoped chodidielka kontroloval a povedal ze doma mozu mat aj ponozticky...

alishia
29. apr 2009

vojta doma taky chodi v protiskĺuzovich ponozkach. Ale prave ze sem tady cetla nazory maminek, ze jakmile dite vice stoji a chodi nez leze, ze se maji davat boticky, jenze malej mi v nich chodit nechce. Kdyz je nema tak se snazi chodit porad, a kdyz je ma na nozickach, tak minimalne.

yasmina
29. apr 2009

alishia nechaj ho nech si zvykne na krociky v ponoztickach do nicoho nasilu ho nenut a postupne prejdete na topanocky...aj mi sme mali najpr 5 min potom 15 min a postupne..

alishia
29. apr 2009

on je zvykly v nich chodit, ale za ruku...on v nich klidne nekam dojde, ale ta intenzite snazeni je mnohem mensi. tak ja nevim.

zrzulka
29. apr 2009

Takze mozem malej kupit ako prve topanocky tenisky? Nech ma nieco pohodlne na nozky a nie "zveraky" Uz mam aj vyhliadnute🙂))))Ortopedicke co ma kazde druhe dieta sa mi vobec nepacia.
Zaujimaju ma nazory mamin zijucich v zahranici ako to tam mate.Tu na Sr su niektore praktiky u deti postavene na hlavu.
A naozaj co vidim niektore matky tak dieta im nechodi, len tak ze oni chcu aby chodilo cize ho drzia za ruky aby spravilo krok, a uz kupuju topanky. To sa mi zda skoro. Malej davam do kocika len capacky alebo ponozky kym sama nebeha.

hribikana
29. apr 2009

ahoj,
nechcem si robit reklamu, ale ponukam vam kvalitnu bardejovsku obuv, ktoru najdete u batu aj u sante, ale za vychodniarske ceny ... najdete si ma na mimibazare ako hribikana ... prajem pekny vecer

bibianka
30. apr 2009

yasmin, ja sa na tej stránke rak neviem dopátrať cenníka, koľko vlastne tie topánočky stoja?

likvidili
30. apr 2009

My zijeme v zahranici a tu nam ziadny doktor nepovedal, ze treba nosit topanky s pevnou podrazkou. Ba naopak.
Topanky musia splnat kriteria napr. ze podrazka musi byt makka, aby sa mohla nozicka hybat v topanke, resp. s topankou. Kamoska kupuje detom zasadne topanky znacky Prescholians, v ktorych sa chodi vraj ako na boso.
http://preschoolians.com/Why-preschoolians
Su to topanocky s makkou a priesvitnou podrazkou, aby bolo lepsie vidiet, ci nozicka dobre pasuje do topanocky.
Aj ja vzdy kontrolujem tvrdost podrazky a ked je podrazka tvrda, hned ich polozim naspat.
Aj co sa tyka papuc na doma. Moje deti chodia zasadne bud v protismykovych ponozkach alebo kozenych makkych capackach.
Aj ked su drahsie, no su aj cenovo pristupnejsie od firmy Playshoes.
Na Slovensku som ich objavila tu>
http://www.maxus.sk/detsky-sen/detske-oblecenie...

zrzulka
30. apr 2009

Likvi dakujem za odpoved. presne toto som si potrebovala precitat. Tiez mi pride neprirodzene aby male dieta malo nohu ako vo zveraku. Uz len logicky mi to nesedi. Ale tu na Sr ide vsetko proti logike, takze sa tomu ani velmi necudujem. V zahranici nema tolko deti problem so skoliozou ci plochymi nohami a tu na SR pomaly kazde druhe dieta. preco asi?

jajka78
2. máj 2009

baby, a ked sa mi teda stavia maly uz sam aj mimo postielky, stvornozkuje, moze mat tie papucky od RAK doma? mame dlazbu a parkety.inak teda az dokym nezacne robit prve krociky len ponozticky a naboso?

pietra
2. máj 2009

jajka, ktore papucky myslis? ak tie, co su akoby z pevnej latky, tie nedavaj. Dieta ma byt bud bose alebo mat topanku, ktora mu pevne drzi kotnik. ak je noha bosa, pracuje a poradi si, ked sa zle stupi a nic sa nestane. Pevna topanka okolo kotniku zas nohu chrani, aby sa clenok nevyvrtol. Ale ak je topanka okolo clenku makka, alebo este horsie konci pod clenok, pri zlom stupnuti sa nozicka dietata vlastne zrani o samotnu topanku

jajka78
2. máj 2009

tieto: http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0
druhy rad odspodu, tmavomodre, vzor 980012
a usnova obuv od nich by bola vhodna?

pietra
2. máj 2009

jajka, nam o tych papuckach ortoped hovoril, ze nie su vhodne, lebo pevne nohu nedokazu drzat. Usnova obuv od nich je vhodna, ale zas sa bude malemu doma v nej asi potit noha. My sme mali ako prve topanky usnove od nich, na chvilu ich mala mavala aj doma, ale vacsinu casu byvala bosa. Potom sme jej kupili sandalky namiesto papuciek a sandalky na doma pouziva doteraz

jajka78
2. máj 2009

a neobija si prsteky v sandalkoch?

likvidili
2. máj 2009

Ja by som dietatu take tvrde papucky teda neobula.
Myslim, ze v nich sa noha nemoze poriadne hybat a vyvijat.
Robit si starosti, ci si dieta neobije prsteky, mi pride velmi kratkodobe riesenie a opatera. Ked budem dietatu strkat nohu do pevnej a vraj "spravnej" obuvi, sposobujem mu dlhodobe problemy s nozickami, ked sa mu vdaka tomu nevyvinu poriadne.

pietra
2. máj 2009

jajka, prve sandalky mala polootvorene, taketo podobne http://www.bata.sk/artikel/67373 a az dalsie uz ma klasicke otvorene sandalky. Prsty si neobija

jajka78
2. máj 2009

likvidili, vsetko je tvrdenie proti tvrdeniu. Keby si nezila v zahranici mozno by si mala iny nazor. Vsade je to inak.
dakujem pietra za odpoved. ja sa este popytam pediatra pripadne ortopeda.

soanpe
3. máj 2009

dětičky by měly mít první boty, až když opravdu samo stojí
žádná ortopedická klenba-chodidlo má tukový polštářek, který chrání chodidlo a ztrácí se posilováním svalů při chůzi a tím se i vytváří klenba
pietra to krásně vysvtlila o pár řádků výš 😉

stvura
3. máj 2009

Dakujem za ten link na Rak obuv, su to krasne sandalky i topanocky a musim fakt konstatovat ze cena je ovela lepsia ako som ja malemu kupila - topky za 20eur