Diabetologička MUDr. Korecová

nttnnt
17. máj 2021

ahojte chodila k tejto pani doktorke, respektíve aj k p. doktorovi čo je tam nejaka budúca mamička?

poslednepogo
17. máj 2021

@nttnnt áno ja som chodila

nttnnt
autor
17. máj 2021

@poslednepogo mozem sa len opytat ci tam odbery robia zo zily alebo z prsta?? a ci vam zapozicali aj glukomer na merania

poslednepogo
17. máj 2021

@nttnnt z prsta odbery.. a ten glukomer neviem, ja som nepotrebovala

nttnnt
autor
17. máj 2021

@poslednepogo vazne ? Ja ze to davaju kazdej ktorej vyjde cukrovka aby to mohla mat pod kontrolou a merat si po ranajkach obede a veceri... fuha to potom neviem podla coho sa budem orientovat kazdopadne dakujem

poslednepogo
18. máj 2021

@nttnnt mne merali iba keď som tam prišla na kontrolu na lačno a po raňajkách, odporučili stravovanie a mala som to vždy v norme

nttnnt
autor
18. máj 2021

@poslednepogo ok super tak ved uvidim teda a babatko v poriadku zdravotne a nebolo “moc velke” ?

poslednepogo
18. máj 2021

@nttnnt uvidíte 🙂 zdravé 3850 a 52cm, nie nejak extra veľké

nttnnt
autor
18. máj 2021

@poslednepogo tak potom vsetko super, dakujem velmi pekne za info 🙂

poslednepogo
18. máj 2021

@nttnnt za máličko, nech je všetko v poriadku 🙂

adu_lienka
22. máj 2021

@nttnnt ja chodím teraz, ale uz som bola naposledy v 34tt akurat. mala som aj pri dcerke pred 2 rokmi cukrovku aj teraz. Dcerka keasna zdrava v 39tt narodena 48cm a 3kilečka, tak uvidime jak teraz pochodim. Pri dcerke som mala aj glukomer zapozicany, teraz by mi nedali, ale som si vypytala rak mi dali.. stalo sa za posledny mesiac asi 3 krat, ze mi vyskocil cukor viac ako by bolo potrebne. Samozrejme som na diete. Veľa zdaru! 🙂

nttnnt
autor
22. máj 2021

@adu_lienka dakujem skusim si vypytat lebo ja asi bez neho bude stratena...a prosím dali aj recept na papieriky? docitala som sa ze to hradi poistovna a clovek nemusi kupovat..este by som sa opytala ci dodrziavate tu gramaz sacharidov ako sa pise ranajky napr 30 desiata 20 a aj si meriate 3x denne?....alebo len si preventivne premeriavate

adu_lienka
22. máj 2021

@nttnnt noo mne dali papieriky priamo oni ku glukomeru, doktor je mily a da sa s nim dohodnuť. Takze ak zrovna budu mať volny, myslim ze vam v pohode daju 🙂 No ja som si veru nevažila gramaže, aj Korecova ani tento doktor mi nedali žiadne čisla, kolko g sacharidov kedy mozem zjest... Ale časom som si odsledovala, po ktorych jedlach bol problem a ktore boli oka. Nemerala som každy deň. Oni Vam nakažu si spraviť vždy raz do tyždňa meraci deň, 6x si v ten deň odmerať - vzdy pred jedlom a 1,5hodiny po. Pokial su tie hodnoty dobre, tak netreba stresovať. Potom doma som si odmerala len podla potreby, ked som bola zvedava, ktore jedlo mi ako dvihne glukozu.. U mňa bol pruser puding doma uvareny, sushi na večeru (tepelne upravene samozrejme, mali sme vyrocie svadby tak sme si dopriali a hodnoty dost vyskocili), polotovarove pirohy bryndzove zemiakove a vačšie množstvo pečiva, aj tmaveho. Inač u mňa v pohode aj kaša s ovsenych vločiek, aj zemiaky a ryža, pokiaľ su ako priloha, nie ako zaklad jedla. Z pečiva už jem len bielkovinovy (proteinovy) chlieb, ten je super, ma male mnozstvo sacharidov takze v klude aj na veceru. No a ku vsetkemu velke porcie zeleniny, pripadne oriesky atd...🙂

nttnnt
autor
22. máj 2021

@adu_lienka dakujem no ja mam problem ze sa neviem dojest..zjem hlavne jedno a do 15 minut uz zblinam co by som si nato dala, no cele zle, pecivo ani moc nejem skor tie kasicky a uzobavanim vsetkeho co mi pride pod ruku ach....sama som zvedava ako vyjdem teraz na tom teste co idem prvykrat k nim..

adu_lienka
22. máj 2021

@nttnnt noo na toto bacha. mala by si jest len 5 krat za den, ranajky, desiata, obed, olovrant a vecera. Aj to mi kazal po 18 uz nejest ale to nedodrziavam. Chodim spat az o polnoci a teda to by som ani nahodou nevydrzala od šiestej hladna. Ja sa snazim nezobkat, aby som si zbytocne nedvihala cukor. Ale tiez byvam hladna často, no proste sa snazim vydrzat. Na zaciatku to bolo tazsie ale teraz som si uz akoby zvykla a menej citim hlad... podotykam ale ze ja mam 56kg a uz som v 35tt. Zacinala som na 52, mam len +4kila. Keby môžem, tiež jem a priberam, len nemozem no. Pri dcerke som mala tak isto, +5kg a rovno som ich nechala v porodnici... Neni som z toho nadsena lebo po roku kojenia som koncila na 48😩 No co narobim...

nttnnt
autor
22. máj 2021

@adu_lienka ja som teda pribrala uz vyse 12 tusim ale mne nebyvalo vobec zle odzaciatku cize to islo jak nic...ano budem si musiet nato dat pozor a rozdelit si to no bude to zaujmave ale budem musiet aby bolo vsetko ok dakujem moc za info. inak vy asi mate upravenu stravu alebo sledovana odzaciatku ked aj pri prvom tehu ste ju mala vsak ?

adu_lienka
22. máj 2021

@nttnnt Noo mne tiez nejak nebyvalo blbo. Zo začiatku som jedla vsetko, som sa tak postupne rozjedala 😅 Akurat ked som tak bola v najlepsom (zmrzka o 10tej vecer a tak) ma stopla cukrovka no 🙈 Nebola som sledovana od zaciatku, lebo som motak. Ja som udajne mala po prvom porode ist na kontrolu, lenze som sa na to troska vykaslala. No a pri druhom tehotenstve som mala na zaciatku podstupit ten test, lenze moja gyn mi tvrdila ze nemusim, ze staci v tom 26tt. Cize som to premeškala. Ale ked mi robili na Dia ten test na trojmesačny cukor, akoby priemer za posledne tri mesiace, tak som mala uplne dobru normalnu hodnotu, aj napriek tomu ze som jedla na zaciatku barsčo. Tak neviem ci mi zas ta cukrovka vznikla zas az neskor aleboco 🤷🏼‍♀️🙂

nttnnt
autor
22. máj 2021

@adu_lienka aha no mozno zase az tak neskor sa to ukazalo...akoze ja sa budem strazit uz len zato aby mimino nebolo moc velke toho sa vazne po prvom porode desim, miery vasho babatka co ste pisala by boli pre mna uplne ideal aj tyzden porodu..a hlavne teda aby zdravotne bolo v poriadku, este som bola taka vytesena lebo v den kedy mi robili test som volala doktorke vraj neposlali vysledy ak by bolo zle oni mi zavolaju...na druhy den nevolal nikto hovorim si yes idem si kupit veterniky...no len na treti den "super sprava" a uz mam po veternikoch ach :D