Hospitalizácia v nemocnici s bábätkom - Trenčín

8. aug 2021

Ahojte. Čaká ma operácia, no mám doma 3.mesačné bábätko, ktoré je plne dojčené. Aké máte skúsenosti s hospitalizáciou s dieťatkom? Bolo Vám to umožnené? Je možné si to vybaviť? Mám na to aj nejaké právo?
Ďakujem za info.

alenah31
9. aug 2021

nie - a to som ležala na gynekológii kde sa to podľa mňa aj dalo zariadiť. Po operácii som bola v nemocnici 6 dní, plne dojčená 4 mesačná dcéra so mnou byť nemohla a to som mala manžela vo Francúzsku takže s malou musela ostať doma moja mama, otec a moja krstná mama chodili po mlieko do nemocnice - odstrekovala som. A prvý deň po operácii mi ani odstrekovať nedovolili - po anestézii, atb a liekoch proti bolesti mi to neodporúčali. Mne povedali, že pri matkách samoživiteľkách či inom rodičovi bez príbuzných v týchto prípadoch býva dieťa samostatne umiestnené na detskom odd. - s rodičom ako pacientom určite nie. My sme to skúšali ešte cez MUDr. Jankovského aj Paškalu vybaviť na nadštandard, lebo ja som z toho bola úplne hotová, ale bez úspechu, razantne to primár zamietol - 1. predpisy, a 2. hygiena - absolútne nie! A to ešte nebola korona.

kladka
10. aug 2021

Možno ti dovolia nosiť bábätko na kojenie, aspoň v Bratislave to bolo možné cez deň, nočnú dávku treba podať z fľašky. Ak môžem poradiť odstriekaj a zamraz zásoby kým máš mlieko ok. Lebo po narkoze nemôžeš kojit.