Nosné mandle - Trenčín

ajush5
16. jan 2022

Ahojte, prosím Vás kto ste boli na nosných mandličkách vo fakultnej nemocnici, kto operoval a boli ste s ním spokojné?

vivamichal
15. jún 2022

@ajush5 dobrý deň , my mame ísť na vyber ale neviem sa rozhodnúť ku komu ísť ....už to máte za sebou ? Vďaka

ajush5
autor
15. jún 2022

@vivamichal kvôli neustálemu kašli sme to už 3x prekladali a na termín sa čaká 1,5-2 mesiace. Zatiaľ pevne veríme, že 1.7. Ho zoperujú. Ale kto netuším. Asi kto bude mat službu

martinkamm
24. mar 2023

@ajush5 dobry den boli ste???ako to prebiehalo???dakujem

ajush5
autor
24. mar 2023

@martinkamm dobrý deň áno boli sme,10.2. Ráno príjem, vzali nás na izbu, prišiel nás skontrolovať anestéziológ, potom prišla sestrička a dala mu vypiť nejakú tekutinu po ktorej bol do pól hodky úplne mimo. Len sa usmieval, motalo ho. Potom si ho anestéziológ vzal na ruky a odviedol si ho na operačku. Tam mu zaviedli aj kanylu. Všetky tieto stresujúce úkony robili až po “zdrogovaní” takže to nevnímal a nebolo to traumatizujúce. Na sále bol hodinu, no okrem mandlí mu odsavali aj tekutinu z usiek. Potom ho previezli na pooperačku a pustili ma k nemu až keď sa prebral z anestézy. 2 hodiny po nemohol pit ani jesť. Po dvoch hodinách sme mohli začať s vychladnutou polievkou, presnedavkou a celkovo jedlami ktoré sú mäkké a nedráždive. Večeru už jedol klasickú tuhú bezproblemov. S celým orl oddelením v TN som maximálne spokojna a dal by som im kľudne 15 bodov z 10. Perfektný prístup, informovanosť, maximálne ústretoví a milí. Druhý deň o 9 nás prepustili. Doma trpel bolesťami hlavy, ktoré su následkom anestezy a polohy hlavičky ktorá je pri operácii v neprirodzenej polohe. Stuhla mu veľmi šija na čo mu pomáhali teple zábaly a jemne masáže. To bola jediná komplikácia.

martinkamm
24. mar 2023

@ajush5 veeelmi pekne dakujem za infosky...my sme dnes boli u anesteziologa a 30.3 mame operaciu...prosim ta co ste si brali so sebou???v tomto smere nam povedali len sprej do nosa vincentku...co ste vy aj realne potrebovali z oblecka???obaja pyzamka asi alebo sebe ste neriesili pyzamko???a spinkali ste obaja v posteli???lebo nas maly aj ked bude mat 5 tak je velky do tej ich kovovej postielky sa isto nevlezie a pochybujem ze by ho qj niekto na rukach niesol preto dufam ze ho prevezu na nejakej stolicke a podobne aby im nepadol....dakujeeem veeeelmi pekne za infosky cloveku je tak ľahšie potom ked vie ako to chodi a aspon nieco blizsie...a za kolko je potom kontrola?dakujeeemee

ajush5
autor
24. mar 2023

@martinkamm viete čo bol tam s nami Chlapcek čo mal 25kg a lekár ho tiež niesol. Bol ten lekár velmi familiárny. Každopádne určite použijú možnosť ideálnu pre vaše dieťatko. Každý sme mali svoju posteľ ale kľudne môžete spat spolu. Určite pyžamká pre malého aj na prezlečenie. Môj sa v tom stave opitosti 2x pocikal. Ja som mala pyžamo aj pre seba. Nám do nosa nekazali brat nič, a ani sme nič také nepotrebovali . Mali tam aj rôzne hračky ale teda u nás jednoznačne na odpútanie pozornosti poslúžil tablet s rozprávkami. Určite papučky pre oboch a aj svačinku pre malého. Keby mu náhodou nechuti polievka aby si mal čím zaplniť bruško lebo potom dostane až olovrant. Určite si vezmite džús, tá vec čo dávajú pred operáciou chuti hnusne a po vode zostava pachuť v ústach. A tým, že môžu pit minimálne, treba to preraziť niečím sladkým. Inak ma asi nenapadá nič také špeciálne čo si vziať. Samozrejme príbory, toaletak nebolo treba, hygienické potreby.

martinkamm
24. mar 2023

@ajush5 on praveze krd nezapije aj lieky sa povracia...musi niečím inym ako vodou zapit

ajush5
autor
24. mar 2023

@martinkamm preto píšem aby ste si vzala džús

martinkamm
24. mar 2023

@ajush5 kludne si mozme tykat;) veeeeelmi pekne dakujem za radu a aj povzbudenie...nahodou ta uz nic nenapada co vziat alebo naopak co netreba?uz nech je to za nami mam neskutocne velky strach

ajush5
autor
25. mar 2023

@martinkamm nám to prekladali snad aj 7x vždy kvôli tomu, že dva týždne pred operáciou nebol v 100% zdravotnom stave. Pred pól rokom sme dokonca už boli prijatí na izbe a anestéziológ nám prišiel povedať, že ho to mrzí ale nemôže ho uspať. Na jednej strane som bola rada za zodpovedný prístup (žiadna pasovka kto prišiel toho berieme) na druhej strane som si stále presne hovorila, nech je to už za nami. Teraz som veľmi rada, že sa to už konečne podarilo, lebo je to mesiac a už teraz vidím, že chorobnosť výrazne klesla. Už by mal za sebou minimálne dve choroby. Hlavne na to netreba dieťa špeciálne pripravovať. Je to síce môj osobný pohlad na vec, no chlapec čo bol s nami na izbe bol zjavne rodičmi presne informovaný o čo ide, a zvládal to veľmi zle. My sme z toho nerobili žiadnu vedu . Proste ti opravia noštek aby si nebol chorý a pôjdeme na dovolenku. Veci zbaliť štandardne ako na noc do nemocnice. Ja som akurát podcenila množstvo pyzam pre malého a stravu. Myslela som, že jedno bude stačiť, keďže na operáciu dostávajú erárne. Rovnako som predpokladala, že strava bude zabezpečená podľa potrieb dieťaťa po operácii. Presnedavku a dzusik sme dostali, no po celodennej hladovke to nebolo postačujúce. Určite je fajn aj niečo mäkké, sladké, za odmenu 🙂 my sme mali brumikov. V zásade nebude mať žiadne obmedzenia len teda treba dodržať mäkkosť stravy. Chlapec na izbe dostal ako prvé jedlo piškoty (co mi prišla veľmi zlá voľba, keďže nám kázali dávať vyslovene len polievku) a potom bola mamička prekvapená, prečo jej syn intenzívne krváca a musia ho reoperovat.

martinkamm
25. mar 2023

@ajush5 ach joj no des .a preco vam to v ten den zrusil anesteziolog???kludne mozes aj do spravy...my sme uz 3mesiace doma aby neochorel...mal sopliky ale to taka nadcha tyzdnova a chvalabohu sa drzime ..nam aj na alergologii povedala ze keby aj mal nejaky maly soplik ze to nevadi ...kazdopadne chceme aby bol uplne zdravy aby to aj dobre vsetko prebiehalo a liecil sa...a po akej dobe je kontrola prosim???myslim ked prepustia a su na kontrole uprednostneni alebo cakaju zasa ked sme sli planovat operaciu sme tam boli takmer 3 hodiny...hroza...clovek trpne aby tam co nechytil

martinkamm
26. mar 2023

@ajush5 a este jedna vec ma zaujima kto ho operoval?

ajush5
autor
26. mar 2023

@martinkamm preložili to, pretože deň pred operáciou zvracal a nevedeli sme či je to následok nejakého vírusu alebo proste jednorazová záležitosť. Anestéziológ nechcel riskovať rozvrat organizmu. Síce by operáciu zvládol, no ťažšie by sa mohol zotavovať. My sme v nemocnici na kontrole neboli. Až po 7 dňoch na prislúchajúcej ORL ambulancii. A tam sme boli objednaní na čas, takže bez čakania. Nám potom naplánovali ešte jednu kontrolu po 2 týždňoch, kvôli ušiam. Operoval ho p. Dr Zigo. S jeho prístupom som bola tiež max spokojná, no nevedela som kto ho bude operovať. To som sa dozvedela vlastne až po operácií

ajush5
autor
26. mar 2023

@martinkamm my sme ani v nemocnici plánovať operáciu neboli. Zavolali sme, dali nám termín a potom sme do nemocnice šli až na anesteziliogické vyšetrenie ktoré bolo na objednávku (čakanie do 10 minút) a potok na príjem ktorý bol tiež rýchly, pretože sme tak boli len dvaja.

martinkamm
27. mar 2023

@ajush5 este raz velmi pekne dakujem za vsetky informácie...ani nevies ako mi to pomohlo ..
Dakujeme❤

ajush5
autor
27. mar 2023

@martinkamm držím palce nech Vám to dobre dopadne. A snad si to tu nájde aj niekto ďalší. Ja som bola hrozne nervózna, že netuším čo nás čaká.

martinkamm
27. mar 2023

@ajush5 ved prace o to ide ze clovek sa aspon trosku ukludni ked vie ako to prebieha...dakujeeemeee

mirushka26
27. mar 2024

@ajush5 ahoj, prosim, ak mozem otazocku, boli ste hospitalizovani 1 den, ci aj cez noc? Ďakujem ☺️

ajush5
autor
28. mar 2024

@mirushka26 ahoj, jednu noc. A na izbe bol chlapec ktorého museli reoperovat v noci, takže tá noc v nemocnici je za mňa hrozne fajn.

mirushka26
28. mar 2024

@ajush5 dakujem za odpoveď
Mne prave dr vravel, že to bude jednodnovka, ze poobede sa pojde domov, tak ma to zaskocilo,tiez som myslela,ze ta jedna noc je vhodna pre sledovanie 🤔

ajush5
autor
29. mar 2024

@mirushka26 takže idete do povazskej. Osobne by som tam operáciu zrušila a šla do TN. Predpokladám že idete cez Ráca 🫣 Šla som s malým na operáciu vystresovaná práve kvôli kamarátke ktorá operáciu absolvovala cez Raca v PB. Potom som v TN bola prekvapená, že to cele prebiehalo absolútne nestresujuco. Dokonca anestéziológ si vzal malého na ruky a odniesol si ho na sálu. Žiadne nemocničné vozíky

mirushka26
30. mar 2024

@ajush5 no práveže mame ist do TN. A takto mi to bolo povedané od posielajuceho dr. Mala som moznost aj Raca a PB, zvazovala som kvoli skorsiemu termínu, lebo v TN az august 🤦 tak teraz neviem,mozno sa nieco pomenilo,a v pripade dobreho priebehu posielaju uz v ten den domov

mirushka26
30. mar 2024

@ajush5 každopádne je super pocut pozitivnu skúsenosť. Mam doma este 5mesacnu,tak skusam,co kde lepsie ☺️

ajush5
autor
31. mar 2024

@mirushka26 zaujímavé. Každopádne som z celého tímu v TN mala pocit, že vedia čo robia. Tak asi vedia prečo skrátili pobyt. Všetci od príjmu po prepustenie boli skvelí. Na dieťa sa snažili pôsobiť minimálne stresujuco. Dokonca keď chlapec na našej izbe začal mať komplikácie a videli na mojom, že ho to stresuje ( začal plakať a bat sa, že ho budú operovať znova) tak nás bez váhania preložili na inu izbu.

ajush5
autor
31. mar 2024

@mirushka26 a neviem ako to máte s nastavením na operáciu Vy, no ja som bola extrémne vystrašená a hľadala som všetky môžné výhovorky prečo operáciu zrušiť. Z každej strany som počúvala ako sú mandle dôležité a bez nich to bude horšie. No vždy som si dala po rukách a povedala si, že pánovi doktorovi dôverujem. Teraz odstupom času vidím, že to bolo to najlepšie rozhodnutie. Maly sa po operácii úplne zmenil. Mal aj tekutinu v uškách a muselo ho to hrozne obmedzovať, aj učiteľky v škôlke si hneď všimli zmenu.
Dokonca je menej často chorý ako jeho bratia a keď už ochorie, ma to väčšinou ľahší a rýchlejší priebeh

mirushka26
1. apr 2024

@ajush5 no u nas je prave problem ta tekutina, chorá nebýva paradoxne skoro vôbec,ale uz tri mesiace zle pocuje a je to teda cim ďalej tym horaie. Takze preto musi mandla von a prepichnut bubienku a odsat tekutinu+trubicky. Ja som tiež tak nastavena,zd verim doktorovi. A dcerku to uz ozaj obmedzuje... Takze vidim,ze je to potrebné. Len teda terminy ma trochu zarazili, lebo mi hned povedali,ze treba pocitat nin s augustom.😩