Pôrodnica v Trenčíne

siskaa86
19. júl 2023

Ahojte..baby ktoré rodili teraz v Trenčíne
Co reálne potrebovali z domu..balím tašku..

andy37
19. júl 2023

Stiahni si zoznam vecí zo stránky pôrodnice. Inak určite treba pre bábo plienky, krém na riťku, rukavičky kvôli nechtikom a pre seba vložky, tie prebalovacie podložky, kojenecké košele, veci do sprchy, toaletak, odporúčam intímne vlhčené obrúsky a popôrodné nohavičky.
Oblečenie pre seba a bábo + vajíčko ti potom donesie muž keď vás budú prepúšťať.

siskaa86
autor
19. júl 2023

@andy37 ahoj..diky..košele nedávajú
...treba vlastne?

felicidad
19. júl 2023

@siskaa86 košeľu nedávajú, treba si priniesť.. rodila som tam v decembri.. balila som sa podľa zoznamu čo majú na stránke a bolo to dostačujúce, nič mi nechýbalo ani malému

siskaa86
autor
19. júl 2023

@felicidad ďakujem..väčšinou košele nemocničné davaju..ale ok..aspoň viem

andy37
19. júl 2023

Mne nedali, ale malú automaticky obliekli do erarneho takže pre ňu som využila veci až pri odchode. Ja som síce rodila minulý rok ale myslím že keď ti bude čosi chýbať tak ti to dajú. Záleží na aký ochotný personál natrafis.

nufafa
20. júl 2023

@siskaa86 ja som mala zo sebou všetko.. treba veď všetko, čo sa týka hygieny - sampon, sprchac, kefka, pasta, hajzlak, servitky, koselu, ponozky, zupan, poporodne vložky (tých dajú len pár), poporodne nohavičky, hrebeň, potom nabijacka, doklady,sobasny.. pre dieťa oblečenie majú, plienky dajú (na začiatku, potom svoje), krém na ritku, látkovú plienku (radšej), vlhcene, prebalovacie podlozky (tie aj pre teba-pod seba na posteľ). Na odchod oblečenie, perinku, vajíčko. Na príbor na pýtajú (mala som svoj). A ešte papuče a obuv do sprchy, uterak, osusku.. toto bol môj zoznam a využila som všetko.

poslednepogo
20. júl 2023

@siskaa86 presne to čo píšu, proste kopu vecí, minerálky, môžeš si zobrať aj čaj, na chodbe je kanvica, a niečo drobné na jedenie- mne to nestačilo, kapsičky, keksíčky, sušené ovocie

siskaa86
autor
20. júl 2023

@nufafa diky..podložky na posteľ nedávajú?..tie nemám kúpené

siskaa86
autor
20. júl 2023

@poslednepogo ahoj..no však ta strava tam asi je taka..ale ja potrebujem hlavne tu kávu.. tak tu si musím zobrať

nufafa
20. júl 2023

@siskaa86 bola som pred 5 týždňami a veru si nepamätám. Ale ak by, na výmenu určite. So mnou tam bola jedna na izbe a tá mala prebalovaciu. Tak snáď stačí aj tá. Dávajú meltu-ja som si bola ešte aj pýtať, majú čaj na chodbe, mlieko. Ale ako spomínali, niečo na zahryznutie- keď prišiel vlci hlad, tak som nelutovala (kopu keksikov 🙂). Na pitie odporúčam dojcensku vodu-pri kojeni mineralka nie je vhodná, aspoň teda nám to problem robi.

felicidad
20. júl 2023

práveže strava je tam výborná 👍 ja som tam bola na Štedrý deň a normálne sme mali vianočnú večeru 😁 tam je fakt nadštandardná .. podložky do postele si zober, aj príbor (ja som nemala, ale dali mi ich)

poslednepogo
20. júl 2023

Strava je výborná to áno🙂 ale mne sa zdalo málo..šak dostali sme aj jogurty,výživy, džúsy.. ja som mala vyvolávaný pôrod a zrovna mi začal keď doniesli na izbu obed a na sále som bola smutná že som nestihla zjesť žemlovku, tak išli povedať nech mi ju nechajú a počkala ma tam 😀

siskaa86
autor
20. júl 2023

@poslednepogo no ty si dobrá že ťa zaujímala zemlovka pred rodenim😀

siskaa86
autor
20. júl 2023

@poslednepogo ale tak keď ti chuti a máš rada jedlo ..tak to ma byť

daniela.ho
26. júl 2023

Kosele si zober aspon 4-5. Ja som mala tri a veru spotena som bola stale ako mys (hormony, dojcenie)
Strava je tam za mna vyborna, mne vsetko chutilo. Ale je toho pomenej, napriklad vecera uz o 16:30 a vydrzat potom do rana do 8:00 a stale popritom kojit, to som bola hrozne hladna stale. Tak nech ta niekto zasobuje 😀

douc
21. aug 2023