Bývanie pri Trnave - vaše názory

orangea26
22. sep 2020

Ahojte zienky, zvazujeme sa sťahovať do okolia Trnavy (max 5-6 km) a tak by ma zaujímali vaše názory na to kde sa dobre žije, čo by ste odporúčali pripadne čomu by ste sa určite vyhli 😊 Ideálna by bola Trnava, no rozpočet a požiadavky nepustia. Deti budú v škole v Trnave, tak ideálne aj dobrá dostupnosť. Vďaka za akýkoľvek názor/postreh 👍

van_den_liv
28. sep 2020

@0silvia0 nam to nevadi, ze budeme robit taxikarov, zas az taka dialka to nie je...mame tu kopec znamych a byva vedla nas vela deciek, aj teraz sa striedame obcas pri vozeni do skolky, kruzkov do mesta a tak...je to pre nas mensia nevyhoda oproti byvaniu v meste, ale aj tak by sme uz nevymenili ;)

zamivana
28. sep 2020

@dee01 ak by to tak bolo bývame v Trnave. Závisí od toho aké sú požiadavky,take sú ceny. Nehovorím,že je Sereď lacná,lebo to ani v blízkom okolí nie je. samozrejme,že cena za novostavbu v centre mesta v Seredi je porovnateľná s okrajom Trnavy,no stavebný pozemok v Seredi je lacnejší ako v Spacinciach alebo Zavare.

0silvia0
28. sep 2020

@van_den_liv jasné, že najdôležitejší sú ľudia okolo vás, všetko ostatné sa dá vyriešiť.

rikarika
28. sep 2020

@0silvia0 do bieleho kostola nebola zápcha nikdy v živote

rikarika
28. sep 2020

@orangea26 píšeš, že deti budú v škole v TT....no neviem, pokial ich tam už nemáš, tak s trvalým pobytom mimo TT nechcú brať deti do škol v TT.

0silvia0
28. sep 2020

@rikarika to som ja netvrdila, o zapchach v BK pisala tusim autorka...

hradnapani
28. sep 2020

@orangea26 kvoli vlakovemu spojeniu by som volila Cifer

katpox
28. sep 2020

selpice/bohdanovce nad trnavou, dedina nie je extra,ale dobra dostupnost do mesta, su to prepojene obce takze su tam potraviny,kostol, senky, skola prvy stupen,ms, doktor chodi vyclenych dnoch, posta v bohdanovciach,kostol a pizzerka s rozvozom jedla , vlak aj autobus

orangea26
autor
4. okt 2020

@rikarika takze dochadzanie do TT z Bieleho Kostola je bezproblémové?

orangea26
autor
4. okt 2020

@rikarika áno, som si toho vedomá. Riešime alternatívne školy, ak sa nám podarí.

rikarika
4. okt 2020

ano

1kriosa1
5. okt 2020

My sme bývali v Bohdanovciach, bývalo sa tam fajn, ak máš auto a 95% vecí si riešiš v Trnave. Je tam vlak, ale stanica patrí Šelpiciam, je na hranici dedín. Ak byvaš na opačnej strane, je to k vlaku dosť ďaleko. Autobus zachádza do dediny každé dve hodiny (k pohostinstvu), ostatné stoja iba na tej hlavnej do Šelpíc. Sú tam malé potraviny, krčma, pošta, materská škôlka, zš prvý stupeň, potom chodia deti do Bolerázu. Inak obec organizuje pomerne často rôzne akcie (deň detí, deň hasičov, karneval, guláš, svetelný pochod ...) To samozrejme tak bývalo pred koronou. V obci je pekné nové detské ihrisko, popri Trnavke je náučný chodník s tabuľami. O obec je celkovo pekne starané, myslím kosenie, úprava chodníkov , kanalizácia, upratovanie verejného priestranstva ...atď. Akurát záleží kde by ste bývali, lebo neustále tam chodia kamióny, to žel.priecestie prvé od Trnavy je kvôli kamiónom totálne rozbité, alebo v niektorých uličkách je problém s káblovým internetom, dá sa iba satelitný. Celkovo dostať sa do Trnavy, za 5 minut si v Kauflande, na tej ceste medzi Šelpicami a TT som kolónu snáď nikdy nezažila, super pripojenie aj na obchvat. Akurát často sa ráno cez prac.dni stávalo, že do TT sa z dediny vychádzalo dlhšie (do 5 min), nakoľko sa do TT vychádza na hlavnú do ľava a sem tam sa stalo, že chodilo veľa áut a dlhšie to trvalo (myslím ten čas, kedy všetci niekam chodia o 7-8:00 a potom 15:00-16:00).
To je taký môj dojem, bývala som tam 5 rokov, odsťahovala som sa teraz v júni.

kaja15
6. dec 2020

Byvame v Bielom Kostole. Sme tu spokojni. Zapchu do tt sme nikdy nemali. Kludne sa pytaj co ta zaujima

dooscoby
21. feb 2021

Ahojte. Nepoznate niekto daku firmu na vystavbu RD pre Trnavu a okolie_ Mame pozemok v Losonci a mame ponuku nepoznate lebo som nenasla ziadne recenzie firmu Lumili z Oresian_ Popripadne sikovna partia zivnostnikov lebo komplexna firma to zbytocne predrazi. Dakujem za odpoved

jajao
17. júl 2021

@orangea26 ozivujem trosku tuto temu. Podarilo sa Vam nakoniec nieco vyhovujuce najst? Tiez vozime deti do TT do skoly a zvazujeme sa prestahovat blizsie k Trnave.

orangea26
autor
1. sep 2021

@jajao Zial sa nám nepodarilo najst vyhovujucu nehnutelnost, zatial teda zijeme v zahranici.
Uz dva roky hladame, no vyzera to tak, ze v Trnave sa nic nepredava 🙈

orangea26
autor
1. sep 2021

@kaja15 Dakujem za koment. Trosku mimo temy, no neviete o nejakej nehnutelnosti na predaj? Uz dva roky hladame a nic sa nepredava..