Detský logopéd - Trnava

miranda23
5. sep 2022

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi dobrého logopeda v Trnave pre 2,5 r. Dieťa. Začalo sa zajakavat. Ďakujem

adiacik
6. sep 2022

@miranda23 v prvom rade, u tak malých detí je to častý jav, ktorý prejde. Deti chcú niečo rýchlo povedať, mozog pracuje rýchlejšie ako ustocka, tak sa to stáva. Ak to chcete predsa len riesit, treba ísť k obvodnej, ktorá musí vypísať vymenny listok avšak logoped sa väčšinou rieši až okolo 5 rokov života dieťaťa.

miranda23
autor
6. sep 2022

@adiacik ďakujem za odpoveď. Verím,že to prejde samé. Dali by ste dieťa do MŠ? Keď sa pár dní pred nástupom začalo zajakavat?

zuzkagu
8. sep 2022

@miranda23 rozhodne dajte do škôlky.

lesanka845
9. sep 2022

@adiacik tak logoped sa nerieši až od 5 rokov .Deti s problémami sa riešia už od troch rokov .Tam sa robia aj ďalšie vyšetrenia,aby sa určila diagnóza.Sama som si tým prešla u syna.Tuez sa zajakaval,potom sa pridala dyslalua,poruchy učenia.Ale zvládli sme všetko,dokonca aj vyštudoval.My sme chodili dr.Smatralovej a veľa nám pomohli aj v DIC na Čajkovského.Ale určite by som to neodkládal,čím skôr sa rieši,tým lepšie.Moj syn je už dospelý,tak neviem ,či tie zariadenia ešte fungujú.Ale určite poradí niekto,kto to rieši v sucasnosti

adiacik
14. sep 2022

@miranda23 môj malý sa tiež teraz, asi v polovici augusta začal zajakavat, normálne som ho dala do škôlky a pomaly sa to zlepšuje.
Dcérka až keď nastúpila do škôlky tak si tým zajakavanim prešla, trvalo to asi dva mesiace a prešlo to

saxana000
14. sep 2022

Kamaratka chodila s dcerkou do hotela Inka.mala sa zacala zajakavat ked ju posriabala macka..my chodime do centra reci na Herdovom namesti.ale mame iny problem..a ja ako dieta som chodila k doktorke Horakovej na polikliniku tiez kvoli zajakavaniu.skus si pobehat kto bude ochotny vas vobec zobrat..

miranda23
autor
9. okt 2022

@saxana000 ďakujem za odpoveď. Aký máte názor na Horakovu? Sme tam objednaní na konci októbra

saxana000
9. okt 2022

@miranda23 chodila som k nej ako dieta moj problem vyriesila.s dcerou som potrebovala nie napravit poruchu ale vystavat rec od zaciatku a s tym mi nepomohla boli sme tam 2x a potom sme presli inde.nechcem Vas odradzat lebo vela detom pomohla ved skuste par krat ist k nej mozno Vam pomoze.my sme potrebovali a hladali nieco ine...

gabika252
28. nov 2022

@saxana000 ahoj. Môžem sa spýtať ktorej logopedicke si chodila/chodíš s dcérou? Vďaka. Tiež hľadám...

saxana000
28. nov 2022

@gabika252 teraz chodime do centra reci