Skúsenosti s pôrodom v Trnave/Nové zámky 2021

nokiae72
9. okt 2021

Ahojte,

rozhodujem sa medzi týmito dvoma porodnicami a zaujímalo by ma, aké skúsenosti z tohto roku máte…
napr:
- od ktorej doby pôrodnej môže byt manžel pri pôrode
- návšteve hodiny počas pandemie
- vybavenie nemocnice a štandard izieb
- personal, pomoc laktacnych atd

Dakujem za kazdu objektívnu reakciu!

c_est_la_vie
9. okt 2021

TT: manžel môže byť i na vzdycharni, pokiaľ nemajú plno a si na nej sama. Manžel či iná návšteva boli zakázané. Izby- vzhľadom na pretlak cezpoľných rodičiek nemusíš byť ani na šestonedelí, takže bez bábätka. Na šestonedelí- 1 stolík, 1 prebaľovaci, 2 postele, umývadlo. Na dieťa dostaneš vozíček s monitorom dychu. Nadštandard takmer nemožné dostať.
Pomoc pri kojeni 0 bodov. Mne dieťa revalo od hladu, nevedelo sa prisať, ja som chytala zápal prsníkov, volala 3 sestry a každá má poslala kadelahsie, že nemajú čas. Takže dieťa miesto kolostra na umelom mlieku a ja som si kolostrum odstrekovala v sprche 🙄. Keby mi aspoň odsávačku požičali... Ja už do TT nepôjdem.

nokiae72
autor
9. okt 2021

@c_est_la_vie fuuuha. To neznie naozaj lákavo. Dakujem

lenka005
10. okt 2021

Ja som rodila koncom júna, prvú noc som bola na gynekológii, druhý deň už na sestonedeli...ja som bola na nadštandarde...za mnou bola aj laktacna aj odsávačky boli k dispozícii aj radili ohľadom kojenia... Jedine co bolo o ničom je strava..ale je zabezpečený pitný režim a každý deň bolo aj nejaké ovocie... Ja som bola s pokojná...

liliana753
10. okt 2021

@nokiae72 ja som teraz v tt na sestonedeli, dostala som sa na polonadstandard takze super, mam tu dva stoliky kreslo prebalovaci a nocny stolik, kupelnu zdielame dve izby. Sestricky aj dr su super ochotne, kazdu chvilu sa chodia pytat ci potrebujes nieco od bolesti alebo ci vsetko ok s babatkom. Aj pri kojeni pomahaju aj prsia skontrolovali takze za mna super. Odsavacku som si priniesla vlastnu. Pre istotu si zober aj jednu flasku na umele ak by si potrebovala. Ja som nemala ale ochotne pozicali. Pitny rezim je zabezpeceny rajec+lucka aj nejake mlieko tam je. Jedina nevyhoda su tie jedla co podavaju ale tak zas nemozem povedat ze by som tu hladovala.

nokiae72
autor
11. okt 2021

@liliana753 ahoj, Dakujem za odpoved. A čo sa týka samotného porodu, od kedy môžem byt v sprievode manžela?

denisa0504
11. okt 2021

@c_est_la_vie a aj vy ostatné, čo ste rodili v Trnave, pre mňa je kľúčové, aby som bola s bábätkom. Je nejaké tel.č. keď dostanem kontrakcie, že idem robiť, že by som zavolala, či majú plno alebo pôjdem normálne na izbu aj s dieťaťom?

gabika252
11. okt 2021

@denisa0504 nepotešim ťa, ale v TT je vždy plno. Bohužiaľ, je to tak.

c_est_la_vie
11. okt 2021

@denisa0504 žiaľ to sa nedá odhadnúť lebo môžeš začať rodiť a skoro nikto tam nebude, ale stačí že príde pár 2-3 rodičiek čo odroda za chvíľu a hneď je iná situácia

liliana753
12. okt 2021

@nokiae72 muz bol so mnou od prijmu az kym ma neodviezli na 600nedelie. Ja som to tam vychytala ze som bola sama na potodnici este aj polonadstandard sa mi usiel ale co viem tak na dalsi den rodilo tusim 12 zien tak ozaj je to o stasti 🙂

miky132
14. okt 2021

@denisa0504 treba si uvedomiť fakt ,aj keď vravia ,že je plno,vy máte nárok byť s bábätkom spolu takže jednoducho povedať ,že podpíšete ten ich papier o zodpovednosti a dieťa ostáva s vami...nebudete prvá ani posledná len netreba neustúpiť ,oni vedia že nemajú nárok aj keď vydierajú....potom sú ženy sklamane,majú problém s dojčením atď....dieťa patrí máme

newmama4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nokiae72
autor
3. nov 2021

@newmama4 dalujem pekne. Úž som sa rozhodla pre nz, vidím že v tej tt to nie je nič moc.

greenline
29. jún 2022

Ahojte, Oslovujem vás s prosbou o zapojenie sa do výskumu, ktorý vediem v rámci svojho doktorandského štúdia. Venujem sa téme Posttraumatickej stresovej poruchy po pôrode. Prosím vás o vyplnenie nasledovného anonymného dotazníka (nepýtam sa v ňom na konkrétnu pôrodnicu, nezbieram automaticky vaše mailové adresy): shorturl.at/cmwT1

Je pre nás veľmi dôležité porozumieť tomu, aké okolnosti vedú pri pôrode ku vzniku Posttraumatickej stresovej poruchy, porozumieť im z pohľadu žien a ako im do budúcna predchádzať. Preto, ak ste si zažili takýto pôrod, môžete v dotazníku na seba nechať kontakt a zúčastniť sa výskumného rozhovoru na túto tému. Vaša skúsenosť bude pre nás aj pre iné ženy veľmi cenná.

Veríme totiž, že výskum pomôže upriamiť pozornosť na problémy, s ktorými sa ženy s posttraumatickou stresovou poruchou po pôrode stretávajú. V kvalitatívnej časti výskumu (do ktorej sa môžete prihlásiť pri vypĺňaní dotazníka) chceme tiež vytvoriť priestor pre ženy, ktoré si želajú popísať hlbšie svoje skúsenosti. Dotazník sa vypĺňa vždy za váš POSLEDNÝ PÔROD - a to aj v prípade, že ste rodili viac krát. Ak by ste mali nejaké otázky, napíšte mi mail na miroslava.rasmanova@oushi.upol.cz rada na ne zodpoviem.

Veľmi pekne vám ďakujem.

Dotazník: shorturl.at/cmwT1