Čo robíte s vašimi ďeťmi počas daždivých dní?

miriam_nutrilon
10. júl 2014

Tešíte sa na dovolenku a začne bez prestania pršať- tento scenár istotne každý z vás zažil. Aké aktivity vymýšľate pre svoje deti, keď neustále prší? Hráte sa hry doma alebo beriete pršiplášte a gumáky a vyrážate von? Píšte svoje tipy, počas tohoto premenlivého počasia sa istotne budú hodiť.

25daniela
10. júl 2014

No, my vonku pocas dazda nechodime, iba ak musime, ale teraz cez prazdniny urcite nie, takze prave vcera dostali monsterky nove saty, usili si deti s pomocou maminky 😀 😀 😀 alebo potom malujeme donekonecna a vyrabame papierove hracky. Deti by najradsej pozerali iba telku, hrali sa hry na pocitaci, ale to zas mamka nedovoli, takze striedame vsetky mozne cinnosti, aj hrame spolocenske hry.

dominix
10. júl 2014

My chodime von za kazdeho pocasia, ked prsi, berieme prsiplast alebo dazdnik a aspon do obchodu sa prejdeme...niekedy to u nas vyzera od rana, ze bude prsat, ale cely den sa to nakoniec len kruti a ani neprsi - skoda by bola len sediet doma a cakat, kedy vyjde slnko 🙂 Ked prsi velmi, tak sa doma hrame - plastelina, nalepkove zosity, to je u nas teraz cislo 1

miriam_nutrilon
autor
10. júl 2014

@25daniela Dakujem za vas mily prispevok, chvalim vasu kreativitu🙂

martinkaha
10. júl 2014

My chodíme na prechádzky aj keď prší, sneží, fúka, teda v každom počasí, inak by deti nevedeli čo so sebou, doma ich to celý deň nebaví. ALE, ak je to ozaj vonku veľmi zlé, tak sa chodíme s deťmi pohrať a vyblázniť do detských kútikov v širokom okolí. 😀 Inak doma tvoríme z plastelíny, vyrábame zvieratká a postavičky z roliek od WC, maľujeme, kreslíme, deti sa hrajú s dinosaurami, s legom, trocha TV. Občas spolu upečieme bábovku, či koláčik, no to musím mať pevné nervy. 😀 😉 😀

matricia
11. júl 2014

Ideme niekde do materskeho centrá sa hrať, alebo sa hráme doma, pozeráme rozprávky, niekedy vybehneme pred cinzak s muzom, aj s malým, aby videl, čo je to dazdik

lady511
11. júl 2014

Napríklad dnes u nás je nerpíjemne,,prší,fuka tak sa hráme doma,,malej sa velmi páči dávat bábike akože papat a pit z pohárikov a kočikovat ju 🙂 len dlho pri ničom nevydrží,,takže si čítame,,učíme sa rátat do 5 (máme 2r a 8 m) velmi sa jej páči rátat s maminkou na prštekoch,,alebo pozeráme rozprávky Krtkove dobrodružstvá 😉 kreslíme si alebo sa le tak šantíme 😉

tilly24
11. júl 2014

u nas si kreslime, skladame lego, hrame sa s plastelinou, peciatkujeme, a hned po dazdi berieme plastenky, gumaky a ideme na polnu cesticku pozbierat slimakov - deti to potom davaju na travu - maju z toho velku radost 🙂

cherryl
11. júl 2014

plastelina alebo cesto , skladacky,kreslime aj vodovkami ,peciatky, akoze varime alebo realne pecieme kolace pagace, aj do dazda sa von musi ist -prsiplaste dazdniky gumaky -pozeraju aj rozpravky alebo len rozpravky na pocuvanie pri hre ,goralky ,knizky ,detske puzzleeste vysavaju realne 😀

miriam_nutrilon
autor
11. júl 2014

Dakujem, vam mamicky, za vsetky vase kreativne prispevky, urcite inspiruju vela dalsich maminiek!🙂

lady511
11. júl 2014

@cherryl u nás je tiež vysávanie akosi in v poslednej dobe...hlavne ked s vysavačom ide aj von a vysáva kamienky 😀

adulikka
11. júl 2014

zobrali sa dazdniky,obuli cizmy a slo sa von na prechadzku.doma maju drevene kolajnice,tak sa stym idu vyhrat,a pomahali dnes pri vareni obeda,ci len nieco podat,alebo miesat.

stellamaris
11. júl 2014

@miriam_nutrilon teraz u nas prsalo takmer v kuse tri dni.Poobede som obliekla maleho do nepremokavych veci a gumacikov ,ja to iste v obrej velkosti a isli sme na prechadzku po dedine.Vyberali sme si najväcsie mlaky a skakali do nich. 🙂 Maly sa vyborne bavil a po hodine,ked si zacal suchat ocka,sme sa vratili domov a pekne do sucha.Ja som sa zabavala na susedoch,co zdesene za oknami stali a pozorovali nas. 😀 Myslim si,ze nie sme z cukru a dazd nam neublizi, oblecenie uschne a vsetko je zase ok.Mimochodom,tento tip na skarede dazdive pocasie mam od vlastnej mamy.Pred vyse 30rokmi robila to iste a chodila so mnou po mlakach 🙂

atomica87
11. júl 2014

my sedime doma, tancujeme, hrame sa s vrecuskovymi aktivitami, tvorime, malujeme...maleho to velmi bavi, ale pravdou je, ze pre mnaje to psycho poriadne.... a samozrejme, ked neprsi, ale je mokro, berieme gumaky. Nic nepotesi tieta tak ako poskakat si poriadne v mlake 😀 😀 😀

kaaaty
11. júl 2014

@atomica87 ahoj prosim ta kde si zobnala to co ma maly a poslednej fotke? Take tie navliekacky, to by nas bavilo. Dik

blahowoman
11. júl 2014

@kaaaty ano aj mna to zaujima.

atomica87
11. júl 2014

@kaaaty @blahowoman nastrihala som slamky 😉