Poradňa: ako si vybrať vhodný prípravok Vichy pre Váš typ pleti?

lucia_vichy
12. okt 2015

Rada Vám odpoviem na všetky otázky týkajúce sa správneho výberu produktov vhodných pre Vašu pleť. Každý prípravok je určený pre iné potreby a typy pleti. Nesprávnym výberom nemusíte dosiahnuť vždy pozitívny výsledok.

majama15
15. okt 2015

@lucia_vichy milá Lucka, chcem sa spýtať, mám mastnú problematickú pleť, mám 30r. aký prípravok by si mi odporučila, len nie ten anti - age, ten nočný normaderm Nuit je dobrý? mysslím tým či je dosť silný, teraz používam od avene triacneal ten obsahuje retinaldehyd a je dobrý len by som chcela už trošku vymeniť preto sa pýtať aký je v porovnaní ten nočný normaderm, ešte sa chcem spýtať ten normaderm bb clear je aký? je to niečo ako makeup? je aj liečivý? kde ho môžem dostať kúpiť lebo u nás v lekárňach som to nevidela iba na nete, ďakujem za odpoveď
ešte pre takú predstavu od 15 som používala rôzne krémy od kožnej dr. vrátane roacutannu a teraz už asi pol roka som prestala so všetkými tými kortikoidnými masťami a skúšam len tieto voľne dostupné z lekárne,

ladybird81
15. okt 2015

CHcem sa spytat, aky je rozdiel v zlozeni /myslim hlavne ucinne zlozky/ kremu Normaderm skraslujuci a Normaderm antiage. Mam 35r, mastnu plet aj zopar vrasok, pouzivam uz dlhsiu dobu Normaderm antiage, rada by som nejaku zmenu. Len ci nebude pre mna ten skraslujuci krokom dozadu. Myslim tym, ci antiage nie je vlastne zlozenim to iste ako skraslujuci ale este plus antiage latka, alebo maju uplne ine zlozenie?

lavinis
15. okt 2015

@lucia_vichy mám 36 rokov, zmiešanú pleť...neviem, či uprednostniť nejaký antiage krém alebo krém na zmiešanú pleť, resp. je nejaký, ktorý je aj aj?

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@s1m.one
Dobrý deň,
Idealiu používate správne, ale na mastnejšiu T-zónu by som volila nový Normaderm Skrášľujúci krém.
Rozšírené póry určite čistite Normadermom Adstringentným tonikom a 1-2 krát do mesiaca si kľudne urobte peeling Normaderm 3v1.
Na červené žilky nanešťastie nemáme v ponuke nič, ale snažte sa vyvarovať prílišnému prekrvovaniu pokožky - v saune, silná masáž tváre, pitie horúcich nápojov a pod....Aby ste ten stav pleti nezhoršovali.

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@majama15
Dobrý deň milá Majama🙂 
Normaderm Nuit už sa nepredáva, nahrádza ho Normaderm Detox nočný, ktorý obsahuje Perlit, absorbčné púdry – tie viažu na seba kožný maz a pleť sa ráno neleskne.
Zároveň má antibakteriálnu zložku Eperulín – silný antioxidant.
Priznám sa s Avéne skúsenosti nemám, tak to neviem porovnať 😒
Normaderm BB Clear na Slovensku ani v Čechách v distribúcií na lekárňach nieje 😔

desszi
15. okt 2015

@lucia_vichy ja by som sa chcela opytat ani nie tak na problem pleti, ale radu ohladne make-upu - uz niekolko rokov pouzivam make-up Aera Teint pure (ten na suchu plet) odtien 23 Ivory. Avsak tento make-up uz nevyrabaju, mam zrejme jeden z poslednych kusov, este som v lekarni objavila. Moja otazka znie, cim nahradit, ked sa mi minie :( ktorou formou a hlavne ktory odtien sa najviac podoba na povodny Ivory? Dakujem 🙂

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@ladybird81
Dobrý deň,
sú to dva odlišné produkty.
Normaderm Anti-Age obsahuje ako účinnú látku proti vráskam Vitamín Cg s postupným uvoľňovaním.
Normaderm Skášľujúci krém obsahuje aktívne látky,ktoré boli vo Vichy poprvýkrát použité - teda Airlicium -na absorbciu lesku,stiahnutie pórov a Phe-resorcinol, ktorý je depigmentačnou zložkou a zároveň silný antioxidant.
Takže moje doporučenie vyskúšať Normaderm Skrášľujúci krém na deň a na noc Normaderm Anti-Age 😉

s1m.one
15. okt 2015

@lucia_vichy dakujem veľmi pekne, chcem sa este spýtať na vrstvenie, je vhodna dat serum a potom krem a potom make uz? Pri bb kreme serum a bb? A serum rozotriet a potom od stranit co netreba alebo neodstranovat? Bo v jednej lekarni mi povedali tak a inde inak.. S tau idealiou na nie t zonu v zime na suchu pokozku? Alebo skor hydratacny? Prečo nie normaderm na celu tvar? Dakujem

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@lavinis
Dobrý deň,
každý denný krém máme aj v textúre na normálnu a zmiešanú pleť. Ja si vyberám podľa toho, na čo sa chcem najviac zacieliť. Tým, že mám tiež mastnejšiu pleť niekedy volím radšej séra - sú fluidnejšie a hneď môžem nanášať make up.
Ak budete riešiť výraznejšie vrásky, doporučujem Liftactive Sérum 10.
Ak chcete niečo na prejasnenie pleti, hydratáciu a prevenciu proti vráskam, tak určite Ideáliu. Idealia má aj výborné sérum - Idealia life Sérum, ktoré sa dá aplikovať cez deň pod make up.
Na noc by som potom volila spomínané Liftactive Sérum 10.
Ak budete mať pocit, že potrebujete pleť odmastiť, kľudne Normaderm Anti-Age.
Je to na Vás, čo bude Vašou prioritou 😉

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@lavinis
Viem, že je to obšírnejšia odpoveď, ale aspoň máte možnosť výberu.
Tie jednotlivé produkty sú prispôsobené naozaj každej potrebe pleti, tak určite nájdete to čo sadne Vám 😉

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@desszi
Namiesto Aerateintu sú teraz v ponuke make upy Teint Ideál - je tam krémová textúra, fluidná a kompaktný púder. Tým, že máte suchú pleť by som volila krémový make up.
Najbližší k tomu Vášmu je pri Teint Idéal krém - 25 odtieň. Odtiene nie sú nikdy úplne identické, tak verím že na lekárni bude tester a vy si ho vyskúšate 😉

desszi
15. okt 2015

@lucia_vichy velmi pekne dakujem 🙂

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@s1m.one
🙂
Sérum vždy aplikujeme pod krém, pretože je veľmi fluidné a hneď sa prispôsobí pokožke. Na sérum aplikujeme krém, chvíľočku počkáme a potom ešte make up.
Pri veľmi mastných typoch pleti stačí pod make up čisto len sérum.
Tak isto BB krém - prvé sérum, potom BB krém.
Sérum sa vstrebá rýchlo, takže netreba nič utierať.
Idealia je zároveň hydratačná takže kľudne používajte Ideáliu. Ak máte ale pocit , že pleť musíte primárne len hydratovať volila by som Aqualiu.
Normaderm je vhodný na celú tvár, ale kedže vy potrebujete odmastiť hlavne T-zónu, tak som Vám ho doporučila na ňu a na ostatné časti, kde je pokožka suchšia niečo ešte viac výživné 😉

lucia_vichy
autor
15. okt 2015

@desszi
Za málo, hlavne nech ste spokojná 😉

11nika11
15. okt 2015

Ahoj Lucka..prosím ťa,existuje niečo zázračné,po čom sa nebudem lesknúť ako vianočná guľa? :D Mám 26r,mastnú pleť a akné.A nech čistím,natieram čímkoľvek,vyzerám hrozne 🙂
Vďaka za radu.

s1m.one
15. okt 2015

Dakujem veľmi pekne, prave riesim tuto otazku a ani si neviete predstavit ako ste mi pomohla, normalne az nechapem aka nahoda, ze je prave tyzden s vichy 🙂

lavinis
15. okt 2015

@lucia_vichy dakujem 🙂

feriste
15. okt 2015

Ahoj. Mam čoskoro 30 😀, pleť nemám problémovu, skôr by som potrebovala trošku "iskry, energie,sviežosti ", samozrejme prvé jemne mimicke vrásky. čo by si mi Odporučila? Teším sa na odpoveď

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@11nika11
Ahoj Nika,
neviem či zázračné 🙂 Ale pri tvojom type pleti je dôležité hlavne znížiť nadprodukciu kožného mazu, ktorý zapríčiňuje nadmerný lesk pleti. Skúšala si už Normaderm Micelárnu vodu 3v1? Obsahuje soli zinku, tie napomáhajú práve regulovať kožný maz. Na deň aj na noc by som ti poradila Normaderm Skrášľujúci krém, po mesiaci používania sa lesk pleti viditeľne zníži. Má sviežu textúru a z vlastnej skúsenosti viem, že je výborným základom pod make up 😉

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@feriste ¨
Ahoj Feriste,
na to čo si popísala mám jedinú odpoveď - Idealia denný krém 😉 Je v dvoch textúrach, tak si môžeš vybrať podľa toho, či máš pleť suchú, alebo zmiešanú.
Výborným doplnkom je Idealia Life sérum a Idealia očný krém, na prejasnenie očného okolia.

feriste
16. okt 2015

@lucia_vichy dakujem Lucka

11nika11
16. okt 2015

@lucia_vichy Lucka ďakujem,veľmi si mi pomohla..po práci dám smer lekáreň a doprajem si sama pre seba narodeninovy darček 🙂

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@11nika11
Tak neviem či je to práve dnes, ale želám všetko najlepšie 🙂

dajna11
16. okt 2015

dobrý den,potrebovala by som poradiť nejaký krém,aj pleťovu vodu ktorá by bola aj na odličpvanie vhodná,nech nemám milon prípravkov....mám skor suchšiu pleť,určite chcem hydratovať,ale aby som nemala pleť mastnu či lesklu....niečo čo rýchlo vsiakne a pleť je hydratovaná,a aby mi zároven upokojila pleť,kedže mám také vystupené jazvyčky ktoré občas riadne svrbia,hlavne ked nie som nakrémovaná.....dakujem

lucia_vichy
autor
16. okt 2015

@dajna11
Dobrý deň,
ak chcete rýchle odlíčenie, tým že máte suchšiu pleť by som volila Purete Thermale Mlieko 3v1- to máte všetko spolu - odlíčite oči, tvár, vyživíte a zároveň stonizujete pleť.
Na hydratáciu je najlepšia Aqualia, vyskúšala by som určite Aqualia sérum - to sa Vám hneď vsiakne,
pokožka ostane hydratovaná a ihneď sa dá použiť make up.
A na noc Aqualia Spa nočný krém, ktorý sa dá vo väčšom množstve použiť aj ako maska - teda čo sa Vám nevstrebá, utriete obrúskom 😉 Obsahujú vyššie množstvo Termálnej vody z Vichy, tak Vaša pleť bude upokojená bez pocitov pnutia.

mici512
17. okt 2015

Dobry vecer, co mi odporucate, dlhe roky pouzivam aqualia thermal riche, konecne nie som cervena. Ale mam po 30 a chcela by som nejaky krem na vrasky a komplexnu star. Plus

lucia_vichy
autor
18. okt 2015

@mici512

Dobré ránko,
ak chcete cielene pôsobiť proti vráskam, doporučila by som rad Liftactive, ktorý zlepšuje pevnosť a pružnosť pokožky. Konkrétne krém Liftactive Advanced Filler, ktorý by som aplikovala lokálne na hlbšie vrásky (nosovo - ústne, alebo glabelu na čele) na noc. Na zvyšok tváre by som ostala pri Aqualii Thermal riche, pretože hydratácia je tiež dobrou prevenciou proti vráskam.
Cez deň by som volila buď Idealiu - denný krém, ktorý zlepšuje kvalitu pleti, pôsobí proti prvým vráskam, hydratuje a prejasňuje, alebo Liftactive Supreme - ktorý je zameraný už na spomínanú stratu pevnosti a pružnosti pleti (primárne pôsobí proti starnutiu).
Výbornou doplnkovou sarostlivosťou je Liftactive Sérum 10 na oči a riasy - má veľmi fluidnú konzistenciu, zlepšuje pružnosť pokožky v okolí očí, prejasňuje a posilňuje riasy 😉