Kto vám pomáha s nákupmi a domácnosťou?

daska_tesco
10. sep 2015

Máte skvelého partnera, rodičov, svokrovcov, súrodencov alebo priateľov, ktorí vám pomáhajú so starostlivosťou o vašich drobcov a domáce práce?
Dobrou správou je, že vodiči donáškovej služby sú vyškolení tak, aby vám čo najviac uľahčili nákupy – objednaný tovar vám prinesú až k dverám a ešte aj s úsmevom na perách. 🙂
Podeľte sa o svoje skúsenosti s pomocou v domácnosti a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 😉

foolie
10. sep 2015

Nas tatik pomaha so vsetkym od malicka s malym, upratuje, nakupuje obcas aj navari nema s tym problem 🙂 ale nie je casto doma lebo pracuje daleko ale ked ma volno vzdy pomoze ♡♡♡

jaruskatt
10. sep 2015

No u nás je väčšinou všetko na mne. Manžel aspoň postráži malého, keď nieje v práci... Preto mám veľmi rada Tesco, ktoré mi pomôže aspoň s nákupom. 🙂 Ušetrím čas a hlavne nervy 😀 S našim 2 ročným chlapcom, bez auta by bol väčší nákup nemožný.

baby21
10. sep 2015

Partner pomaha, ked sa da, niekedy aj navari!🙂. Velke nakupi robi on. I ked uz sme par krat objednavali cez tesco potraviny domov a bolo to super🙂 ziadne chodenie, vlacenie a cakanie 🙂

daska_tesco
autor
10. sep 2015

Dievčatá , vzorných manželov máte - pomáhajú, varia, postrážia. 🙂

foolie
10. sep 2015

@daska_tesco ano ano 🙂 preto ho tak ♡ a kamosky zavidia ;) v dobrom

kristinka86
10. sep 2015

Veľké nákupy počas týždňa robieva manžel po práci. A potom spolu cez víkend ešte dopĺňame, čo chýba. 😉

ivankajar
10. sep 2015

U nás je nakupovanie "rodinná záležitosť" takže ja manžel a deti sa pridajú vždy niečo do košíka dohodia 😉

annikaa
10. sep 2015

Manžel pracuje vo Finsku a ten tyzden co príde domov tak je rád že sa pohrá z detmi. Inak som na všetko sama takže som velmi rada že mi niekto nakupy a donesie. Lebo z 3ma malymi detmi by to bolo katastrofalne. By som si musela zohnat tie voditka na deti kebyze chcem chodit po obchodoch. 😀

libka1
10. sep 2015

Moj manzel je poklad. Prave doniesol dcere z lekarne top krasne a kvalitne topanky. Mali ich vo vypredaji za par supov, tak volal, ze ake cislo ma kupit. 😵

sasa1983
10. sep 2015

Ja som po porode nechala vsetko na manzela. Napisala som mu (blbuvzdorne presne podla tovaru v regaloch v bille) nakupny zoznam. A 1tyzden som ho takto vysielala,bol vzdy prec cca 2hod,dlho mu to trvalo (lebo si to cital halabala),nakupil,co nemusel,co bolo treba, nekupil vsetko,som to po mesiaci vzdala a odvtedy a 2tyzdne chodia ujovia z tesca. Este okrem toho vyuzivam donasku domacich cerstvych potravin (najma maso), to kupujem len v maximalne moznej dostupnej kvalite. A pecivo inak mrazim. Cez leto zbehnem s malym vramci vychadzky na trh. Mam to takto zorganizovane,setrim cas a muz je s nami doma,namiesto nahanania bananon v toaletnych regaloch😊 ale inak je to Bozsky muz! S.

zuxik
10. sep 2015

Nakupy su moja parketa, manzel ich neznasa. Tesco potraviny domov vyuzivam hlavne ked nestiham, lebo si pekne v klude domova (aj o polnoci) vsetko presliedim a hodim do kosika. Ostatne domace prace su tiez hlavne na mne aspon take tie 'zenske', svokrovci pomozu hlavne so strazenim, manzel skor porobi okolo domu. Takze pranie, riady, varenie atd je len a len moje 😎

blue_eyes
10. sep 2015

U nás pomáha aj priateľ aj exmanžel...vždy sú po ruke 🙂)))

bonaqa2013
10. sep 2015

Milujem nákupy. Chodíme len ja, je to moja parketa - úlohou ocinka je zadovážiť financie. Každý niečo. Najnovšie kupujem pre neho a bez neho už aj sandály, nohavice a o tričkách a spodnom prádle ani nehovoriac. A 4 deťom detto. Len ja a môj golfík.... 😀 😀 😀

petrarac
10. sep 2015

rodicia a sestra byvaju 200 km od nas, svokrovci 1000 km od nas, susedov este poriadne nepozname, manzel do vecera v robote... chodila som doteraz na nakupy vacsinou aj s dcerkou v kociku ale o chvilu sa nam narodi druhe babatko a s dvoma detmi to uz asi nedam 😖 dost sa zacinam bat ako to budem zvladat.. to ze mi pride tovar az ku dveram je strasne super ale poslite mi potom prosim naozaj kuriera ktory bude mat aj usmev na perach, ok? mohli by ste skolit vasich kurierov aj tak ze budu schopni trochu zlepsit naladu unavenym maminkam 🙂

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@sasa1983 myslím, že pre viacerých manželov / teda aspoň tých nákupovo neskúsených/ sú zoznamy zákerným letákom, ktorý sa zásadne nedá rozlúštiť a prinesú vždy radšej len to, po čom oni túžia 🙂 Kamarátka tak raz poslala manžela kúpiť kuracie prsia a chlieb ... priniesol arašidy a šampanské .....😀 tak si urobili party a deťom musela objednať pizzu 😉 😀

sasa1983
10. sep 2015

@daska_tesco tak tak. ..ja by som ake uvitala cacsie zlavy za vyrobky zn.nielen Tesco ( na to je vzdy),najma tych drahsich znaciek.

zzuzanah
10. sep 2015

najradsej chodim nakupovat sama, pripadne vyuzijem tesco donasku. Ked idem s manzelom, tak v obchode strávime aj 3 hodiny, a to neprehanam. On sa totiz nevie rozhodnut co kupit, ked je taky siroky vyber tovaru 😉. V domacnosti co to pomoze tiez muz.

jasminet
10. sep 2015

u nas ja robim zoznam na mesacny nakup (akurat si ho pisem) a bud muz cestou z prace donesie podla zoznamu (a telefonatov 😠 ) + kopec blbiniek co oci a hladny zaludok videli, alebo ideme spolu (vtedy tvrdi, ze to trva hodinu a on to za 20min zvladne 😀 😀 😀 ) - ale bez blbiniek.
deti sa vtedy snazime nechat u dedkovcov/babkovcov, lebo inak by sme sa len okolo hraciek motali a mama kup mi nanuk a mama tuto cokoladku a mama toto tricko s elzou je super (ked mama nepodlahne prosbam, idu skusat na tatinka) 😀
maly nakup zvladam tu v okoli v expres tescu, najlepsie bez deti 😀
o par dni sa nam narodi tretie, tak este budeme musiet dotiahnut nakupnu logistiku k dokonalosti 😉 a hlavne, to male sa este nebude dozadovat cokoladiek a nanucikov a podobne 😉

sirep
10. sep 2015

Keďže bývam cca 20 km od najbližšej prevádzky Tesca, a najbližšie potraviny máme v 5km vzdialenej obci, denné nákupy robí manžel, ktorý pracuje v krajskom meste, jazdí na aute, takže hodí nákup do auta. Vždy keď ide z práce, zastaví sa v obchode na menší nákup. Bývame so svokrou pod jednou strechou, a tak manžel fasuje 2 nákupné zoznamy, jeden odo mňa a jeden od svojej mamy. Okrem nákupu je jeho povinnosťou vždy zobrať jeden akciový leták, aby sme mohli poštudovať, čo by sa nám zišlo nakúpiť v nadchádzajúcej akcii. No ale inak chodíme okrem toho ešte asi dva až trikrát mesačne na také väčšie nákupy, a vtedy manžel zúri do nepríčetnosti, lebo si to užívam, nekupujem len podľa presne napísaného zoznamu, ale potrebujem sa poprechádzať medzi regálmi a užiť si nákupy. Občas si aj poskúšam nejaké to oblečenie, prípadne obuv... Obvykle ideme na taký nákup vo večerných hodinách, keď už deti uložíme spať a svokra už nemá problém s nimi stráviť aj nejaké dve - tri hodinky. S deťmi chodíme do obchodu len na rýchly nákup, pretože ročné dieťa moc dlho neobsedí ani na tej super sedačke na nákupnom košíku. A naši chlapci sa v poslednej dobe bavia tým, že sťahujú všetko na čo dočiahnu, takže oči treba mať na stopkách...

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@sirep Klobúk dole pred tvojím manželom , zvládať nákupy s dvoma nákupnými zoznammi 😉 Šikulko !

kukurica13
10. sep 2015

Využívam raz mesačne, kedze som sama a bez auta, dovezu mi nakup cca 18km od mesta az pred dvere, alebo do chodby, ako chcem ja 🙂 neviem si to vynachvalit, nakupim pohodlne z domu, kolkokrat si zoznam prejdem, ci nemam nieco zbytocne navyse alebo ci mi nieco nechyba a hlavne sa nemusim natahovat s tazkymi vecami ako su velke balenia granul pre psov a mineralky, ovocie zelenina su pekne cerstve, vsetko zvlast zabalene. Obcas dostanem aj pozornost darcek. Ja za seba mozem povedat ze velka spokojnost s takouto sluzbou, ked si zadam dany cas a datum, vzdy pridu nacas, nikdy sa mi nestalo aby som cakala kedy sa ukazu... vrelo odporucam 🙂

espresso
10. sep 2015

Vsetko, co robime - robime spolu: manzel, ja, dcera a malicky. Aj chodime na nakupy spolu, ked sa to da. Len nam to dost trva, tak malicky sa niekedy aj rozplace.

babulka82
10. sep 2015

pomaha mi manžel ale pokial by bol ten donašač tovaru z tesca ochotny pomoct mi aj domacnostou nenni problem ,robota sa vždy najde 😀 😀 😀

cukricek12
10. sep 2015

Mne najviac pomáha partner. Ja nerada nakupujem, lebo ak vojdem do obchodu som tam 2 hodiny, co najdem kopu veci, ktore by sa mi zisli a nakupim niekedy aj to co nemam na zozname 😀 Môj partner sa striktne drží zoznamu čo mu dám. čo sa týka domácnosti tiež mi veľmi pomáha. Musím uznať,že je lepší kuchár ako ja, takže väčšinou varí on. Ostatné ja. Som rada,že mám takého skvelého partnera, ktorý sa nebojí ani domácich prác 😉

daska_tesco
autor
10. sep 2015

@cukricek12 Ticho závidím, ale prajem a gratulujem! 🙂

michaela1711
10. sep 2015

Mne tiež pomáha partner. O nakupuje a chodí do mesta vybavuje veci najom a tak a chodí do roboty a ja sa starám o deti varím upratujem a keď je on v robote tak aj ja vybenem sem tam do obchodu s kočárom. Máme to takto podelené a často aj on doma niečo pomôže napr. uvariť. My si dobre rozumieme a vieme sa dohodnúť 😉

evulienka26
10. sep 2015

u nas nakupuje tatino,vzdy sa tesime kedy pride,pretoze vzdy ma pre nas nejake prekvapenie v taske,hlavne oblecenie pre malu,kedze najradsej nakupuje v tescu🙂

alenocka82
10. sep 2015

Manžel pomáha hlavne s nákupmi. Keď potrebujem poriadiť, oprať veci alebo požehliť, tak sa vżdy rád postará o syna. S upratovaním mi najnovšie pomáha aj syn a keďže sa rád čľapká vo vode, tak si za sebou umýva svoj detský riad a občas poutiera prach 🙂 Ešte kým sme nemali drobca, tak manžel aj navaril, ale teraz je skôr na chlapskú robotu v domácnosti a kuchyňu už necháva radšej len na mňa 🙂

mizu89
10. sep 2015

Mne pomaha manzel.Mame 11 mesacneho synceka tak okolo neho lietame,upratujeme 🙂 Ale doma to mame podelene.Manzel chodi do prace,na nakupy,povysava,pokosi travnik(to je jeho konicek 😀 ),nauklada opratu bielizen do susicky a pohra sa s malym kym ja poumyvam dlazku,poutieram prach,poperiem,poriadim,navarim a dakedy kym je manzel v praci tak vybehnem s drobcom na nakup. 🙂

bettybetty
10. sep 2015

Domácnosť zvládam viac menej sama a na nákupy je tu manžel :D