Ako riešite ťažké nákupy?

daska_tesco
30. máj 2016

Pomáha vám niekto s ťažkými nákupmi pre domácnosť? Máte vytvorený nejaký systém?

Poraďte nám a jednu z vás za zaujímavý príspevok zajtra odmeníme 15 € kupónom na nákup cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov a 3 z vás získajú balíček štyroch vlhčených obrúskov Tesco Loves baby.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Súťaž bola ukončená.

simca06022011
30. máj 2016

Keďže môj drahý neznáša nákupy, tak na ťažký nákup chodím do Tesca sama a v kľude si môžem tesco prejsť komplet, dokúpiť všetko čo treba a obzrieť novinky :D Keďže ide u mňa o veľký nákup (raz za 4-6 týždňov mi stačí), odvezie ma taxík ;) Taxikár pomôže aj vyložiť... Iné nákupy riešim počas týždňa (chlieb, mlieko, zel-ovoc a čo vypadne u domácich a na trhu🙂 ) Je to pre mňa veľmi praktické :D

salome51
30. máj 2016

@daska_tesco v našej domácnosti akýkoľvek nákup riešim s manželom. Vždy bol zásadne proti tomu aby som sa naťahovala s taškami. Chodíme nakupovať spolu. Ja nakladám do košíka a on ho tlačí a potom robí aj nosiča 🙂. Nosiča ochotne robí aj keď idem do nákupného centra či sme na nejakýh trhoch či jarmoku 😉

tyelde
30. máj 2016

zvyčajne nakupujem, a aj si to vláčim sama 🙂 aspoň nemusím dvíhať činky 😀

dazdovka
30. máj 2016

Vacsinou si delime s muzom kto kedy pojde na nakup, podla toho kto ma cestu okolo obchodu, co je vacsinou teda moja cesta. A inac ja som s dvomi malymi detmi na nakupe len ozaj, ked neni doma co jest (a ked je manzel pracovne mimo stredoeuropsky region), zvycajne len jedno dieta beriem so sebou a je to narocne. Dnes som napriklad prvykrat niesla moju skoro dvojrocnu na nakupe v Manduce, lebo bezne ked je v nakupnom vozicku, vylezie z neho ako nic a ja mam potom infarktove stavy, tlacit vozik, nahanat malu a pocas behu este studovat na obaloch zlozenie vyrobkov... Je to na prasky, najlepsie sa mi nakupuje ked sa krpec naobeduje a hodi slofika v kociku, to mam hodinku, potazme dve, ked ocumujem tovar, spekulujem, co cely tyzden varit, co ako pouzit a pokupim co treba 🙂

tykat
30. máj 2016

@daska_tesco u nas sme najskor chodili na veľke nakupy všetci, ale prišli sme na to že je to blbosť, stravit tri hodiny v sobotu na nakupoch je mrhanie casom. Takze velke nakupy riesi manzel, ktory chodi denne autom, priebezne podľa toho ako ma cez tyzden cas. Na zoznam a jeho aktualizaciu mame zdielanu aplikaciu a tam doplname co treba kupit a odpisuje(me) co kupime.
V tescu nakupujeme casto, par krat sme vyuzili aj dovoz domov (sme z vidieka a pracujeme v BA). Hlavne pred sviatkami sa nam to hodilo. Ale to bolo v case ked to vyuzival este malokto, teraz kym sa spamatam tak su vsetky terminy obsadene 😀
A co viem tak muz tam vyuzival (mozno este vyuziva) vyzdvihnutie nachystaneho nakupu. To mu celkom vyhovovalo kedze nakupovanie beznych spotrebnych veci neznasa 😉 . Z prace sa tam zastavil, nalozil a sup domov. 🙂

barcelona94901
30. máj 2016

Áno ,objednavala som si tesco domov,je to super,az do okamžiku,kym som si neporovnala ceny s ostatnými reťazcami a kým som si neobjednala nátierku s tym,ze ide v zložení o arasidove olej,ale pod slovenským prekladom ,ked som zoskriabala etiketu ,v angličtine jazyku uz išlo o PALMOVY OLEJ ,cize takéto zavádzanie zákazníkov nebudem podporovať .Ďalšia vec,su to iba potraviny domov,to čo je v tesco letáku preto aj tak treba ísť,tak ked uz musim ist idem do lidlu.Lidl pridal viac zdraviu prospešných výrobkov za lepšie ceny .A čo má dorazilo,ze aj v bille a dm drogérii som nakupila lepšie než v tescu ,to už je dosť slabé,ked v drogérii kupim kvalitnejší olej za lepšiu cenu ,este aj kokosovú smotanu atd,cize ak mám cestovať za nákupom,tak do tesca nemusim ani merať cestu a čo sa týka ťažkých nákupov,radsej ich spravim v at,hu...kde si nakupim poriadnu zeleninu a ovocie,kopec bio potravín za priaznivejšie ceny ,eko prípravky ,v našom tescu ma čaká regál plný chémie,sladkosti ,ale poriadny nákup sa nedá spraviť .Sušené ovocie a oriešky bez chemie sa dajú kúpiť už aj v jednote kolkokrat za nižšie ceny než ma tesco...V bille majú častejšie tofu výrobky,bio výrobky,lunter nátierky v akcii ,cize v tescu jeden výrobok,v bille dva .V tescu granatove nezrele malé jablko ,v bille veľké ,avokádo ani nehovorím ,.Ako mame dvoch detí sa mi oplati za nákupom vycestovať za hranice ! Na jednom nákupe ušetrím 60-100 eur a tam viem,ze nakupujem kvalitné výrobky ,vegan výrobky,cerstve potraviny,vyber pre všetkých a o práškoch na pranie,eko výrobkoch ,o obruskach ,či plienkach bez debaty vonku ušetrené .

tiumen
30. máj 2016

Menšie ťažké riešim tak že beriem kočík ale väčšie ťažké s manželim a autom 😀 v našom meste žiaľ nie je tesco donáška, ale x krát si na ňu spomeniem keď sa mi nechce do obchodu kvôli zlému počasiu atď 😕

barcelona94901
30. máj 2016

@tiumen ono aj tak by si mala smolu,lebo termíny sú väčšinou nedostupné a voľné mas za cenu donášky,ktoru si rozmyslieť,,nefunguje to tak,ze niečo chcem a zajtra to tu mam..koľko krát je celý týždeň obsadený a mas voľný termín ,ked ti to nevyhovuje ;)

bubinko1506
30. máj 2016

nerobime velke nakupy, ze by sme nakupili kopu veci do zasoby. zbytocne nam potom ostavalo vela potravin, ktore sme nestihali zuzitkovat a vyhadzovali sme ich. do tesca uz ani velmi nechodime - ovocie a zelenina su tam strasne, mozno tak 3. trieda kvality a vyber peciva takisto o nicom. chodime do lidlu, kde je kvalita zeleniny a ovocia lepsia. okrem toho chodime na nakupy do rakuska, aspon 50km od hranic, kedze hned pri hraniciach sa uz o kvalitnych potravinach hovorit neda.

zoizoi
30. máj 2016

Dobrý deň, tažké nákupy by som sama s malou dcérkou určite nezvládla. Partner pracuje mimo mesto, ale vždy keď príde domov, ideme autom nakúpiť do Tesca všetko, čo potrebujeme. Náš systém spočíva v tom, že ja zabávam malú a drahý musí potom do bytu ponosíť všetky ťažké tašky s nákupom sám. 😄

trudy1717
30. máj 2016

Najcastejsie nakupujeme raz do tyzdna v sobotu urobime nakup na cely tyzden podla toho co nam chyba. Dovezieme autom a cez tyzden chodime iba na pecivko. 😊 velmi sa mi to osvedcilo 😊

greeny
30. máj 2016

nam pomaha sofer z Tesca - 🙂 pitny rezim pre celu rodinu objednavame vzdy zasadne len cez potravinydomov.sk a do obchodu chodim len pre male nakupy. ale teda ti soferi su naozaj vsetci velmi zlati, zatial ani jeden nikdy nefrfal, ani ked nesiel vytah 😅

prunee
30. máj 2016

Nákupy nosíme priebežne v "malom", nemáme auto, a čakáme kedy bude donášková služba Tesco Potraviny domov dostupná už konečne aj v Banskej Bystrici?!

tereskah
30. máj 2016

No ja som sa s ťažkkými nákupmi musela zaoberať, keď som robila v detskom domove a musela som nakúpiť na celý týžde pre 9 detí, od ranajok, až po veceru všetko... Takže mala som toho naozaj dosť a auto žiadne, nemám ani vodičák... Nákup som spravila a musela poprosit v obchode, či si to tam nemozem nechat a vláčila sa s tám aj na tri-štyri krát.... Tesco potraviny domov som využiť nemohla, no raz som ich odskusala domov, ked som bola bez priatela a nemala som ako ist na velky nakup... Velmi mi to pomohlo, kedze som nemusela nic riesit, v klude si doma objednala co som chcela a bolo to... pacilo sa mi, že aj ked niečo nebolo - konkretne krajac na vajicka, doniesol mi donaskar dalsie tri, z ktorych som si mohla vybrat a zeleninu a ovocie doniesol krasnu, coho som sa obavala najviac 🙂

naolina
30. máj 2016

my sme 2krat do mesiaca mame tazky nakup 🙂 Na tazke veci/nakupy vzdy chodime spolu z manzelom 🙂 Ja nakladam do vozika, obcasj aj on......niekedy aj deti 🙂 a pri odchode z Tesca vsetky nakupy berie on 🙂 ja len blocik 😀 (dlhy a "tazky").....moj manzel keby ze ma volne ruky -tak aj mna by zobral na rukach 🙂 Na take nakupy bereme z domu velke kvalitne tasky a bednizku aby sa nam nic po ceste nevypadlo. Tym by som chcela aj poprosit aby Tesco sa posnazilo davat kvalitnejsie sacky , lebo dost casto sa mi sacky roztrhavaju este pri nakladani dvoch jablk ☹ casto som musela zbierat z podlahy mrkvu, zemiaky a pod.Dakujem

karolin2
30. máj 2016

Pekný deň prajem, veľmi ale strašne rada nakupujem, a strašne rada mám akcie. S malou v kočíku je zábava, veľa vecí sa mi zmestí do kočíka a niekedy si pribalím aj ruksak. Väčšie nákupy riešim s manželom, čo by som nezvládla a nemusím byť ani pritom. Nemá s tým problém a to je super a môžem sa naňho spoľahnúť.

taya4
30. máj 2016

Najprv sme chodili s manzelom spolu nakupovat, potom bud ja alebo on. Kedze to mozeme odviezt autom, tak bolo jedno kto isiel, s malym sa dalo. Teraz som ale v 33 tyzdni a zacne robit velke nakupy moj muz. Inak vela veci kupujeme priebezne, pecivo v pekarni, zelenina teraz uz je lepsia na trhu, na maso mame dobreho masiara. Cize velky nakup uz ani nebyva taky velky ako kedysi. 🙂

prasiatko30
30. máj 2016

Odparkujem Auto na parkovisku pri supermarkete, zoberem velky kos, naladujem kos, zaplatim, naladujem do auta, dojdem domov a vylozim - bodka

daska_tesco
autor
30. máj 2016

@taya4 Držíme palce! 🙂 A veru ťažké nákupy treba nechať na pánov alebo odborníkov z Tesco Potraviny odmov 😉

daska_tesco
autor
30. máj 2016

@naolina Ďakujeme za tip 🙂

daska_tesco
autor
30. máj 2016

@tereskah Ďakujeme 🙂 Pracovníci, ktorí pripravujú pre vás denne od skorého rána nákupy na rozvoz, sú špeciálne vyškolení, aby vyberali len to najlepšie - sledujú dátumy trvanlivosti, kvalitu ovocia a zeleniny. Som rada, že to funguje 🙂

sonaja
30. máj 2016

auto , sama ručne, alebo manžel - teda spolu.

maryskas
30. máj 2016

Keďže asi každý muž v mojom okolí neznáša nakupovanie a zvlášť také to ženské dlhé - porovnávanie cien, kvality, značky.. a ja práveže mám rada nákupy, keď si všetko v kľude prejdem a pozriem. Myslím tým také tie veľké tescové nákupy raz za 2 týždne. Tie menšie aplikujem v obchodoch blízko domu 🙂 No a keď si teda v pokoji nakúpim, 10 minút pred vyložením na pokladničný pás, zavolám mužovi/tatovi a on iba príde, naloží, vyloží a všetci sú spokojní. 🙂

mona11111
30. máj 2016

Nákupy si robím sama, všetky, občas sa s ťažkým košíkom vytrápim, ale čo už keď muža nemám, zvládnem to. Namiesto posilky. Ale zo zásady na veľké nákupy neberiem malú, to by už bolo veľa 🙂

majrab
30. máj 2016

Ja nakupujem iba s manzelom, tak sme uz pekne zohratí a vieme co kde je 🙂 a nakup vlaci najprv nakupny vozik a potom auto 🙂 a doma uz vykladam vsetko ja, kedze muz si svoje spravi pri pokladni, cize to zaplati 😀

daska_tesco
autor
30. máj 2016

@prunee Nové lokality na donáškovú službu ešte nie sú ešte sfinalizované. Ale stačí, ak sa predregistruješ a emailom ťa upozorníme, keď službu spustíme v tvojom meste:
http://tesco.sk/sluzby-a-znacky/tesco-sluzby/po...

jema_suri
30. máj 2016

@tyelde 🙂 zabiješ dve muchy jednou rano 🙂

stevvvka
30. máj 2016

Tazky nakup nie je o tom, kolko kg je vo voziku...tazky nakup je asi tyzden pred vyplatou ked akurat dochadzaju zasoby 😀

Raz tyzdenne ideme s muzom na vacsi nakup.
Podla potreby sa manzel po praci zastavi na karton mlieka, alebo vodu...nieco, pri com byt nemusim, ide doslova len o donasku tazkych veci.🙂

berus222
30. máj 2016

zoznam, telefon, manzel 😀 😀 😀 😀 u nas chodi do obchodov vacsinou manzel. ja nemam rada nakupovanie

wandie
30. máj 2016

U nas robi velke nakupy manzel. Dam mu dlhy zoznam a ked ide s prace urobi nakup. ☺