Aké máte skúsenosti s mliekom Neocate?

peta271086
10. aug 2013

Dobry vecer prajem moja trojmesacna dcerka je alergicka na kravske mlieko srvatku kazein predpisali nam mliecko neocate odmietala ho tak nam dali humanu sineall special ako papa to ale nie tak ako predtym . Papala 120ml kazde tri hodinky a teraz ledva 90ml a kazde 4a pol hodiny dakedy aj neskor ... som zufala pri kazdom piti place ... ake mate skusenosti stymto mlieckom a dokedy ho bude pit??? a co jej mozem neskor davat jedna ma vystrasila ze nebude moct nic ine jest len to mlieko ze ani zeleninu lebo vraj vsade je ten kazein viete mi poradit??? Lekari vas len tak odpinkaju sto lekarov sto nazorov... co ste davali vasim babatkam vy ked ste mali taky problem a od kedy ste začali davat niečo ine ... Ja sa bojim ze zacne chudnut ked bola taky jedak... prosim a dakujem za kazdu odpoved dakujem pekny vecer

lilysk
10. aug 2013

Ahoj
Ja toto mlieko davam svojej dcere ,lebo ma tiez alergiu a sme este k tomu aj na bezlepkovej -sice je uz vacsia ako tvoja ....najprv ho nechcela ,lebo ona ani z flase nechcela pit ,ale potom som nasla v DM bezlaktozove -sojove kakao od Alnatura a do toho som zarobila ...postupne som kakao znizovala az som presla tak na 90 % ma uz len neocate .
Tvoja znama je super mudra ked ma pocit ,ze kazein je v zelenine 🙂))))))
,,Kazeín sa nachádza sa v kravskom mlieku. Získava sa z odstredeného mlieka. Jednotlivé druhy kazeínu sa líšia jemnosťou, čistotou a v konečnom dôsledku obsahom proteínu. Kazeín ako taký obsahuje vysoký podiel bielkovín.
Mliečny proteín ako aj kravské mlieko obsahujú približne 80% kazeínu a zvyšok je srvátka, laktóza a minerály. ,,
Nicmenej v DM dostenes kupit sojove ,ryzove ,spaldove mlieko ....niektore deti velmi dobre znasaju aj kozie mlieko ,lebo tam pokial ja viem ten kazein ma ine zlozenie ,alebo nieco take -treba sa opytat DR podla vysledkov ,ze aky druh kazeinu je problem .
Tu o tom pisu a su aj take kozie mlieka pre deti

http://koziemlieko.eu/bambinchen/kozie_mlieko_info

Drzim palce

sempro
10. aug 2013

moja dcérka tiež pila neocate mliečko /mala alergiu na BKM/, chodili sme na pravidelné kontroly na gastro a do 1,5 roka sa jej to upravilo, a dnes pije normálne mliečko a papá jogurty a všetky mliečne výrobky. Treba len vydržať a určite sa to upraví. Alergia na BKM je u maličkých detí najčastejšia alergia. Napr. ja som alergička a to sa teda aj prejavilo na mojej dcérke. Nebojte sa, všetko bude ok. A to že vám pije menej, aj u nás to tak bolo ale na váha priberala, takže pokiaľ bude váha v norme tak to je ok. Čo sa stravy týka, bola som veľmi opatrná. Pri tejto alergii treba byť veľmi opatrný a vydržať. V podstate keď pije bábatko takéto mliečko je to ako keby určitá dieta v strave, na začiatku je to pre dieťatko veľmi dôležité aby sa mu vyvinul dobrý tráviaci systém. Ja som začala potom prikrmovať zeleninkou a ovocím ale opatrne, aby ak nastala nejaká reakcia aby som vedela že z čoho bola. Prvú lyžičku jogurtu mala v 14 mesiacoch /najprv lyžička jogurtu aby som zistila reakciu/ a potom začala papať postupne viac a viac. Musíte sa pohrať s jedlom. Držím vám palce, určite to zvládnete. Ak by ste mali nejaké otázky, kľudne sa pýtajte🙂

maznak888
2. feb 2016

Nam tiež zistilu alergiu na BKM a som uz na nervi s toho.bojim sa aby to nepokracovalo dalej lebo je strasne zahlienene a nevie sa z coho.ale ja som si ista že choroba to nieje kedze to ma od kedy som ju začala prikrmovat😢

morninglight
18. sep 2016

Ahojte , nezostalo niekomu mliecko NEOCATE , alebo NEOCATE ADVANCE `? syn ma 13 mesiacov, nestaci nam. kupim hociktore z tychto. dakujem za pomoc.

viktoria293
27. máj 2017

@sempro dobrý deň. Neviete náhodou či neocate neobsahuje sóju, pretože mňj brat je naň alergický.

sempro
27. máj 2017

Dobrý deň, neobsahuje. Ale pre istotu skúste do googlu zadať zloženie neocate mlieka, malo by vám nájsť stránky kde nájdete presne zloženie neoceutu, je tvorené z veľa zložiek... 🙂

anastacia1103
5. jan 2018

Ahojte, prosím, kolko ml Neocate LCP vypije denne vase dietatko a kolko kg vazi ?

anastacia1103
5. jan 2018

Lebo nasa vazi 5 kg, 2 mesiace, Neocate pijeme uz vyse mesiaca a denne vypije cca 870 ml a zda sa mi to troska vela. Na jedno krmenie vypije cca 160 ml....a este - DAVATE BABATKU OKREM TOHO AJ NIECO INE NA PITIE ? VODU ALEBO CAJIK ? Dakujem, bo uz som zufala z toho, vsetko jej robi zle :(

veronica81
30. máj 2018

Mamičky ak má niektorá záujem zostalo mi mliečko Neocate LCP neotvorene balenia, syn ho už nepije.

bafka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkaconkova
27. aug 2018

@bafka dobrý deň máte to.mliwcko neocate lcp mám.zaujem

martinasuttova
15. nov 2018

Ahojte, je nejako neocate lcp mlieko obmedzene na recept ? myslim ci je nejaky limit kolko ich moze dr predpisat za mesiac. Maly ma 5 tyzdnov a jedna krabica nam vydrzi cca 5 dni.

bafka
15. nov 2018

@martinasuttova my sme dostávali 10 plechoviek na mesiac na gastre, pediater nám viac ako 8 predpísať nevedel

misiatkok
23. nov 2018

Dobrý večer prajem. Syn má 1,5 roka a začali sme teraz piť mlieko NEOCATE.."začali" aj nezačali keďže ho odmieta...pili vaše deti mlieko od začiatku bez problému? Nechcem aby ostal bez mlieka

28dena4
9. dec 2018

@martinasuttova ahoj my sme ho papali pól roka a predpísané nám bolo koľko sme potrebovali žiadny limit keď som chcela nám mesiac 10 inokedy 20 žiadny problém. Nemali sme ešte rok. Viem ze po roku sú nejaké obmedzenía. Čo sa týka toho že bábätka ho viac vypijú mne bolo povedané že je o polovicu riedsie ako klasické UM a strašne rýchlo sa trávi takze keď dieťa pýta mlieka aj dva krát toľko alebo v skorších intervaloch tak skludom môžem dať. 🙂 a po neocate isto neschudne nás natankoval každý mesiac kilo skoro navyše lebo že to sa dáva aj veľmi chudým detickam aby ich tak “napumpoval” 🙂 držím palce !

martinasuttova
10. dec 2018

@28dena4 super to si ma potesila. lebo sak krabica nam vydrzi teraz tak 3 dni. Len od stvrtku nas trapi grckanie a neviem z coho, ci len tak klasika ako vacsinu deti alebo to bude mliekom. Je pravda ze papa hltavo a zjedol by aj 120 na davku naraz ale to sa mu bojim dat lebo to zase vygrca. Ked mu to delim na cca tri casti tak sa stane ze po 60 ml uz nechce. Niekedy vypije 30 ml aj z toho sa pogrcia. Rozmyslala som ci mu nekupim Nutrilon na zahustenie mlieka, len neviem musim sa opytat pediatricky lebo bol operovany na hrube crevo.

petulienka31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulienka31
6. mar 2019

@misiatkok Dobry den, uz vam maly pije mlieko? Moj 16mes. to odmieta, ale ze uplne. Radsej bude hladny. A mlieko pije 2x rano a vecer.

veronicka0410
24. máj 2019

Ahojte. Má vaše dieťa mlieko Neocate na predpis? Prosím koľko kusov mesačne prepisuje doktorka? Ďakujem

martinasuttova
25. máj 2019

@veronicka0410 ano mame na predpis. Cca 4 dvojbalenia na mesiac mame.

livka_
16. nov 2019

Ahojte, kupim neocate junior 1+ ak niekomu ostalo. Dik

anastacia1103
26. dec 2019

baby, prosim a mali vase deti krv v stolici ? a kolko vela ? len pruzky alebo masivne ? robili im aj kolonoskopiu ?
A prosim, KTOREHO gastroenterologa povazujete za naj ?
Moj maly to mava opakovane a chcu robit kolonoskopiu, mate niektora skusenosti ? dakujem vam 🙏

bafka
27. dec 2019

@anastacia1103 nič také môj nemal. Ja som chodila k dr Bielikova v TN a aj malého som tam dala. Som s ňou nadmieru spokojná

diduska33
28. dec 2019

Dobrý deň chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s mliekom neocate? Máme 2 mesiace a na gastro v ké nám ho lekárka predpísala kvôli dychavicnosti a vyrázkam. Pijeme ho 1 tyzden, zelenú stolicu mame 2 dní ale začala sa mi vysypovat vyrážkami je to v poriadku? Prosím poraďte. Dakujem

bafka
28. dec 2019

@diduska33 neviem o tom žeby neocate spôsobil vysyp.mojmu nesadol, bolelo ho bruško z toho, zle kakal. Ale je to aminokyselina, nie mlieko v pravom slova zmysle. Vyrážky môžu byť ako detské akné, ekzém... Som laik v tomto, ale vyrážky by som neocatu nepripisovala. Práve obdobie cca 2m je čas, kedy sa objavuje to akné. môj ho mal od 3 týždňov a ako 2 mesačnému mu zistili alergiu na BKM, mal príšerny ekzém, šupal sa z kože. Asi som neporadila...ale naštudujte si to akné a pozorujte dieťa či sa to nehorši.

bafka
28. dec 2019

@diduska33 každopádne ak sa vám to nezdá, choďte k dr. Môjmu neocate nesadol a aj tak doktori tvrdili že to možné nie je. Ale ja som mama a videla som, ako sa pri ňom trápi. Takže nesadol a ako som ho prestala dávať, problémy zmizli 🙂

danii2
28. dec 2019

@diduska33 Tiez si myslim, ze je to skor detske akne, ma to kazde dieta v tom veku.Nam pomohol Holtov krem, za 2 dni to bolo ovela lepsie,do tyzdna prec.

diduska33
28. dec 2019

Ďakujem veľmi pekne dúfam ze sa nám to nezhorsi nakoľko sme hľadali mlieko 2 mesiace až kým nám ho nepredpisali v ke. Neviem ci je to správne keďže nám žiadne testy nerobili...len lekárka gastro lekárka skonštatovala že je to alergia.

diduska33
3. jan 2020

Môžem sa ešte opýtať koľko dní alebo mali vôbec vaše deti zelenú stolicu?

ema555
15. máj 2020

@diduska33 zelená stolica je pri tomto mliecku úplne normálna. Je to tým, že sa inak trávi.