Aké umelé mliečko máme dať?

lujzast
24. jan 2023

Zdravím máme 2 mesiace už sme vyskúšali mliečko nutrilon 1 ,nutrilon anti colics (predpísala pediatrička ) a nutrilon lactose free ani jedno nam nesadlo boli bruško s každého po anticolics boli hnacky , po lactose free zelená stolica a nevie sa vykakat poradte nejaké mliecko

1234321
24. jan 2023

@lujzast prečo nedavas svoje?

banalu
24. jan 2023

@lujzast dost casto sa tu spomina Hipp, moja je na Beba AR, kvoli refluxu, a sedi jej celkom.
Inak malo komu sedi Nutrilon.
A ma male aj potvrdene intolerancie, ze lacto free?
@1234321 lebo nemoze, alebo nechce. To co je za napomocna otazka? Ved je jedno preco nedava MM, pyta sa nieco ine 😊

zuzanka.zuzu
24. jan 2023

@1234321 súťažíš o najdebilnejšiu otázku mesiaca? 🙈
@lujzast skús HA mlieka (takmer všetky značky ich majú) majú tú bielkovinu už naštiepenú, ľahšie sa strávi. nášmu vôbec HIPP nesedelo ale maminky si chvália.
@banalu prečo by málo komu sedel nutrilon? toto som veru ešte nepočula...

konikkon
24. jan 2023

@1234321 to čo je za drzu otázku? To je snáď jej osobná vec. Pýta sa, aké UM má dať, nie či má dávať svoje.
Autorka, možno by som tak často mlieka nesteiedala a dala bábätku čas, nech si zvykne. Nutrilon je kvalitné mlieko. Zelená stolica nie je vada. Deti sa niekedy nevedia vykakať. Ja som dávala Nutrilon HA a neskôr som prešla na obyčajný Nutrilon a vždy som tomu dala čas a bolo to v poriadku. Ale ak sa ti zdá, že značka nesedí, tak potom úplne zmeň značku, napríklad Sunar, Kendamil, Beba...

h2so4
24. jan 2023

Môj malý tiež takto reagoval na Nutrilon. Kamarátka mi odporučila mlieko Hami a to mu skvele sadlo. Aj Beba mlieko je dobré to sme mali pri malej.

marianarem
24. jan 2023

@lujzast Mojmu vyborne sedel Sunar Premium.

lujzast
autor
24. jan 2023

@1234321 keby mam tak dam

strapec
24. jan 2023

@lujzast myslím, že UM sa nemajú meniť len tak halabala, aby si dieťa malo čas zvyknúť na danú formulu. Našej dali v porodnici Bebu comfort a sadla jej kým sa mi rozbehlo mlieko, majú už aj zarobenú v kartóne (ako sú džúsy), super praktické, hlavne na cesty a prechodné obdobie

lenkakravcova
24. jan 2023

@lujzast Ja som dávala synovi od 9mes Hami. Dcére od 6m Hami, teraz pri poslednej nemali Haki, tak som skúsila Beba Optipro 1 (na prikrm na noc, aby sa mi zahojili prsia lebo malá veľmi silne sala), a sadla. Aj celkom dobre vonia. Mne Nutrilon strašne smrdí neviem prečo. Skús vyskúšať.

1234321
24. jan 2023

@lujzast a odkiaľ si? 🙂 ja mám veľa mliečka tak ak by sa dalo tak ti rada dám

eskop
24. jan 2023

@lujzast no my sme vyskúšali 8mliek do roka a každé robilo niečo zlé, dcérka mala reflux a koliky, ale bud sa nevedela vykakat, alebo s problémom, alebo veľmi plakala, alebo veľmi grcala z neho atď.. Nakoniec až kendamil sadol dcérke. A chvália baby dosť aj klasický sunar

katesocka
24. jan 2023

My sme začali dávať Bebu hypoalergénnu, tá sedela synovi, ale malú z nej bolelo bruško a ťažko kakala. Vymenili sme za Kendamil a zatiaľ vyzerá, že sadlo.

dankagirl
24. jan 2023

@1234321 pretože ,niektoré ženy nemôžu zo zdravotných dôvodov a niektorým to nie je umožnené ?!

lorin29
24. jan 2023

@lujzast hipp a maximálna spokojnosť aj kamarátky davaju😊

ivkabojkasova
24. jan 2023

@lujzast A co keby si skusila UM na baze bielkoviny z kozieho mlieka? Töpfer, Holle... pripadne iny vyrobca...

mareri
26. feb 2023

skus dávat toto bio umele mliečko https://www.pilulka.sk/sunar-bio-1-700g-od-naro... je vhodné od narodenia. Určite mu bude chutit. Ja teraz dávam synovi sunar 2, lebo má 7 mesiacov a velmi mu chuti. Mlieko nemá hrudky a krasne vonia