Aké umelé mlieko pri kŕčoch a boľavých prdikoch?

mima_252
18. nov 2020

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť aké UM dávať 5mesacnemu bábu pri kŕčoch a boľavých prdoch? Do 4teho mesiaca bol na MM 4 Nutrilon HA som mu dávala večer , potom som prišla o mlieko a dávali sme Bebu Sensitive, a momentálne berieme Sunar AR. Pri všetkých sme mali rovnaké problémy. Dr. to odkazuje na koliku ale mne sa to nezdá žeby mal skoro do polroka koliku. Má s tým niektorá skúsenosť? Aj všetky možné kvapky, probiotika máme vyskúšané zakaždým to pomohlo len na chvíľku a hneď sa to vrátilo.

lyci
18. nov 2020

@mima_252 ja by som urcite skusila kozie dojcenske UM. my davame ceske od Goldim

katarina9593
18. nov 2020

@mima_252 ja mám dcérku na UM skoro od začiatku a teda začali sme bebou ... To bola katastrofa ..mala nemohla kakať bruško ju bolelo nekludna vymenila som to za obyčajný Sunar lenže malej zistili reflux tak nám dali Sunar AR a musím zaklopať odvtedy svätý pokoj používali sme espumisan l probiotiká a mala síce malá dosť problémy z kolikami ale časom to prešlo 🙂

tilko
18. nov 2020

Moju bolelo bruško s Nutrilnu a pediatrička mi poradila Nutrilon Profutura, že je ľahšie stráviteľné. Treba sa ale pripraviť, že stojí viac. No mali sme doma usmiate bábo so spokojným bruškom. A tiež sme dávali Sab-simplex.

simca06022011
18. nov 2020

No podla mna za mesiac prejst 3 UM je vela... na prechod z MM na UM treba nejaky cas a urcite nestriedat znacky hala bala (no pred 10r ked som UM davala to vyslovene neodporucali). Vyber si nejake a davaj to. PLus k UM v 5mesiaci by som davala aj ine tekutiny pit, ak si vsimnes ze sa nevie vykakat, lebo proste zapekaju... pocvicit ked sa puci, pomasirovat brusko... a ked tak poradit sa s lekarkou. Ja som endaval ziadne kvapky, ale praskove probiotika som jej davala (ale to uz je nejaky cas, neviem ci probiotika uz nemaju mlieka bežne v sebe)

mima_252
autor
18. nov 2020

@katarina9593 nám tiež zozačiatku Sunar sadol ale už 2 týždne má hrozné kŕče, každý prdik ho bolí prehýba sa mi na rukách a kričí oživot už som zúfalá :(

mima_252
autor
18. nov 2020

ďakujem baby skúsim to ešte prebrať s doktorkou

mima_252
autor
18. nov 2020

@simca06022011 my sme striedali tie mlieka na doporučenie doktorky sama by som mu ich určite nemenila, beba malého komplet zapekala, nevedel kakať sám museli sme rúrku dávať každý druhý - tretí deň to nám doktorka hneď povedala že máme prejsť na Sunar AR lebo aj dosť grckal, dávam mu prevarenu dojčenskú vodu ale to mi vypije tak raz denne aj to možno 30 ml viac do neho nedostanem, skúšala som aj hippkovy čajík a ten mi celý vygrckal dva razy. S ním sa cvičiť nedá začne zatínať nohy a už s ním nepohnem :D probiotika sme skúšali aj my ale pomohlo to len chvilkovo

simca06022011
18. nov 2020

@mima_252 to je oki, len je to strasne kratka doba na to aby mu nieco robilo dobre.. to je tak fakt.. tyzden jedno mlieko. Nam sa tiez stalo ze malu nutrilon ha zapiekol a nemenila mi za to lekarka mlieko hned... a to ho mala od malicka a stalo sa :D Tak ale uz pomaly idete prikrmovat, zachvilu uz to bude len ako doplnok to mlieko 🙂 a aj ostatne vsetko sa upravi.

mima_252
autor
18. nov 2020

@simca06022011 nie, skúšali sme viac ako 2 týždne každé, len nutrilon som mu dávala skoro od narodenia popri MM lebo vždy lepšie po ňom spával ako po mojom :D potom tak cca dva mesiace dozadu sme ho vymenili za bebu a prišla som aj o mlieko tak sme dávali sme len Bebu. A teraz 3 týždne dozadu sme ju vymenili za Sunar lebo malý mal riedku zelenú stolicu a doktorke sa to nepáčilo. Tie boľavé prdky mu začali až nedávno preto si myslím že zato môže ten Sunar a zmenou mlieka by som mu pomohla. Lebo vidím na ňom že ho to strašne trápi až mostíky mi pomaly robí na rukách keď ho uspavam a za polhoďku je aj tak hore a to isté. Polhodinu strašne plače, prdne si a zaspí.

katarina9593
18. nov 2020

@mima_252 no možné to je len ono nieje tiež dobré často triedať aj keď po 2tyzdnoch vieš ... My sme veľa madirovali bruško cvičili nožičkami poprípade rektalna rurka pomohla ...

mima_252
autor
18. nov 2020

Masírujeme bruško pri každom prebaľovaní aj cvičiť nožičkami sa snažíme len väčšinou sa po chvíľke zatne a už s ním nepohneme :D ale každopádne ďakujem aj tak za rady skúsim to prebrať s doktorkou že čo mi odporúči 🙂

katarina9593
18. nov 2020

@mima_252 jasné chápem v pohode naša mala vrieskala 3mesiace...ja zúfalá čo jej je všetko bolo ok len mi povedali dieťa zdravé ale zlé a potom už som vedela aky plač to je alebo co 😂😂..to mliečko no skús len nestriedaj toho veľa zas...

mima_252
autor
19. nov 2020

Malý je tiež mrchavý stále sa jeduje na všetkom :D :D Len keď sa natriasa v kočiari je spokojný :D Ale toto vidím že je úplne iný plač a keď si prdne tak to prestane 😒

simona92101
22. nov 2020

@mima_252 dcerka bojovala s bolavym bruskom dlho,ani jedno mlieko z vyssie spomenutych jej nerobilo dobre.nutrilon zapekal,zo sunaru grcala prudom,beba zelene stolice. Skusili sme France lait premium comfort(na bolave brusko) a k tomu probiotika Infant dophilus(praskove) a vymenila som vit.D,a pomohlo.