Akú máte rutinu pri nočnom kŕmení UM?

evalin88
16. okt 2018

Dobry den.synček bude mať 7 mes. A je čiastočne kojený. Snažím sa všeliako.. odstriekavam.. jem tabletky na podporu tvorby.. pred cca 2 tyzdnami mal krpec hnacky + malo papal.. podla dr mal crevnu chripku.. teraz to dobieha a je hladny nonstop.. prikrmu zje takmer celu misku naraz a zapije to mliekom. V noci som doteraz kojila ale uz a budi cca kazde 2 hodiny ocividne hladny. Otazka znie: tie ktore aj v noci zarabate UM.. ako vykryvate ten cas.. kym pripravujete mlieko ?? Aby zatial krpec nekrical na cely barak a priliz sa neprebral????
Za odpoved dakujem.. cca 2 krat sa mi stalo ze som musela zarabat v noci a bola to katastrofa

limoncino
16. okt 2018

Ahoj. Ked bol syn maly, tak som vzdy vecer prevarila vodu, nechala vychladnut a vodu akuratnej teploty som naliala do termosky. Do flase som nasypala UM a ked sa zacal mrvit, tak som naliala vodu.

tina1991
16. okt 2018

@evalin88 taktiež termoska a nachystané veci 🙂 a keďže ma matka ľahký spánok, už pri mrvrni som sa zobudila.

29simona29
16. okt 2018

@evalin88 môj maly bude mat pol roka, večer pred spaním davam už asi 3tyzdne UM zahustene krupicou a spi celu noc. Pred tým mi robil to iste, každú chvilu hore, až cca po mesiaci som prišla na to, že mu večer už nestačí len mlieko. Inak keď sa stane že zarábam v noci UM, je to pár sekúnd, vodu mám v kanvici prevarenu od večera, potom dám iba mierne zohriať-zapnem ju na pár sekúnd a hotovo...niekedy si trochu poplace, ale hneď ako mu dám napiť je kľud a ako dopije, hneď spi...

evalin88
autor
16. okt 2018

Termoska je fain tip dakujem.. asi by mi to nenapadlo 😁

evalin88
autor
16. okt 2018

@29simona29 krupicu uz moze ?? Kolko davas na jednu flasku ???

pininka
16. okt 2018

@evalin88 jednoznačne najrýchlejšia je ohrievač na, dáš do nej fľašu s prevarenie vodou, nastavis na najmenší stupeň,aby voda bola tak akurát a iba nasypes mlieko keď sa dieta zobudi. Parsekundova záležitosť. Pri všetkých troch deťoch som to takto robila. V termosky môže a nemusí byť tá správna teplota a dieťa sa zbytočne preberie kým to budeš riešiť.

milus777
16. okt 2018

Ahoj ja si vecer prirpravim do termosky prevarenu horucu vodu a do nejakej nadobky alebo vacsieho pahara studenu vodu prevarenu... Ked sa zobudi zmiesam obe vody vo flasi aby nemala horucu a dosypem mlieko... Vsetko mam na nocnom stoliku pripravene a priprava mi po zobudeni dietata trva asi 10 sekund 🙂

janickacrazy
16. okt 2018

@evalin88 presne najlepšie je mať prevarenú horúcu v termoske plus studenú prevarenú v hrnčeku, zmiešaš rýchlo v noci na požadovanú teplotu, nasypeš UM, trvá to pár sekúnd a je hotovo a inak možno sa ti to bude zdať smiešne, ja som môjmu malému od začiatku povedala, počkaj zlatíčko maminka ide spraviť mliečko a hned príde, po pár dnoch pochopil a vôbec už neplakal, kým som prišla, pekne čakal na mliečko, mal vtedy 6 mes., vyskúšaj

29simona29
16. okt 2018

@evalin88 áno, môže, odkedy davam, je úplne spokojny cez den aj v noci, prespí celu noc od 21h-5h,kedy mu dám mlieko a spi ďalej ak do pol 8, cez den aj 3hod v kuse. Väčšinou si da večer okolo 20h takých 270ml, tam davam 6 čajových lyžičiek krupice, ale je to len zahustene UM s krupicou, ktorú varím vo vode, nechám prejsť varom, nalejem do flasky a pridám adekvátny počet lyžičiek nutrilonu, vypije to rychlo ako blesk a je spokojny..tie noci keď sa stále budil som začínala byt zúfalá, tak toto bolo pre mna ako spasenie.

angela1989
16. okt 2018

@evalin88 my v noci vždy vstavame obaja s manželom. On robí mlieko, ja zatiaľ prebalujem. Mlieko prinesie, lahne a spí, ja krmim. Pre neho je to ani nie 5 minút, nikdy nemal problém. Naša sa ale budí len raz v noci.

evalin88
autor
16. okt 2018

@29simona29 moj vypije naraz max 180.. a pyta si aj materske.. kedy vyslovene odstrci flasku.. a mlieka sa mi zda stale menej a menej.. 😣

evalin88
autor
16. okt 2018

@angela1989 moj drahy ma vcera zobudil.. lebo ho zobudil maly a ja som neako tvrdo zaspala.. ze vraj nevedel co s nim

mirkaknm
5. nov 2018

@janickacrazy Ako viete ze to je spravna teplota? Skusate na ruku alebo ako viem aky pomer teplej a studenej?

mirkaknm
5. nov 2018

@29simona29 Neruzumiem ako to pripravujete s tou krupicou? A v akej polohe kojite?

janickacrazy
5. nov 2018

@mirkaknm ano, skúšam na ruku, ale teda ja už ani skúšať nemusím, pri treťom dieťati už to robím aj poslepiačky, automatika

29simona29
6. nov 2018

@mirkaknm ja už skoro 3mesiace nekojim, maly je len na príkrmoch a UM. Krupicu robim vo vode, dám si napr 240ml vody, viac nalejem do hrnca, dám zvarit vodu, zvyšnú vodu si dám do hrnceka kde dám cca 5 čajových lyžičiek krupice, stále miešam, keď sa zvari voda, nalejem tam tu krupicu z hrnceka a nechám prejsť varom. Následne prelejem do flasky a pridám príslušný počet lyžičiek UM. To je celé. Posledné dni ale davam večer aj iné nemliecne kase, kupované..Tiež len pridávam do UM.

mirkaknm
6. nov 2018

@29simona29 cize len uvaris krupicu vo vode a potom to zmiesas uz len s UM? Nie je to moc huste?

evittam
6. nov 2018

@mirkaknm Co jedava cez deň? Prikrmujes? Moje 7mesacne deti (syn dojceny, dcera ciastocne dokrmovana) v noci uz nejedli nic. Spali od 5.mesiaca celu noc. Vecer niekedy kasa z flasky, pripadne príkrm a pred spanim som nadojcila.

29simona29
7. nov 2018

@mirkaknm presne tak...na tých 240ml davam 4-5lyziciek krupice, na menej ml by som dala take 2-3. V tomto pomere to nie je moc husté, ale malému to davam z fľaše piť, mám špeciálny cumel na kasu...

mirkaknm
7. nov 2018

@evittam Moja dcerka ma 12 tyzdnov,kojim ju iba ale zda sa mi ze je hladna,rozmyslala som do mojho mliecka pridat krupicu.

mirkaknm
7. nov 2018

Nespava mi dobre,iba cez den pocas prechadzky. V noci sa budi a puci sa,nemoze spinkat ;( spime tak 3 hod.max.