Častá zmena umelého mlieka

anett1411
12. júl 2013

Ahojte dievcata,potrebuhem poradit. Moja mala je od narodenia na um,v porodnici pila nutrilon 3 tyzdne,potom dona sme presli na hipp ha1,ale dr povedala,pokial nema alergiu mame prejst na hipp bio1.to mlieko pila asi 1 mesiac,potom hrozne pri nom plakala. Tak nam dr poradila sunar complex,tak to pila zo zaciatku hltavo a teraz ked jej len dam do ust flasu zacne hrozne plakat. Boli sme uz vsade ns vysetreniach,uska ma ok. Dnes sme boli na detskom odd. Tam nam dr poradila,aby sme sa vratili spet ku hipp ha1. Ja teraz uz fakt neviem co mam robit,nechcem jej casto menit mlieko. Poradte co mam robit,som uz zufala ☹ dcera sa narodila predcasne v 37tt,s vahou 2250g a teraz ma 3,5 mesiacs a vazi 4570g.

sense
12. júl 2013

@anett1411 kazdu zmenu mlieka by si mala konzultovat s lekarom a minim. 10dni az dva tyzdne vydrzat pri jednej znacke aby si brusko zvyklo....my sme toho tiez vyskusali hodne po rade s lekarom najprv beba, potom nutrilona teraz mame Hipp HA a s tou sme spokojny ael tiez prve dni boli vselijake ,teraz je kludna, nema problem ani s kakanim ani prdenim, teda mozno raz za desat dni aj to len trochu....

anett1411
autor
12. júl 2013

@sense diky za odpoved. No ved sunar uz pije 1mesiac,a problemy zacali az teraz. Ked jej zase zmenim mlieko,zase budem cakat kym si zvykne. Ona pekne odrgrgne,aj poprdkava si,aj kludne spinka,len ked jej dam flasku do ust zacne hrozbe plakat. Davas jej ha kvoli alergii? Lebo mpja nie je alergicka. A ako jej pripravujes hipp? Ked robis napr.90ml,tak to rozdelis tak ako to pisu na obale?

lucia006
13. júl 2013

Viem ako sa citis nechces uskodit dcerke ,ale netreba ju nechat pri mliecku ktore jej nerobi dobre moj od narodenia do 4mes,presiel siestimi znackami mlieka zo vsetkych mi plakal a nevedel kakat az v 6tom mes,sme presli na hipp bio combiotic 2 a vstko sa krasne upravilo,mliecko nemen skor ako po 3 tyzdnoch,lebo to skor sni nezabera,vela stastia .nech uz ma spokojne brusko 😉

sense
13. júl 2013

@anett1411 na 90ml vody tri odmerky, presne ako je na obale.....Ha jej davam preto ze sme mali nutrilon comfort a ten mal velmi malo laktozy tak som nechcela skocit hned na normalne a HA malo obsah laktozy nieco medzi comfortom a klasickym UM. Ale ja mam alergiu na pele. A hypoalergenne mlieko nam davali uz v porodnici, ale bebu. Inak moja mala tiez nie je alergicka....

adriku
29. júl 2013

@anett1411 môj sa tiež narodil v 37.tt, v pôrodnici mu dávali bebu, lebo som nemohla dojčiť, nakoľko som musela ísť okamžite na operáciu, doma som začala dojčiť a dokrmovať, dostal nutrilon, potom sme skúsili zasa bebu aj hypoalergennu, tá mu nesadla vôbec, potom sme mali hipp a nakoniec sme ostali pri France Lait, má z neho pekné hovienko 🙂 priberá perfektne a veľmi mu chutí. Čítala som, že France Lait je vhodné pre detičky s problémami s trávením, ale každé bábo je iné, treba skúšať a potom ostať dlhodobo na jednom.

anett1411
autor
29. júl 2013

Ahoj. Vdaka za tvoj nazor 🙂 nakoniec sme ostali pri sunari. Zmenili sme akurat tak vodu. Pouzivala som lucku,a ta jej nerobila dobre,mlieko hnusne smrdelo a aj chutilo. Teraz jej davam pitnu prevarenu vodu z vodovodu. Mlieko jej teraz velmi chuti,a aj vonia pekne. Ak sa mozem opytat,kolko mal tvoj syncek pri narodeni gramov?

sense
29. júl 2013

@anett1411 my zijeme v zahranici tam sme pouzivali evian vsetko bolo ok (apropo tam kde zijem jedna z lacnejsich vod), prisli sme na Slovensko na dovolenku a zacali kupovat lucku a prevarat a tiez mala problem tak sme zacali kupovat evian a skoro nam panenky trikrat prevratilo ked sme videli tu cenu a to bol este problem ju aj zohnat, tak sme skusili Janu kojenecku vodu a ta je ok.....

adriku
1. aug 2013

@anett1411 syn ma 2650 g a keď sa tu bavíme o tej vode, my pijeme všetci z vodovodu, treba kúpiť iba kvalitný filter. Aj malému dávam prevarenú vodu z vodovodu.

Kupujeme nápoje v plaste minimálne:
"Pri dlhšom skladovaní balených vôd najmä pri vyšších skladovacích teplotách v lete vzniká riziko:
- difundácie karcinogénnych látok z PET obalov do vody - najmä ftalátov
- premnoženie vodných mikroorganizmov nad kritickú úroveň"
http://ecoway.sk/coway-versus-balena-voda/

"k sú všetky požiadavky splnené, prichádza dojčenská voda na trh – väčšinou v plastovej PET fľaši (polyethylentereftalát, pri jeho výrobe sa okrem iného užívajú zmäkčovadla a iné aditíva, napr. ftaláty alebo acetaldehyd)"
http://www.mudrasova.eu/voda/

hanka760
19. aug 2013

Dobry den, ja by som potrebovala poradit. Mam synceka 4 mesiace a 21 dni. V porodnici sa mi nevedel prisat tak mu davali nutrilon 1. Ked sme prisli domov tak bol kojeny do konca 3 mesiaca, pokial neprisla na mna silna jarna, letna alergia, zacala som brat lieky ( dithiaden a lorathadin) potom prislo na rad mlieko a jeho ubytok. Takze od 4.mesiaca sme na Nutrilone 1 ale asi tak pred tyzdnom prvy krat ked som mu dala ani nie polovicu kavovej lyz uvarenej, popucenej mrkvy tak zacali hnacky. Vlastne ho prehnalo po nej. Potom mi zacalo prechadzat ci to nie je aj z UM ... a ci by nemal prejst na Nutrilon HA ...dnes som sa opytala pediatricky - velmi mi nevedela poradit iba sa vyhovarala, kedze som alergicka tak by som mu mala davat iba tento...ja som sa necakane pozerala na nu, ze ved ona mi doporucila Nutrilon 1 a teraz HA? Mam ho predsa zmenit? Syn nereagoval na nutrilon 1 nijak....stale sa tesi ked vidi flasku s mliekom a tazkosti nemame iba od kedy som dala prvy krat mrkvu tak sme mali hnacky ale uz su na ustupe...viete mi prosim poradit co sa moze stat ked mu teraz zacnem davat Nutrilon HA ked sa uz snazim o take male prikrmovanie? DAkuejm za kazdu odpoved, Hanka

kvietok2021dt
11. feb 2023

@lucia006 ak mame vydrzat 3 tyzdne pri jednej znacke a nechce kakat sama neuskodim jej??….

ropucha6
11. feb 2023

@kvietok2021dt A ako dlho nekaka?