Do akého veku má piť dieťa umelé mlieko a mlieko celkovo?

9. máj 2022

Ahojte, do akeho veku chceli vase deticky pit UM, resp kravske mlieko, samozrejme to 10dnove? Maly ma 1,5r a UM pije uz len po zobudeni rano, cez den vobec, tak to mame uz dlhsiu dobu a kravske predtym pil aj cez den pred obednym spankom a teraz vobec nechce. Je to ok, dokedy treba nukat mlieko a kedy uz ho dieta nepotrebuje? Vdaka za rady 🙂

dominika_sk
9. máj 2022

Moj pil do dvoch rokov UM, kravske mlieko vobec. Iba v strave.

anjelicek26
9. máj 2022

Tak ked syn nechce, mas to zodpovedane... mne deti boli kojene okolo dvoch rokov a potom mlieko uz len na Müsli (kravske) a teda najmladsi je od 9 mesiacov uplne bez mlieka (a mohli sme sa aj na hlavu stavat) a je to svalnata funkcna jednotka, lekarka mu obcas ako malemu vzala krv, ci mu nic nechyba - a nechybalo nikdy...

autor
9. máj 2022

nutit ho nenutim, ved ked, davam do stravy.. len mi to pride take zvlastne, ze nechce, aj ked on nevypije ani caj alebo dzus, iba cistu vodu chce.. a dokedy davat este rano UM?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. máj 2022

moj ani granko nechce, ani kase ziadne, iba co mu davam do varenia do omacok alebo zemiakovej kase. snazim sa mu miesto toho davat syry, jogurty, nech ma aspon nejaku mliecnu zlozku 🙂

anjelicek26
9. máj 2022

Ale ved mas skvele dieta, co pije vodu, ved bud rada, ak normalne papa, nie je nejaky vychudnuty, skvela vec... granko fakt nie je nieco, na co by som 1,5 rocne dieta ucila, len aby "nejake mlieko pilo"... moj nejedol a neje ani jogurty, maslo, obcas si da kusok syra... je to sportovec, svaly vsade, takze taka drama to neni. Jasne treba dbat na inu vyvazenu stravu...

zuzkaa1991
9. máj 2022

Do 2r. Ak si pyta davajte ....tym davate dostatočne vitamíny a ziviny aj ;) moja pila do 2r ci kolko mala potom som jej striedala kravské (rajo sme aj kupujeme doteraz 3.5%) napr. Cez den mala cez obed kravske rano a vecer poprípade v noci UM potom postupne rano a obed kravske vecer len UM Tak cca sme fungovali kym som nevynicila poslednu krabicu a potom som potajomky nalievala do flasky kravske inac nechcela 🤣🤣az cca 3/4 kym nezistila ze an drese nema krabicu UM🤣🤣 ma 4r. A pije vecer len kravske uz.....moja nechce mlieko cez den ani jogurty atd....občas krupicu v skolke netusim jak papa vzdy povedia ze všetko 😁 co sa mi nezda

autor
9. máj 2022

@zuzkaa1991 ja som skusala tiez take finty, ze akoze robim UM a pritom tam bolo kravske alebo urobit mix UM a kravskeho, ale iba si cucol a nechcel, zistil ze ho idem salit, takze asi ostaneme este na UM 🙂

@anjelicek26 jasne som rada ze pije vodu, od mala sme ho ucili na cistu vodu, sem tam som urobila cajik ale videla som ze ho nepije, tak sme nechali vodu.. na granko ho neucim, ale za maly poharik som mu spravila napriklad ku vianocke a tak, ale ani neochutnal ked videl ze to ma nejaku farbu 😀

matkahelka
9. máj 2022

mne pediatricka vravela, ze ak dieta konzumuje dost mliecnych vyrobkov, nie je nutne, aby pilo mlieko. moja dcera bola a stale je, mliekova. do 6 rokov pila nutrilon a od 6 pije doteraz kravske, kazde kazducke rano a to ma 13 rokov. ona z domu bez pohara tepleho mlieka neodide.

henrikir
9. máj 2022

do roka podla mna, potom uz ma v strave takmer vsetko zavedene, tak nie je podla mna nutne este aj umele mlieko davat, uz sa moze aj klasicke, tak naco.

essenceee
27. máj 2022

dcera mi pila sunar do svojich 4 rokov. Ale posledne dva roky ho mala iba večer pred spanim

ninah1486
20. sep 2022

my sme davali sunar do dvoch rokov