Do kedy má zmysel dávať nutrilon HA?

susik77
2. apr 2008

Ahojte, sme s manzelom alergici, malej davam nutrilon HA od 5 mes. na doporuc. od Dr., predtym som jej davala obyc. nutrilon od 6.tyzdna. Mala uz papala kopec potencialne alergennych potravin: jahody, paradajky, citrusy a pod. a na nic nemala reakciu. Rozmyslam, ci by slo-samozrejme po dohode s Dr. prejst na obyc. nutriolon-hlavne kvoli cene. A este nie som uplne presvedcena o zmysle uzivania HA. Myslim, ze ked ma dostat alergiu, dostane ju aj tak-hocikedy v priebehu zivota.
Mam pocit, ze to HA ma podobny zmysel ako davat Bio vyrobky-tiez este nikto nedokazal ze by nejak extra pomahali, co myslite?

susik77
autor
3. apr 2008

fabiana: jasne, ze sa neprejavi hned, ale par dni po kontakte sa prejavi, ak je na to dieta alergicke 😎
pytam sa preto, ze nemam prakticku skusenost 😉
ak je tvoja tvoja dcera alergo-icka na kravske mlieko, tak to ha mlieko jej nepomoze-skor nutrilon pepti mct 😉

adetka
3. apr 2008

mozno to je tak ako hovorite... ale ja som mala lepsi pocit, ked dom Mirke mliecko v tom malom veku kupovala v lekarni... a nie v obycajnych potravinach...

junovka
3. apr 2008

no, prosim 😉 znova sme sa daco nove dozvedeli 😵 😉 🙂 Nic, v zlom susik77 😉

fabiana
3. apr 2008

Tak teda ako to je vôbec? Nám tiež doktorka navrhla mlieko HA... myslia to len ako prevenciu alebo na tom fakt niečo bude? No je to dosť, keď má rodič za každú krabičku zaplatiť 250 korún... 😖

susik77
autor
3. apr 2008

HA by malo byt na prevenciu alergii-ako napr. senna nadcha, atopicky ekzem a pod. pepti MCT zase na alergiu na kravske mlieko.
junovka??? 🙂
fabiana: no vsak aj mna to stve...asi sa spytam na poradni, ci mozem prejst uz na obyc. nutrilon, al. na bebu HA

junovka
3. apr 2008

a nasa pediatricka mi nenavrhla.Pytala som sa jej nato, ze preco a ona mi povedala, ze ked nema ziadne priznaky, tak netreba.

susik77
autor
3. apr 2008

inak, malej to asi aj tak nepomoze, ked od 6.tt pila obyc. nutrilon do 5.mesiaca-ja som dost skeptik 😎

junovka
3. apr 2008

ak by bol atopak, tak ten by uz bol davno u nasich deticiek a ten je prvy priznak neakej alergii 😉

adetka
3. apr 2008

pediatrickam velmi neverim... moja napriklad hovori, ze prevenar ockovanie netreba... a ina ho odporuca... niektori pediatri hovoria, ze sa nesmie menit znacka mlieka... nasa pediatricka nam kludne strcila do ruky krabicu ineho mliecka, ked som mala pocit, ze malo pije... je na rodicovi, aby si zistil informacie z viacerych zdrojov... a rozhodol sa sam... nam HA mliecko odporucali v porodnici, mamina kamaratka - pediatricka a aj odbornik na detsku vyzivu... kedze mame v rodine nabehy na niekoko alergii...

susik77
autor
3. apr 2008

adetka: ani ja moc neverim.myslim, ze celkovo je dost malo dobrych lekarov vseobecnych-detskych a pre dospelych...

fabiana
3. apr 2008

Susik, hej, spýtaj sa pediatričky, aj ja to urobím... Ale nejako sa mi to nezdá, prečo teda nenavrhla iné mlieko, len to HA? 😖 Hm, naša je poriadna raketa temperamentná, ona zdžubká aj rodiča, sfúkne ako sviečku... môj muž nemá rád, keď sa s ňou dostanem do konfrontácie... 😀 Lenže budeme mať aj druhé bábo a kupovať toľko mlieka...uf. Aj keď pre detičky všetko, že? 😉

susik77
autor
3. apr 2008

ja mam este kamaratku internistku, tak vacsinu zdr. probl. konzultujem s nou 😉

junovka
3. apr 2008

http://wwwceskatelevize.cz/vysilani/1148499747-...
tam prehodili par slov o alergii u deti.Dufam, ze som to dobre prekopirovala 😅 😅 😔 Ak nie tak sorry 😔

junovka
3. apr 2008

pozeram, ze zblblo to.Bolo to na CT1 relacia Sama doma 1.4.2008.Venovali sa problematike alergii u deti 😉 😅 😔

petula211
30. nov 2010

AHOJTE BABENKY PROSIM VAS ORADU CHCEM SA OPYTAK KTO S TYM MA UZ SKUSENOST MALA MA 2 TYZDNE DOKRMUJEM JU S OBYC.NUTRILONOM MA PO TOM TVRDU STOLICU NEMOZE SA VYKAKAT ZAKAZDYM JEJ MUSIM PCHAT TRUBICKU DO KONECNIKA ABY SOM JEJ POMOHLA KEBY SOM JEJ KUPILA NUTRILON HA.POMOHLO BY TO ABY MALA RIEDKU STOLICU ?

evuliatko74
5. dec 2010

My papame Nutrilon HA a stolicu mame normalnu riedku, nie tvrdu, no iba raz za den. U deticiek na UM je to vraj bezne. Ale tiez to neslo hned, drobec mal zo zaciatku riadne problemy, tlacil ako blazon, kym sa podarilo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale tvoja mala je este mooooc malilinkata, mozno sa len potrebuje naucit riadne zatlacit. 😀

evuliatko74
5. dec 2010

@petula211 My papame Nutrilon HA a stolicu mame normalnu riedku, nie tvrdu, no iba raz za den. U deticiek na UM je to vraj bezne. Ale tiez to neslo hned, drobec mal zo zaciatku riadne problemy, tlacil ako blazon, kym sa podarilo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale tvoja mala je este mooooc malilinkata, mozno sa len potrebuje naucit riadne zatlacit. 😀

exupery
6. dec 2010

My sme od zaciatku na bebe,teda nekojeny.Davali sme HA mliecko az do teraz,vravi sa ,ze treba davat aspon do tych 6mesiacov,mala mala teraz desat,presli sma na klasicku bebu.Som atopik,tak preto sme boli na HA,a doky mi odporucil,ze aj keby som nebola,je lepsie davat HA mliecko,pre istotu.