Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

suez
6. mar 2013

Ja som maleho kojila do 11 mesiacov ale kedze chcel stale na noc aj ranajky mlieko, tak som mu kupovala BabyLove z DM a boli sme absolutne spokojni🙂)) a aby mu to nebolo malo vzdy som do toho zamiesala este jednu dve lyzice kase, tiez z DM, aka bola po ruke🙂))). Mlieko je BIO a ma uplne najlepsiu cenu a myslim ze aj zlozenie na trhu.
No a ta vecerna flasa mu ostala do dnes a to ma 2,5. Takze aj ked nema prave "jedaci" den viem ze vecer stiahne svojich 300ml.

katren
6. mar 2013

@suez prepac, ale co to ma spolocne s mliekom Hipp?

suez
6. mar 2013

@katren Akoze co? Ved ked ked som precitala celu diskusiu a tu spominaju baby kadejake znacky, tak ja odporucam tuto. Mozno stoji za uvahu aj toto nie len HIPP🙂 tiez sme ho vyskusali, rozne druhy aj tie zahustene na noc, ale vyhralo aj tak DM🙂)) tak len tolko.

jana21278
6. mar 2013

s hippem jsme spokojené. malá měla zácpu z nutrilonu, beby i mléka z rossmannu. víc jich pro jistotu už koušet nebudu. absolutně vyhovuje.

veronicka1901
6. mar 2013

Ja som urcite za Hipp, aj ked my sme momentalne na mlieku AL 110.

lenka27
6. mar 2013

za mě též HIPP, jediný který Adámek po ročním kojení přijal a neměl z něj zácpu, ale kupuji v Rakousku, je levnější

jana21278
6. mar 2013

@lenka27 já jsem četla, že v německu má jiné složení, že je v něm navíc nějaký škrob. tak se bojím ho zkusit. https://www.modrykonik.cz/bazar/detska-vyziva-p...

lenka27
6. mar 2013

@jana21278 no to Rakouské jsem porovnávala s českým složením a nic navíc tam nebylo. a ten škrob je i v českém a ten tam má své opodstatnění, kvůli snížení lepku prý. Je ve všech kojeneckým mlécích. Z mé zkušenosti jsou Rakouské výrobky na rozdíl od těch našich kvalitní a poctivé a to mám vyzkoušené nejen na Arielu třeba

kittyh
7. mar 2013

@jana21278 my sme jeste na jednicce a ta je v cr bez skrobu. V nemecku maji dva druhy pocatecniho mleka - jednicku, ta je se skrobem a "PRE" a to je mleko slozenim stejne jako u nas jednicka, takze bez skrobu. V nemecku maji ted i novinku, pokracovaci mleko (dvojka) bez skrobu. Takze resim, jestli koupit to a nebo obycejne se skrobem.

kittyh
7. mar 2013

@lenka27 v nemecku je opravdu v jednicce ( vy mate asi uz pokracovaci mleko, tam by slozeni melo byt stejny) navic skrob. Pak maji mleko"PRE" a to je slozenim stejne jako u nas jednicka, takze bez skrobu. Je to proste moc slozite, no...;)

lucinocka
7. mar 2013

@kittyh to PRE je menej syte, ja som ho kupila raz omylom a mala bola stale hladna

veriiii
7. mar 2013

@katren 😀,Inac citala som tu na MK,ze to babylove je vpodstate to iste ako hipp,lebo hipp je tiez bio..ja mojej obcas dam flasku Hipp,mne osobne moc"nevoni",je to asi tym,\e obsahuje aj rybi tuk/ako tie omega kyseliny/.toto mliecko asi ako jedine sa ma pripravovat pri 40-50 Celzia-kvoli tym probiotickym bakteriam, ine az okolo 70,ale ja ho robievam tak ako ostatne mlieka, teda pri tej vyssej teplote,nechcem riskovat nejaku infekciu,i ked som citala ,ze nejaka mamicka pisala vyrobcovi atisa jej dusovali,ze to tak ma byt, ze to nie je omyl v postupe,ze maju prisnejsie mikrobiolog.kontroly ci co..tak mala mi ho vypije,kaka v poriadku..ale mi ho mame iba obcas,ked potrebujem dokrmit..

veriiii
7. mar 2013

@effie81 no a mne sa nezda byt vobec hustejsie a zeby zasytilo viac?nemyslim si...ale mas inac dobreho jedaka😀, Moja ked vypije 120ml,tak grcka..

veriiii
7. mar 2013

@ktore ten combiotic je HA??

effie81
autor
7. mar 2013

@veriiii Ahoj 🙂
ja som to pisala pred skoro 5 rokmi,neviem ake je odvtedy to mliecko,my sme mali len tu 1ku,to bolo este v tych 300g ruzovych krabickach,ale odvtedy uz parkrat tusim menili Hippky.My sme potom fungovali iba na odsavani a tam si maly nastavil tych 180ml a vtedy vydrzal tie 3 hodiny.Pri malej som tiez odsavala,ale ona vypila niekedy menej niekedy viac.

veriiii
7. mar 2013

@effie81 ja vzdy pozriem iba ten vrchny datum:D ja kooza😀,noo, to si ale mala dost mliecka,ked si dokazala 180ml odsat pokazde ,ja ledva 80ml nasmolim☹

lucinocka
7. mar 2013

@veriiii je combiotic normalny aj HA verzia..

kittyh
7. mar 2013

@lucinocka ja si to taky myslela, ale volala sem i na info linku hippu. Kdyz se podivas na etikety (jsou na webu), tak zjistis, ze ceska jednicka ma 276kj/ 100ml a uplne stejne ma nemecka "PRE" a nemecka jednicka ma 288kj/ 100ml. A jsou tam u tech jednicek i jiny rozdily. A prave slozeni cesky jednicky s nemeckou "PRE" je uplne stejny. My koupily omylem tu jednicku se skrobem a maly mel boleni briska (prodavam v bazaru). Je to fakt na palici, ale ja uz to mam fakt "prostudovany";)) preci jenom koupit blbe takovy pocet krabic byl docela opruz🙂)

veriiii
7. mar 2013

@lucinocka jaaj🙂,tu v Anglicku nie je dostat☹,len 1=0-6mesiac ,potom 2 je pre velmi hladne babatka a 3,pokracovacie od 6.a potom este na dobruu noc..ale nie H.A...

lucinocka
7. mar 2013

@kittyh ja som zlozenie nikdy nestudovala, zijeme v chorvatsku, malej som kupovala hipp combiotik 800g balenie, papa ho od 2 mesiaca do 4teho.. teraz sme uz mesiac na Slovensku na dovolenke, tak jej kupujem slovensky hipp ale uz dvojku, lebo jednotky neboli tak velke balenia a pediatricka vravela ze uz kludne moze dvojku a nemali sme ziadne problem 🙂 myslela som ze mlieka su rovnake len cez to prelepia etiketu v jazyku krajiny

lucinocka
7. mar 2013

@veriiii jj pozerala som tu verziu pre velmi hladne babatka 😀 Moja zosrotuje 800g skatulu mlieka za 4 dni :D od troch mesiacov pije 180 ml, tak asi by jej vyhovovala mozno ta hladna verzia:D

lauricka
7. mar 2013

@ellit ahojky, co sa tyka chuti, tak taky sladkasty a chutou oblubeny je sunar. Mozno stoji za vyskusanie. To nocne budenie mi ale pride skor zlozvyk ako hlad. Nie je pravdepodobne naucena sama zaspat, ani pri fazach lahsieho spanku v noci, ktore ma kazdy clovek. Alebo ma blbe obdobie (zuby, rast....)Je dost mozne, ze to UM nevyriesi...

stellamaris
7. mar 2013

my pijeme tiez mliecko Hipp PRE,maly ma 6,5 mesiaca a je z neho syty,pekne pije,prikrmy zatial odmieta. mliecko malemu chuti,vypije za den 5flasi po 200ml a v noci spinka 😉 kazdemu dietatku vyhovuje ine mliecko....my sme mali ako prve Bebu,z tej mal koliky......na Hippa som pocula vela chvaly a potvrdim,ze je to dobre mliecko. 🙂 kupujeme ho iba v Nemecku,z toho predavaneho na SK bol maly nejako hladny 😒

kittyh
7. mar 2013

@lucinocka na info lince mi rekli, ze kazdy trh je jiny, takze i slozeni muze byt jiny;) no a pak se v tom ma clovek vyznat;)) mojemu chlapeckovi ted bylo 6 mesicu, takprave resim, jestli uz prejit na dvojku, ale asi uz je cas...

kittyh
7. mar 2013

@stellamaris ahoj, mam stejne stareho chlapecka, nebudete uz prechazet na dvojku? Ja to ted zvazuju , ale bojim se, aby mu to nerozhodilo brisko. Obcas trpi na boleni briska a na zacpu. Tak nevim...

lucinocka
7. mar 2013

@kittyh moja presla na dvojku tyzden pred skoncenim 5.mesiaca.. uz teraz ma 8 kg, je dost velka, tak nam pedi vravela, ze kludne moze, ze jej jednotka uz asi nie je dost..a je pravda ze odkedy sme presli na dvojku robi ovela vacsie pauzy medzi jedenim a zacina nam spinkat celu noc t.j od osmej vecer do siedmej rano

stellamaris
7. mar 2013

@kittyh ahoj,my ostaneme pri PRE mliecku,este jednotku nepil,je tam skrob,bojim sa,aby nebolelo brusko....doktor vravel,ze nemusime menit na jednotku alebo dvojku,ked mu staci taketo mliecko.Jednotka a dvojka mliecka su vyvinute pre deti,ktore maju poriadny hlad a PRE mliecko ich nezasyti.A povodne boli urcene pre rozvojove krajiny,vravel Hipp v jednom rozhovore.Inak Hipp vyraba mliecka vo Pfaffenhofene a.d.Ilm,30 km od nas 😉

kittyh
7. mar 2013

@stellamaris ja sem prave o par radku nahore psala, jak je to s tim slozenim nemecke 1 a pre a ceske ( slovenske) jednicky. Je to na hlavu postaveny, ale fakt ceska (slovenska ) jednicka je naprosto stejna jako nemecka pre. A nemecka jednicka je jina (se skrobem a sytejsi). Tak ja taky asi jeste zustanu na mleku, co jsme ted. Hlad nema a spi celou noc🙂)

stellamaris
7. mar 2013

@kittyh jj citala som,das mu dvojku,ked mu nebude stacit jednotka 🙂 nasmu plne staci,pekne stravi vsetko,nema bolesti bruska a rastie ako z vody,tak pockame,dokedy nebude hladny.Potom uz bude papat snad prikrmy 😉 takze my mame viac druhov mliecka v nemecku,to si ma clovek vybrat a este tie pre,1,2 a ha mlieckove skupiny:D

veriiii
7. mar 2013

@lucinocka a mozem sa spytat,ci jej to pripravujes pri tej znizenej teplote ako je v navode?a pripravujes si flasky aj dopredu/viem,ze to neodporucaju/alebo vzdy cerstvu?