Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

andu
13. aug 2009

heh, tak hlásím mohutný kák 😀 A vypadá to docela dobře, možná ještě lépe než u Sunaru, tak uvidíme po 14 dnech. Ráda bych, aby už jí tohle mlíčko opravdu sedlo! 😉

andykov
13. aug 2009

andu, a myslíš, že to ublinkávání je mlíčkem? Může mít slabší formu refluxu, dobře nevyvinutou jícnovou záklopku... Tím, že Ti blinká u každého druhu mlíčko je to asi něco takovýho, víš? My předtím měli nutroš comfort, moc neblinkala, jen někdy, ale snědla tak 400ml za den vůbec nepřibírala, se jí nedivím, byl pěkně hnusnej... A teď po hippu mi taky dost někdy blindí a ze začátku, když svoji dávku navýšila skoro na 600ml, tak to byly i teda šavle ☹ A v poslední době jsem si všimla, že blindí, když mi dojde kojenecká voda a dám normální 😒
Jinak kákoš máme denně, teď trochu hustší-začaly jsme s příkrmy, jinak je do žluta, někdy nazelenalý a prdíky už skoro vůbec 🙂

andu
13. aug 2009

Andykov, vím. Taky si to myslím... Zas na druhou stranu je zvláštní, že když jsem přešla na Sunar, na 14 dní to pominulo. Ale pak to bohužel přišlo znova ☹ No je fakt, že taky převařuju normální vodu... Tu kojeneckou převařuješ, nebo ne? Na tohle téma jsem totiž taky četla diskusi. Někdo říká převařovat, někdo ne, páč pak se tam vysráží víc minerálů... Ale když tak pátrám v paměti, mám pocit, že blinkala i po kojenecké převařené vodě. Nepřevařovat jsem ji nezkoušela....

andykov
13. aug 2009

andu, já ji teda převářím. A jeden dr. na prozeny.cz teda říká, že koj.voda se může, ale nemusí převářet, takže je to asi jedno, asi to neubližuje ani tak ani onak. Třeba ten sunar je hustší, to nemůžu posoudit, tak jí to tam ze začátku lépe drželo. Chce to asi vydržet, ono to snad pomine do toho půl roka. Mně taky po koj.vodě zvrací, ale je to teda znatelně míň. Nejlepší asi je, když bude jíst každý den tak nějak stejně, ale to je docela někdy těžký. Mně třeba mamka tvrdí, že jí přecpávám...Blbost, protože sní kolem 600ml+30gpříkrmu a měla by pít tak 800ml, takže tím to u nás nebude a antirefluxní opatření jako řádný odříhnutí a vyvýšená poloha moc nepomáhaj 😠

andu
13. aug 2009

No u nás právě taky ani odříhávání nějak zvlášť nezabírá 😅 Jako si odříhne, tak je to pak lepší, neblije tak často, ale blije... 😖 A přecpáváním si myslím, že to taky není, páč i když sní málo, vjde to nastejno... Tak nevím a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. No začínám si zvakat, i když kolikrát už jsem fakt nas... Né samože na Aminku, té mi je líto, ale spíš na to, že s tím nic nenadělám ☹ Jediné, co Melince pomáhá je ležení v klidu, tudíž jedině spánek, páč jinak se pořád mele, kope nohama, máchá rukama... 😀

Jooo a jinak, ani nevím, jestli jsem se chlubila dnešní nocí, hihi. Amčuška spala v kuse, krom jednoho mrčení kvůli ztrátě dudlíku 😀 11 hodin, pak si pápla, pokecala v postýlce a spala až do půl 9.! Prostě luxusní! 😉

magdulenka
13. aug 2009

andu, to je teda pěkná noc! chci taky! karolinka sice spinká taky docela dobře, ale 11 hodin nedá 😖

já taky převařuju normální vodu, a už si nepamatuju, jestli blinkala méně po kojenecký. tak to vyzkouším.

andu, taky se mi to s tím přecpáváním nezdá, je jí 2,5 měsíce, váží 5 650 g, tak myslím, že 5 dávek po 160ml je ok, ale podle dr.by měla jíst po 3 hodinách 120 ml 😕 taky blinkala, když jsem jí dávala míň a navíc byla naštvaná a brečela a chtěla ještě 😒 blinká většinou taky to sražený, a většinou až s delším odstupem po krmení, třeba až za 3 hoďky. nechápu 😕

andu
14. aug 2009

No, Magdul, tak to s těmi našimi holčinami máme docela podobné. Taky to nechápu, ale zas přibírá ukázkově, teď váží ve 3 měsících 5,9kg, takže určo nestrádá 😉 Ale tu kojeneckou vodu taky znova zkusím, převařím i nepřevařím, ať vidím, jestli je v tom nějaký rozdíl...

Jůů a i když je na tom Hipp kaloricky stejně jako Sunar, zas mi dneska Amča spala 10a půl hodin! Paráda, no jsem zvědaVÁ, JESTLI JÍ TO VYDRŽÍ, HIHI! (caps Lock,pardon! 😀 )

magdulenka
14. aug 2009

Andu, mrkla jsem ti na fotky, "paní pipinková" 😉 je nádherná! kolik měla při narození? holky jsou na tom váhově celkem podobně. hele s tím blinkáním, tý mojí to taky vůbec nevadí, poblinká se a při tom se usmívá, jak kdyby to bylo bůhvíjak super 😎 a už se ti malá po tom hippu vykaďousila? a v pohodě?

mě od včerejška pro změnu chce jíst po 3 hodinách, i v noci - a to před tím krásně vydržela v noci od 20,00 do 4 do rána ☹ že by růstový spurt?

gabrianka
14. aug 2009

me mala dnes v noci vydrzela od 7kdy jedla naposled az do tri takze podobne.. 🙂 pak spala do 7rana

pajinka23
14. aug 2009

ach jaj my sme zase prestali kakat ☹ ☹ doktorka nam znizila davku sirupu co sme mu davali do hippu a uz druhy den nekaka ☹ pred chvilou som mu opet robila hadicku...nasa jedina moznost su asi len nakoniec tie homeopatika 😖 😖 noeste uvidime ci nema mali reflux mali sme ☹ ☹ ist dnes ale presunula nas az o tyzden tak trpnem co bude s nami dalej

andu
14. aug 2009

Ohhh, Magdul, děkujem za pochvalu 🙂 Amush měla 3,54kg a 51 cm. Jooo a už kajdila a supééér! Jenom si prdla, lehce zatlačila, ale vůůůbec nezrudla jako vždy, a bylo to! 😀 A ani nehýkala (nevím jestli jsem tu o pokakajdovém hýkání alias oslík psala 😅 ), z čehož mám radost největší 😀 A mělo to takovou konzistenci, že si prokákla plínu až na tepláčky, muhehe...😀 Takže bude-li to tak pokračovat, u Hippu zůstanem, i když teda není z nejlevnějších a docela blbě se u nás shání ☹ Heh, teď mě ale napadlo, jestli pak Amuše nebude mít zas problémy při příkrmech... Na druhou stranu, přece jen už bude mít silnější bříško a bude se víc hýbat, tak snad to takový problém nebude! 😉

Paji, to je pech ☹ Bobánci malí ☹

andykov
14. aug 2009

My taky měly s kákušem problém, taky tlačila a řvala u toho, že to musel vědět celý barák, kadila 1x za 2-3dny, ale po hippu najednou pohůdka, i jsem kolikrát překvapená, kdžy přebaluju...
andu, vy dávate HA hipp, že? Ten je mastnej, ale já ten obyč 300g kupuju za 69Kč, max.105Kč jsem viděla a se scháněním docela problém. Kdyžtak objednávat na netu a do zásoby 😉
Malá Ti spinká krásně, u nás se minulý týden spalo snad 5dní 9hod.v kuse za sebou, ale za to teď se vzbdí po 4-5h. ☹ a chce jíst. Ji ty příkrmy roztáhly určitě žaludek. Jinak po příkrmech máme kakú stále 1-2xdenně pravidelně. Začíná se stejně pomalinku, tak se toho neboj, pořád ten hipp bude dostávat 🙂

andu
14. aug 2009

Jůů, Andy, tak to jsi mě uklidnila těmi příkrmy 🙂 No je fakt, že ten HA je drahý jako sfiňa 😅 A navíc jsem dneska oblítala 5 lékáren a nikde tu jedničku neměli! Jediné místo, kde je, je Rossmann... Ale tam stojí 500g 299Kč, tak chci ještě zkusit Hypernovu... Hihi, Amčuška si umí vybrat 😀 😀

Heh, takž s příkrmama se mám asi taky na co těšit, co se spánku týče, což 😅 Se asi budu hodně divit! 😀

jeudi
16. aug 2009

ahoj holky davame hipp probioticky ..predtim jsme davali nutrilon a ten nas ucpal tak davame hipp probio ale to zase kajdi pri kazdem jidle ale takovym zpusobem ze mu to tece nohavici...ma to svetle zluty a strasne moc ridky ze ma v plence takovy rybnik vzdycky je to normalni?

gabrianka
16. aug 2009

jeudi me tak mala taky obcas kakala to je normalni nektere mimca na to probiotikum reaguji intenzivneji jine mene..porad lepsi nez ucpane mimi.akorat ty pleny 😀 pisu kakala protoze jsem presla na jine mleko a to je jeste lepsi nez hipp 😀 stolice je pekna kaka 2-.3x denne ..ale nepresla jsem z hippu ze mi nevyhovuje..naopak mi vyhovoval ale slysela jsem hodne chvaly na jine i pres doktory tak jsem zkusila 🙂 a vyslo

pajinka23
16. aug 2009

zienky kolko dni na um vase deti najviac nekakali??? ☹ ☹ lebo moj sa uz nevykakal viac ako 24hod ☹ ☹

gabrianka
16. aug 2009

pajinka jeeezis to je uplne v poho nektere deti pry i pet dnu nekakaji..mimojine me mala take kakala jednou za 24hodin a dvakrat se i stalo ze jednou za dva dny...nestresuj to je ok 🙂

jeudi
16. aug 2009

no me malej kajdi pri kazdym jidle a to tak ze ho musim kolikrat i vykoupat a prevlikat je to strasne vodnaty me to moc normalni neprijde ma to tak uz co pouzivame to mlicko zitra jdem na sestinedelni prohlidku tak to doktorce reknu a uvidime co mi povi

pajinka23
16. aug 2009

gabrianka a vy ste na um??? 😉 😉 lebo my sme uz uplne na um ☹

gabrianka
16. aug 2009

jeudi normalni je to ze nektera mimca na to tak reaguji to by ti mela i doktorka povedet a pokud na to maly az tak reaguje urcite ti poradi zmenu mleka..ten hipp probioticky je misto probiot.kapek proste projima a tveho maleho a z moc.spis aby se neoprudil z toho casteho kakanni pajinka my jsme na UM od14dne

jeudi
16. aug 2009

ja ale nechci jiny 😒 😒 a po normalnim hippu se taky dobre kaka?

gabrianka
16. aug 2009

jeudi jak to myslis normalni hipp?je jedine probioticky...jiny neni ale to ze ti po nem tak casto kadi je fakt normalni dela to tak nekterym detem co ja znam i v mem okoli i mamci na netu obcas pisi...ja nevim ja si spois myslim ze lepsi tak nez zacpa..ale to caste kakani muze zpusobit prave i opruzeni ale tak pokud hned prebalis tak v poho.. 🙂 ty mimca jsou spokojene jak tak kakaji ale zas je to caste no..me zas daleko casteji kadi po tom novem mlicku nez po hippu jojo kazde mimi je jine 🙂 po hippu mi kadila jednou za den,max dvakrat

pajinka23
16. aug 2009

gabrianka takze je to normalne???nemam mu radsej urobit rek rurku???Nemoze sa mu nic stat ked tak dlho nekaka po um??? ☹ ☹ zatial vyzera spokojny ale ja mam strach lebo som citala ze po um by malo dietatko aspon dva krat za den kakat ☹ ☹

gabrianka
16. aug 2009

pajinka kdes to cetla?to je nejaka blbost ne?kazde dite je jine tak potom moje mala byla taky nenormalna kdyz kakala jednou denne..nech ho tak pokud se nekrouti netrapi se...nezasahuj mu do organismu..resila bych to az tak ve treti den kdyby nekakal..uz nejdrive...pokud ti spinka je hodny a klidny tak mu je dobre tak ho nechej bobenka 🙂

pajinka23
16. aug 2009

oktak ja sa pokusim vydrzat to mozno sa naozaj vykaka neskor 😉

jeudi
17. aug 2009

gabri je vice druhu hippu zrovna jak jsem ho kupovala prvne tak mi prodali z bio mlika a ten probio nebyl maji i ar,ha,atd

pajinka23
17. aug 2009

jeudi ar od hippu???ja som sa pitala v lekarni a zevraj hipp taky nema len ha 😒

gabrianka
17. aug 2009

jeudi to ja vim ze je i hipp ha a ar-to si nejsem jista..ale vsechny jsou probioticke...to je ze mleko bio to vim take ale zase je probioticke..proste vsechny tyto hippy jsou probioticke a jine nejsou,asi jsme se moc nepochopily..to neva 🙂 pajinka uz se vykakal?

jeudi
17. aug 2009

tak nevim ale ha jsem videla bio sem videla a probio sem videla 😀 😉 a prave ze v tech jinych ty probiotika nejsou sem cetla obsah proto sem to bio dala psovi..a ani ten se po tom nevy..ral 😝

magdulenka
17. aug 2009

gabrianka: a na jaké mlíčko jste přešli?