Hľadáme UM pre 6tt novorodenca, zatiaľ len zlé skúsenosti. Poraďte.

vierocka888
18. jún 2018

Ahojte. Baby, prosím, poradte mi. Maly ma 6tyzdnov. Nie je kojeny - bohuzial- to tu, prosim, nerieste.
Od narodenia mal aj v porodnici Bebu HA. Po 3 tyzdnoch ho tak strasne zapekalo, ze nam dr predpisala Beba sensitive. Po nej este horsie, maly reval pri tlaceni od bolesti - bolo to hrozne. Tak nam ho zmenila na Nutrilon pro comfort. Z neho zas mal maly take vodnate hmacky, az to z neho spliechalo....

Skusila som mu dat Hipp, stolica ukazkova, no maly grcal prudom.

Vratila som sa teda k Bebe Sensitive. Ale bojim sa co bude.

Prosim, poradte mi, co mam robit? Nechcem malemu uskodit tym, ze mu mlieko menim... Co sa mu moze z toho stat?

suzie28
18. jún 2018

Našej nutrilon nerobil dobre ... sme na tomto ...kúpiš to aj v dr max

vierocka888
autor
18. jún 2018

@nada89 to nie je o spekulovani ale si predstav ze z tvojho dietatka leti gejzir hnacky alebo vracia meter okolo seba. Nehladala by si nieco, co mu nebude robit problemy?

mirien22
19. jún 2018

A nemá reflux? My používame Hipp a podľa mna je ľahko stravitelny ako materské mliecko, ale tak ja som dávala až po pol roku, keďže som dojčila. Tie AR mliečka sú antireflexné, sú hustejšie, aby sa udržali v žalúdku a dieťatko ich nevygrckalo. Prvému som dávala Sunar Complex, ale tiež až po polroku a nemal problém, ale zasa on je nezmar v tomto, zvládne všetko 😄

mismor
19. jún 2018

My tiež používame od úplného zaciatku dm mlieko a som spokojná. Prvé sme mali Dm Bio, potom sme prešli na Babylove 1, obe spokojnosť, aj keď mne sa osobne viac páči toto klasické Babylove 1. Odporúčam, ľahko stráviteľné, nemal malý žiadne problémy 🙂

shades3
19. jún 2018

Ahoj, my sme si v Bipa kupovali Millupu, je velmi jemne mliecko a davali sme este BioGaia probioticke kvapky. Drzim palce!!!

ssuekk
19. jún 2018

My pijeme sunar a berieme probiotika. Musis ratat s tym ze dietatku sa v crevach musi urobit spravna mikroflora. Mne dojtorka povedala ze to trva aj 6 tyzdnov. My sme mali raz riedsiu stolicu,raz tvrdsiu,teraz ked uz prikrmuje sa to pekne upravilo.

ssuekk
19. jún 2018

A sme aj vrackali a presli to. Netreba robit hned paniku. Hnacky a vracanie podla mna u babatiek je prirodzene. Mali sme aj koliky a tiez sme to museli pretrpiet a neriesit hned doktorku a lieky. Biogaju davame do dnes a mame 5mesiacov

jankaolm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
22janka1993
19. jún 2018

My sme začali s Nutrilonom no to bola čistá hrôza. Prešli sme na Sunár plus probiotika probiomaxik a všetko bolo v poriadku

sense
19. jún 2018

@vierocka888 a nenapadlo ta ze mozno ze to tak casto menis ma tie problemy lebo ten msly traviaci system sa buri? Aj keby sa lekara spytas tak ti povie ze sa to nema menit po par dnoch a aj ked prechadzas na ine mlieko mas ist postupne?

vierocka888
autor
19. jún 2018

@mirien22 reflux nema lebo z ineho mlieka ako hipp mi vobec tak nevracia. Asi je redsie ako beba a nutrilon tak ho vyvtatil ...

liliankaamirko
19. jún 2018

@shades3 tiež Millupa mlieko. My kupujeme v Rakúsku. Malý pil najprv Nutrilon alergie car, potom Nutrilon HA, neskôr obyčajný Nutrilon, skúsili sme aj Hipp a nakoniec Millupa zabrala 😘

marianita3008
19. jún 2018

No ja by som asi uvazovala o probleme s kravskym mliekom ako takym, z ktoreho su robene tie umele mliecka...minimalne by som skusala tie hypoalergenne, tam je ta molekula viac nastiepena, ze nevyvolava reakciu. Ked mate Hipp, tak skus Hipp comfort alebo Hipp HA, nebude to taka zmena ako kebyze prejdes na inu znacku mlieka... Existuje aj Nutrilon Allergy care pre deti s alergiou na bielkovinu kravskeho mlieka (asi by som bola najviac za toto, ze ci tam nebude pes zakopany, ale to uz najlepsie konzultovat s Dr.) . Akokolvek do rady "obycajnych" mliek by som uz nesla. Ak by ho zas zapieklo z Beby (teraz citam, ze ste zas na Bebe HA, tak iny rad, ale urcite znova HA radu mliek) Takto sa trapite..no tiez by som nevydrzala dva tyzdne pri mlieku, z ktoreho moje dieta hnackuje alebo grca... Lekarka Vam na to co hovori..
@vierocka888

petulka1987
19. jún 2018

skús pozrieť www.topfer.sk, tie mliečka sú skvelé 🙂

vierocka888
autor
19. jún 2018

@marianita3008 lekarka kazala cakat do poradne,t.j. o mesiac ☹ ked k nej pojdeme spytam sa na intoleranciu laktozy 🙂

mirien22
19. jún 2018

@vierocka888 áno, to je. Môže mat aj intoleranciu, že to nezvláda spracovať, tak potom HA maj aj Hipp 🙂

shades3
19. jún 2018

@liliankaamirko presne aj u nas ta sla najlepsie 👍

janickacrazy
19. jún 2018

@vierocka888 skús dať Bebu HA zatiaľ, aby si nemenila furt na inú značku a uvidíš, čo bude, mohlo by to pomocť a pridaj aj probiotiká, my sme používali BioGaya

xxxkatka
20. jún 2018

@vierocka888 a nema alergiu na BKM alebo laktozovu? skus vyskusat bezlaktozove mlieko, nech ti pedina predpise na jedno dve balenia.

dominikastella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
momoika
27. jún 2018

my mame problem, že zapeka. Nutrilon HA zapekal, sunar tiež. Prešli sme na france lait, tiež. Jedine čo pomohlo - slivkovy odvar a už treti den pekne kaka. Samozrejme pil to len jeden deň 30ml.. Ale vracanie je reflux, takže treba gastro a neexperimentovat.

vierocka888
autor
27. jún 2018

@momoika vracal jeden den. Reflux by bolo vracanie po kazdom jedle.... slivky sme skusili, pomohli, ale vysypal sa mi neskutocneeeee

momoika
27. jún 2018

@vierocka888 oooo, tak to ma mrzi, že slivky nepomohli. My sme mali “bio” s dm drogerie, bez konzervantov, žial nemame domace a našťastie nič. Potom neporadim, pretože naša zachrana boli slivky - sice neviem dokedy, hih

cadulka2908
27. jún 2018

Ja som obom deturencom davala Sunar cca od 1.mesiaca a nemali ziadny problem,ale zas kazde dieta je ine

vierocka888
autor
27. jún 2018

@momoika aj ja som mala take ale asi nasmu nezapasovali. Ale uz je to v poriadku, maly si akosi zvykol na ten nutrilon a je to lepsie