Kedy uvidím zmenu po výmene mlieka?

moly09
8. nov 2021

Dobrý deň tak nakoniec som vymenila mliečko s Nutrilonu na Beba expert pro HA ... malý stále plakal nezaberal ani espumisan a mal také divné zvuky v brušku neviem či to je normálne ....chcem vedieť po koľko uvidím či mu to mlieko robí dobre 😊 dala som mu len prvu dávku 😊

nikpa
8. nov 2021

@moly09 ja som videla rozdiel po 2 dňoch. A skúšala si aj sab simplex namiesto espumisanu? Je to síce rovnaká účinná látka ale iný výrobca, u nás to zabralo. No a probiotika by mali byť samozrejme pri problémoch s bruškom.

moly09
autor
9. nov 2021

@nikpa ahoj dávala som probiotiká ale mal hnacku s toho

nikpa
9. nov 2021

@moly09 buď zmeň na vhodné podľa veku ale ja by som zotrvala. Probiotiká vo všeobecnosti pri črevných problémoch pomáhajú. Ale dočítala som sa toto, mozno je to aj váš prípad...
,,po začatí užívania akýchkoľvek probiotík sa môžu vyskytnúť hnačky alebo nadúvanie počas prvých dní užívania. Telo si zvyká na probiotické mikroorganizmy a tie v črevách začínajú správne fungovať až po usídlení.
Dôvodom prečo ste po užívaní probiotík mohli mať problém s hnačkou môže byť aj obsah laktózy (mliečny cukor) ako pomocnej látky v niektorých probiotických produktoch, prípadne obsah glutamanu alebo iných konzervantov nevhodných pre ľudí s neznášanlivosťou lepku.,,