Koľko umelého mlieka má približne vypiť mesačné dieťa?

skoromama
13. okt 2014

Ahojte maminy, mam mesacnu dcerku, davam jej aj moje MM aj UM lebo nemam dost. Trapi ma ale jedna vec, je normalne aby mesacne dieta vypilo viac ako 100ml nutrilonu kazde 3 h? Ked sme prisli domov z porodnice zacinali sme na 30ml a presiel mesiac a dnes by vypila aj 120ml keby som jej dala. Krmime sa kazde 3 h cez den aj v noci a ledva to vydrzi ked jej dam stovku. Mne je to velmi luto ako potom hltavo papa a neskutocne place az je cela spotena ak mlieko nie je pripravene okamzite na pitie v minute. Potom zaspi tak na 20 min od unavy, potom sa preberie a okamzite musi mat dudel,dudluje ho ako besna, mrvi sa a ked jej vypadne zase zacne ten nastojcivy plac. Je to velmi unavne pre nu a mna to stresuje, ze jej neviem dat taku dávku aby bola napapana a pokojna. Mame 4,5 kg a 54 cm. Skusala som jej dat aj 110ml UM, vydrzala pokojne spinkat asi hodinu a pol a potom by zase jedla. Poradte mi co robim zle, mam medzi davky papania davat aj davky detskeho cajiku?
Dakujem.

xevulax
13. okt 2014

@skoromama ahoj, mne dvojicky papali po hodine!!!! To mlieko ich nenasytilo museli sme menit mliecko, dokonca sme zostali na tej istej znacke len iny typ. Papali Nitrilon allergy Care a presli sme na Anticolics a papali pekne po tych 3 hodinach. Inak na kilogram vahy hy mala vypit 150 ml mliecka cize u vas 675 ml za den vydelit poctom papani. Ked vypije aj viac nevadi aby nepila menej. To je optimum. Skus zmenut mliecko a uvidis

oladuna
13. okt 2014

@skoromama ahoj.urcite by si mala krmit castejsie ako kazde 3 hodiny.ja som nase krmila najprv kazde 2 hodiny, potom kazde 2 a pol hodiny a az trojmesacne zacali pytat kazde 3 hodiny. 100ml je celko. Dobre.pomalicky ponukaj 110 -120ml. Ono sa to bude zlepsovat.ked chce jest tak jej daj, take male babo sa ma krmit ked si vypyta.nedavaj este cajik iba ak sa nevie vykakat aspon raz za den.

oladuna
13. okt 2014

@skoromama tiez mam dvojicky.jedna papa a druha nechce.

oladuna
13. okt 2014

@skoromama treba jej dat papat kolko chce.lepsie je ak necha mliecko vo flasi ze uz nechce ako ked vypije vsetko a potom je za hodinu hladna.niektore deti rady jedia.musis jej robit vacsie davky.

skoromama
autor
13. okt 2014

@oladuna teraz som jej dala po 2 h 100 ml, ani to cele nedopila a uz haja, uvidime do kedy🙂 skusim jej davat papat kazde 2 h a uvidime. dakujem za rady. no klobuk dole ked si zvladla dvojicky. dcerka je nase prve babo a ja mam este obcas stres a obavu ci to vsetko zvladnem....hlavne to papanie ma najviac stresuje...ale verim, ze to bude stale lepsie a lepsie a najdeme si svoj rytmus.

oladuna
13. okt 2014

@skoromama praveze ked tak rada papa tak by ta to nemalo stresovat.kazdym tyzdnom budes vidiet ze spapa viac a viac ml.musis jej davat tak aby vo flasi nechala nieco, radsej ako spapat a byt hladna a potom nespinkat. Ona preto tak dudluje ako len vladze lebo je velmi hladna.a aj preto place. Nase male stale len spinkali.jest, cikat, kakat a spat.to bolo ich.s tym kakanim sme mali ale problemy lebo boli obidve na UM od narodenia ale potom sme zacali s feniklovym cajikom jemnym tak sa to trochu zlepsilo a potom som uz v 11tyzdnich musela davat Hipp Bio zriedene stavy aby im pomohli travit.inak to neslo.ak potrebujes este poradit tak mi mozes napisat a ak budem vefiet tak poradim.hlavne ze tvojej malej chuti jest.niektore deti nechcu papat.

mimi8814
13. okt 2014

@skoromama no ja neviem, my sme to mali podobne, ze co sme malemu dali to vypil a mali sme pocit, ze by vypil vsetko co mi dame... potom sme prisli na poradnu a maly pribral o dost viac akoby mal tak mi lekarka odporucila nech sa krotim s tym UM. Takze som robila a robim vsetko pre to aby som mala dost MM a prikrmujem uz len po 30 ml ked sama viem ze v prsku bolo toho malo a maly je naozaj hladny a nema iny problem.... Pretoze dcerka nemusi byt hladna, moze byt prave naopak prejedena a je jej zle a ma tazky zaludok s tolkeho UM- UM su ovela tazsie na trvenie ako MM , preto je umrncana, nespokojna a ukludnuje sa dudlom.... Nechcem tu moc mudrovat, ale na tvojom mieste by som urcite skusila spravit vsetko preto aby si ml dost svojho mliecka a UM davat fakt len ked je to nevyhnutne.

atomica87
13. okt 2014

podla mojich info takemu malemu babu sa ma podla vyjadreni lekarov podavat UM kazde tri hodiny, nie castejsie, lebo obsahuje stiepenu bielkovinu kravskeho mlieka, a ta sa travi dlhsie ako materske mlieko. Potom moze detuchy z toho boliet brusko.

oladuna
13. okt 2014

@mimi8814 ako moze byt prejedena ked dudluje ako speedy gonzalez???

monik_duris
15. apr 2021

@skoromama toto, ten vas prispevok akoby som ja pisala, presne ten istý problem u mna, a tiež nechapem to jej papanie, hlavne to množstvo, uz ma aj prestáva bavit kojit, lebo je to trapenie, snazim sa stále rozbehat mliecko a stále jej to nestačí.