Koľko umelého mlieka pre 6 týždňové dieťa?

sense
30. máj 2013

Ahojte, potrebujem poradit, moja mala pijavala doteraz 6x120ml UM (Nutrilon Comfort - odporucil nam ho lekar kedze sa nemohla vykakat a nepomahala ani rektalna rurka), od vcera zacala ale pytat kazdych 2.5-3 hod, po jedle vacsinou zaspi tak na hodinku a zvysok casu preplace. Za vcerajsok vypila dokopy 840ml mlieka. Nie je to vela? Je mozne ze ju to mlieko nezasyti? Kolko pijavali vase deti, tie kt. boli na UM.

saska.t
30. máj 2013

@sense pytat kazde 3 hod. papat je vela? urcite nie,je to klasicky rozostup medzi jedlom,kazde dieta je ine,takze vseobecny navod kolko, urcite nedostanes...

sense
autor
30. máj 2013

@saska.t nie je to vela pytat kazde 3 hod. ide skor o to mnozstvo

moon1979
30. máj 2013

@sense na krabici máš presne uvedené podľa týždňov a váhy dieťaťa maximálna denná odporúčaná dávka, ktorá by sa nemala prekračovať ...

sense
autor
30. máj 2013

@moon1979 to je pravda ale co mame mlieko z nemecka je ine davkovanie a co mame mlieko zo slovenska je ine davkovanie a pritom sa jedna o to iste mlieko aj zlozenie je rovnake len davkovanie ine, tak teraz si mam co vybrat, a co robit v tom pripade ze mi mala place stale od hladu....nechat ju trapit, alebo dolievat vodou?

uhnakova
30. máj 2013

@sense mala nemusi plakat len od hladu, moze ju napriklad boliet brusko, presne v tomto obdobi detom nastupuju koliky.

denisafono
30. máj 2013

pri UM by si nemala prekrocit davku uvedenu na obale, a riad sa kg nie vekom. Povoleny limit prekrocenia je cca 50ml/24hod. Ked jej je malo tak pridaj 10-20ml vody viac ale odmeriek nie. Napr 100ml vody a 3 odmerky. My sme to tiez tak robili, a snazili sme sa dodrziavat pocet davok na den alebo aspon sucet za 24hod. 😉

saska.t
30. máj 2013

@sense urcite vodu nedolievat,kedze velke mnozstvo tekutin,tiez skodi,zatazuje ladviny,ktore na to nie su usposobene,plakat od hladu naozaj nemusi,moze to byt mnozstvo veci,skor by som zvazovala zmenu mlieka,mozno jej proste nesedi,kazde dieta je ine a treba sa tomu prisposobit

sense
autor
30. máj 2013

@saska.t uz sme zmenili mlieko 2x vzdy bola zmena nariadena lekarom....
@uhnakova koliky mame od 3.tyzdna a ked ju boli brusko tak place inak to sa cela krci v jednom krci spanuje a place inak a to nespala takmer vobec. toto je hladom lebo stale hlada cuca si past ked jej prilozim brusko prsta na lice automaticky tam otvori "zobacik" pusinku a ked sa naje tak je kludna aj pospi hodinku niekedy hodinu a pol a ked mava bolesti tak spi tak desat minut a krici

saska.t
30. máj 2013

@sense UM treba menit dovtedy,kym nevyhovuje dietatu,to ze jednemu robi dobre, neznamena ze druhemu bude tiez 😉

moon1979
30. máj 2013

@sense vodu určite nie, môžeš jej viac ublížiť na trávenie ako pomôcť ... skús zaradiť čajík medzi jedlami

kika1111
30. máj 2013

daj jej koľko vypije a ako často si zapýta... ak ti viac priberie, tak to zase "zhodí" pri zúbkoch, lození, chodení..

molka
30. máj 2013

@sense ja by som ju nenechala hladnú, určite by som jej dávala mliečko podľa toho, koľko pýta. Ak by neplakala od hladu, tak mliečko piť nebude, ale bude ďalej plakať. Ak sa po mliečku upokojí, tak je pravdepodobne hladná. Môže mať teraz rastový špurt, vtedy dieťa pýta viac mliečka.

ivana149
30. máj 2013

my mame chlapčeka ktorý ma 12 týždňov, pijeme Bebu od narodenia, do 9 týždňa pil 120ml každe tri hodiny,rano o šiestej, deviatej, dvanastej, tretej , šiestej a večer o deviatej, potom sa mi zobudil okolo tretej štvrtej, a nič mu nie je neplače, kľudný. Teraz pijeme po 150ml a všetko je ok, skušali sme aj 180 a vypije, aj ja som tu napisala taku istu temu a jedna kočka mi napisala, že babo nie je robot. Prídeš na to sama, ked je hladný daj mu. Náš maly sa narodil s váhou 4600g a dlžkou 57cm, teraz ma už sedem kil, a doktorka povedala že je ok, tak pohodička 🙂

moon1979
30. máj 2013

@ivana149 fííha úctyhodné rozmery mal "drobček" 🙂 dúfam, že si nerodila prirodzene, uff

anjelicek26
30. máj 2013

Jednotku mliecko moze dieta pit uplne bez obmedzenia, nie je tam limit, len odporucanie. Az u dvojky treba regulovat maximalne denne mnozstvo. Urcite jej daj kolko pyta.

sense
autor
30. máj 2013

no moja mala sa narodila s vahou 2800g a 47cm, na stvortyzdnovej kontrole vazila uz 3800g a merala 52.5cm. Ked sme boli u lekara s tym ze zvracia a ma zapchu a stale place tak to vychazdalo ze pribrala za 10dni 700g naco nam povedal ze je to vela (jedla BEBA HA START a jedla kazde 3 hod. 90ml), ked sme boli na kontrole o 5 dni neskor s tym ze nam predpisal NUTRILON COMFORT a jedla to iste mnozstvo ale zhruba kazde 2.5h tak pribrala za tych 5 dni 100g naco nam zas povedal ze je to malo. A ako som uz pisala ked som porovnala zlozenie slovenskeho, svajciarskeho a nemeckeho nutrilonu tak zlozenie je rovnake a vsade ine davkovanie.

ivana149
30. máj 2013

@moon1979 mala som sekciu, doktor pri sekcii mi povedal, že tam hore ma ma asi neikto rád, ked som sa neotvarala ani po druhej davke tabletky.

moon1979
30. máj 2013

@ivana149 no by ťa roztrhalo na franforce ... hrozne ... a kolko odhadovali? aj si prenášala? lebo ja som prenášala týžden a malý mal 3500g a 53cm ... prvý by bol tiež riadny macko, toho som porodila o dva týždne skôr a už vtedy mal 3600g a 51cm ... obaja išli sekciou

dafy
30. máj 2013

@sense moja ked sa narodila vypila max 20ml.....na 6tyzdnov vypila max 50ml a to spala v kuse 4-5hodín moja svokra ma posielala k lekárke ze to neni normálne ze tolko malo papa a tak dlho spí a jej nechýba jedlo.......lekárka ma vysmiala ze zrejme jej to stačí a keby bola hladná urcite by nespala v kuse 5hodín!!!!...no a teraz ju nevieme odtrhnut od chladničky zbožnuje papanie az ju musím krotiť 😀 😀 😀

ivana149
30. máj 2013

@moon1979 neprenašala som, sekciu mi urobili presne deň terminu, maly sa narodil 11.3. a keby som rodila normalne tak som v nemocnici možno ešte doteraz 😉

moon1979
30. máj 2013

@ivana149 mala si tehu cukrovku? vtedy sa rodia takéto velké bábatka ...

sense
autor
30. máj 2013

@dafy no moja toho moc nenaspi doobeda hod a pol, poobede len kym je vkociku vonku a v noci asi 9hod ale kazde 2.5-3hod je hore a place bud od hladu al ked sa nemoze 2 dni vykakat

ivana149
30. máj 2013

@moon1979 nemala som, najprv mi povedali, že mam veľa plodovej vody a keď ho vytiahli tak ani doktor neveril 😀

zumasi
30. máj 2013

@sense môj keď mal asi 6 týždňov tak tiež papával okolo 120, dr vravela že viac by už nemal, ale mal dni keď plakal plakal, nevedeli sme čo s ním a po hodine sme mu dali ešte 60 a zaspal celý blažený... odvtedy som mu dávala koľko si pýtal, bábatko má byť napapané a spokojné 🙂 bála som sa že koľko mlieka vypije o takého pol roka, či liter na ex :D ale vôbec nie, teraz má skoro 10 mesiacov a vypije stále tých 120- 150, čo už je zase spodná hranica. Každé bábo vie koľko si pýtať 🙂

sense
autor
30. máj 2013

@zumasi no ja som jej dala tiez uz dnes na obed aj teraz vecer 150ml, vsetko vypila, spokojne odgrgla, nic nevygrckala tak zrejme to ozaj potrebovala lebo uz viac nehladala ako to bolo vcera....

zumasi
31. máj 2013

@sense no super 🙂 hlavne ze je spokojna, a ked negrckala tak jej to urcite nebolo vela. drzim teda palce nech pekne papka 🙂

sense
autor
31. máj 2013

@zumasi dakujem

silvilengyelova
24. jún 2013

dobry vecer chcela by som sa opytat ako ste naucili svoje dietatko na flasu? Moja dcerka ma 5.tyzdnov a ja mam zrejme slabe mlieko takze som si kupila UM to francuzke ale ona mi vobec nechce zobrat dudel. Napina ju a velmi placka. A trpezliva som tak co mam robit? Ved nemoze byt hladnucka. Jednemu vsak nerozumiem. Cez den potrebuje didinu kazdu chvilu a v noci vydrzi aj 3.hodky. Cim to moze byt? Dakujem za radu, ale aj za Vas nazor. Silvia ☹

silvilengyelova
24. jún 2013

mozno sa mi cudujete a poviete si: PREBOHA MA STYRI DETI A NEVIE? ale moje deti maju 16, 15, a 8,rokov takze je to uz aj nejaka ta doba a potom snimi som takyto problem nemala... Boze tak velmi lutujem tu moju malicku, Ona aj ked cecka s didy, tak pritom tak nervozne mumle, ja uz fakt neviem. Ako zistim ze mam malo, ci slabe mlieko? A ako ju naucit na tu flasku? dik Silvia 😒

cawes
24. jún 2013

@sense ahoj davas pre alebo 1? no co ja viem tiez som kupovala bud vo svajci v nemecku alebo na sk a vzdy som sa riadila tym ze na 30ml vody jednu tu odmerku, a davkovanie kolko za den to som neriesila. Pil ziadal, tak dostal