Mliečko Neocate

kamilka2012
19. mar 2016

mame 4 mesiace a pijeme mliecko neocate,kto ho pije tiez?

vvia
19. mar 2016

@kamilka2012 moja prva dcerka ho pila a zvazujem ho teraz malemu. Preco?

zuzkagu
20. mar 2016

mali sme ho predpísané aj mi ale bohužial našmu absolutne nesadlo, ešte viac grcal a vôbec ho nechcel pit a toho začal pit ako 1,5 mesačny, predtým len na MM. potom dostal odpor ku všetkému mliečku a prestal nam priberať.
popravde je to najhnusnejšie mlieko čo som kedy čuchala a koštovala, a ešte viac to smrdi ked sa vygrcka

kamilka2012
autor
20. mar 2016

@zuzkagu hm,nam nastastie robi pomerne dobre,moj syn neznesie bielkovinu ani hydrolyzovanu,nastiepenu ani nijaku a neocate name ziadnu bielkovinu su to ciste aminokyseliny a teraz co pijete?

zuzkagu
20. mar 2016

tak ked dobre sadlo tak bud rada, môjmu davam bebu sensitive, inak mali sm ena skúšku neskoršie aj alternatívu neocatcu a to mliečko ALfamino a krpec ho tiež zle toleroval takže len tu bebu mame, celkom slušne si na nu zvykol, tato beba obsahuje menej laktozy čo zrejme bude u nas problem, mali podozrenie na silnu alergiu na BKM ale z krvi sa nepotvrdila

mimka1111
20. mar 2016

Allergy care je na bkm a chuti lepšie 🙂

sarita20
20. mar 2016

dcerka ma 1.8mesiacov a tiez ho pijeme pije ho od 2mesiacov a ked nam robia zatazovy test tak nasilu pchame bebu lebo ju neznesie vobec...v krvi sa nam alergia potvrdila a verim ze sa z toho dostaneme 😞😞

misiacka7
1. jún 2016

Dobrý deň. Nemáte prosím vás niekto na predaj mliečko Neocate infant? Ďakujem

sarita20
1. jún 2016

@misiacka7 ake to je mliecko

bur
13. sep 2016

Ahoj hľadám pre projekt o alergii na kravskú bielkovinu mamičky týchto detí vo veku do 3 rokov. Jedná sa o rozhovor, kde budeme diskutovať o skúsenostiach matiek s touto alergiou. Podmienkou účasti je: dieťa musí trpieť alergiou na kravskú bielkovinu a užívať jeden z nasledujúcich prípravkov detskej výživy: Neocate, Alfamino, nebo Comidagen. Účasť na rozhovore je honorovaná. V prípade záujmu prosím píšte 🙂

zuzkagu
13. sep 2016

@bur dakujem za ponuku. No nam na vtedy alergia nepotvrdila a krpec mi toto mlieko absolútne odmietal vtedy mi hrozne schudol a po 2 týždňoch trápenia sme ho viac nepili. Najlepšie nam sadla beba sensitiv 1 a tu pije doteraz a to ma rok. Popravde hnusnejsie mlieko som nezažila.

kamilka2012
autor
13. sep 2016

@zuzkagu tak to je neuveritelne, lebo moj ho pije ako som pisala od 4 mesiacov-pili sme ho pol roka,potom sme sli na testy a bohuzial musime ho pit dalsieho pol roka,syncek je velmi silny alergik,najnovsie maju dr.podozrenie aj na astmu a skrizene potravinove alergie,caka nas dalsie testovanie ☹

kamilka2012
autor
13. sep 2016

@bur ahoj, ja mam zaujem,mozte mi kludne poslat telefonny kontakt a zavolam vam. Pijeme neocate hypoallergenic od 4 mesiacoch,pili sme ho 6 mesiacov,potom sme sli na testy,uz som sa tesila ze sme z alergii vyrastli no a bohuzial,znovu ho musime pit,cakali sme na poistovnu,ci nam schvali,nastastie schvalila,teraz pijeme neocate lcp a o 2 mesiace-ked budeme mat rok nas caka neocate advance ☹

vvia
13. sep 2016

@bur my sme mali pisanu tuto diagnozu. Alergia na BKM ale testami sa nepotvrdila veaj sa moze popisovat aj z priznakov. Mala bola na neocate do 2rokiv takmer a potok sme uplne vezoeoblemovo presli na kravske mlieko klasicke. Asi tak 😀 kludne poskytnem info 🙂

kamilka2012
autor
13. sep 2016

@bur aha,teraz som si precitala,ze ucast na rozhovore je honorovana,aj keby nebola, rada by som sa podelila o nase trapenie s niekym koho to zaujima,lebo u nas to bolo fakt trapenie,chlapec sa narodil zdravy,potom mu pani doktorka ako 7 tyzdnovemu babatku dala 3 antibiotik, zinat sumamed a sumamed forte a od vtedy sme sa trapili,myslim si,ze tie antibiotika mu znicili crevnu mikrofloru,lebo dovtedy kravsku bielkovinu znasal velmi dobre. Pani doktorka mala podozrenie na zapal pluc-preto dala tolko atb,samozrejme rontgen zapal pluc vyvratil,takze sme ich mozno brali zbytocne,ale co potom nasledovalo si nechcite ani len predstavit v tom najhorsom sne,chlapec non stop plakal,mal ukrutne bolesti,nic sme nespali,lebo len plakal,dr.ma odbijala liekmi typu infacol,sabsimplex,espumisan,darmo som jej vravela,ze chlapcovi davam rektalnu rurku,vyprdka sa,dam mu pit mliecko a po par glgoch pusti rev,ale ukrutny rev,ako ked z koze za ziva niekoho deru a ked som s nim opat sla k dr.tak ma vysmiala,ze chlapec pribera,ze sa usmieva,ze co od nej chcem,chcem len aby ste mojmu synovi pomohli,lebo toto nie je s kostolnym poriadkom,potom mu 7x zmenila mlieko- z nutrilonu obycajneho na sunar-ten penil,nerobil dobre,tak na hipp-ale mal ukrutne bolesti,tak na nutrilon low lactose-bolesti pretrvavali,nutrilon allergy digestive care-bolesti boli take velke,ze chlapec skoncil v nemocnici na infuziach,lebo uz odmietal do seba akekolvek mlieko,az 1.3.nam na gastre predpisali neocate ,takze od Vianoc sme sa trapili vyse 2 mesiacov,az na moje naliehanie aby chlapcovi zobrala pediatricka kompletne krvne testy-tie potvrdili alergiu na BKM.Od kedy sme presli na neocate,plac ustupil uplne-ekzem ustupil,nevedela som ci sa mam smiat alebo plakal od radosti,preco to muselo trvat tak dlho??? Nechat tak dlho trapit babatko v bolestiach???

vvia
13. sep 2016

@bur ospravedlnujem sa za preklepy pisem z mobilu

zuzkagu
14. sep 2016

@vvia obdobne sme sa trápili aj mi. Nam ho dali uz ako 2 mesačnému no nepomohol nam skôr uskodil Matúško ho vôbec nechcel pit.

vvia
14. sep 2016

@zuzkagu nam velmi pomol, dcerka je aj kardiologicky pacient i gastro. Vyskusali sme 10mliek, riesili chirurgovia, ...a x dalsich veci a lekarov. Neocate nam velmi pomohol. Nasa ho mala az od nejakeho 4teho cca

vvia
14. sep 2016

@zuzkagu ja somndo dnesneho dna vdacka dr na gastre ze bola ochotna ho oredpisat a vypocula nas lebo sme sa s malou neskuticne trapili

bur
14. sep 2016

@kamilka2012 Ďakujem za Vašu reakciu a záujem o projekt, podrobnejšie informácie by som Vám zaslala na Váš email. Môžete mi ho prosím napísať do správy?

bur
14. sep 2016

@zuzkagu Ďakujem za Vašu reakciu a záujem o projekt, podrobnejšie informácie by som Vám zaslala na Váš email. Môžete mi ho prosím napísať do správy?

bur
16. sep 2016

@vvia Ďakujem za Vašu reakciu a záujem o projekt, podrobnejšie informácie by som Vám zaslala na Váš email. Môžete mi ho prosím napísať do správy? Mozte mi kludne poslat telefonny kontakt a zavolam vam.

ddanuskaa
30. nov 2016

@kamilka2012 prosim baby ja to mliecko neviem zohnat, žiadna lekaren ho nedokaze objednat z distribucky...odkial ho mate?

zuzkagu
30. nov 2016

@ddanuskaa akože žiadna. Neviem odkiaľ si ale zaručene ho maju ihneď k odberu v lekárni v detskej nemocnici na Kramároch. Inak toto mlieko je len na objednávku. Nikto ho nedrží pretože je drahé.

ddanuskaa
30. nov 2016

@zuzkagu vdaka, bola som dnes v lekarni na Račku a v Ruzinove a povedali ze mi ho ani nevedia objednat😕az neskor manzel nasiel lekaren pri mileticke,tam ho objednali...vdaka za info

zuzkagu
1. dec 2016

@ddanuskaa držím palce aby ste s ním nebojovali a pekne ho pili

kamilka2012
autor
7. dec 2016

@ddanuskaa my byvame v okrese Brezno a obycajna dedinska lekaren vo Valaskej ho vie zohnat,v pondelok im zavolam aby mi objednali a v piatok ho mam vzdy nachystane.

januska307218
12. jan 2017

Dobry vecer mamicky, chcem sa vas spytat maly ma 8 mesiacov a doktorka nam predpisala

ddanuskaa
13. jan 2017

Nezlakni sa bude mat z neho zelenu stolicu

miseli30
18. apr 2017

@misiacka7 ahoj maminka, mne zostali mliecka Neocate LCP. Tie su do 12 mesiacov

kamilka2012
autor
18. apr 2017

Neocate lcp mozu pit aj starsie deti,moj ma 18 mesiacov a este pije lcp,poistovna mu len pred par dnami schvalila neocate junior.