Môže sa niečo stať synovi, ak bude piť naďalej mlieko?

7. jan 2022

Ahojte baby,syn ma 4,5 mes. a uz dlhsiu dobu ma cervene flaky na tvary po jedle…(pijeme UM) ma koliky,je nepokojny,zelena stolica…pediatricka nas poslala na gastro ale najblizsi termin co sme dostali je 31.1.
Pediatricka ma podozrenie na alergiu kravskeho mlieka..
Ak je to tak,tak nebude vadit ak do konca januara bude pit mlieko co pil doteraz???Strasne sa bojim,no uprimne,nemame teraz peniaze na to specialne mlieko,je to velmi drahe 400g za 18€😞😞 Ako Vam zistili ABKM?
Dakujem

martul
8. jan 2022

Ty kokso daj si po hube dobre? Nato nepotrebuješ mať muža milionára aby si dieťaťu kúpila jesť. Ruky nohy by mal mať zodraté len aby dieťa netrpelo

martul
8. jan 2022

Koľko ľudí má menší plat a nájdu si peniaze na stravu, či niekto to napisal nepríjemnú pravdu tak stracaš nervy?

evaachesa
8. jan 2022

Pozri si bazárik, baby ponúkajú nové Neocate za 10-12€ ak je to to mlieko čo by potreboval. Držím palce a radšej už kašli na túto diskusiu 😒

laurita285
8. jan 2022

Neojebávaj aspoň prosím ťa, očividne ste mali našetrené hovno keď tvoje dieťa má 4,5mesiaca a ty už nemáš úspory. Nehovoriac o tom, že keby ste tak zarábali pred tým tak by ste mali našetrené... lol, socka si urobí dieťa a dieťa následne musí trpieť.

martul
8. jan 2022

@laurita285 akurát som to išla písať, trafila si to úplne presne

heleninamama
8. jan 2022

@laurita285 Hlavne, ešte by brala materskú. A dosť vysokú, keby mala taký dobrý plat, ako píše.

janushka_t
8. jan 2022

Mlieko sme zmenili až po výsledkoch z gastra, dovtedy sme nevedeli aký má dieta problém. Podozrenie ešte nemáte potvrdené, tak sa nestresuj a dieta si daj vyšetriť.

mimi3008
9. jan 2022

@ronika19
Este sa to da. Nam predpisovala pred 2 rokmi, sesternica ma teraz malu 6 tyzdnovu a tiez ma na predpis

karmen118
9. jan 2022

Ak nie sú s mužom alergici, budú musieť počkať na to gastro vyšetrenie, ak mu niečo nájdu potom bude mať nárok na predpis špeciálneho mlieka z lekárne, ktoré bude mať do určitého veku dieťa hradené poisťovňou -príp. podľa diagnózy aj dlhšie. Hlavne sa poraď s pediatričkou, či môžeš zmeniť umelé mlieko už aj pred vyšetrením, či to nepomôže, alebo musíte vydržať dovtedy.

kubinkovamaminka
10. jan 2022

Nutrilon HA je na predpis, doplatok cez VšZP je 2.20€. A ak pojdes do Dr. Max lekarne vyjde ta jedno balenie 0,6€.
Ale je to len do 6mes veku bábätka

ada13g
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timi247
20. jan 2022

@petulda333 prosím ta ktoré mlieko vám pomohlo?

petulda333
20. jan 2022

@timi247 ahoj. Ja som najprv zmenila na bezlaktozovy nutrilon. Vtedy som este nevedela xo mu je,lebo kozna vravela ,ze atopicky ekzem. Potom sme sli na alergologiu a vzali krv,zistili abkm a pil nutrilon alergy care. Cca v 3r mu to zacalo ustupovat

timi247
20. jan 2022

@petulda333 ďakujem, ten nutrilon mu robil dobre? My máme teraz bebu sensitive, syn má 3 mesiace, stále plače tak rozmýšľam co bude za problém, a včera ešte okrem toho staršiemu synovi zistili alergiu na kravské mlieko, tak dám aj malému vyšetriť. Len ma teda zaujíma ako tvoje dieťatko ten nutrilon znášalo, lebo my sme už nejaké mlieka skúšali ale zatiaľ nič moc

petulda333
20. jan 2022

@timi247 moj uplne v pohode